Ivan Gabal

Datum narození: 15.1.1951
Místo narození: Praha
Profese: sociolog, kandidát ve volbách do Senátu 2018 za Zelené

Související celebrity

Životopis

Sociolog Ivan Gabal, jeden ze zakladatelů OF a bývalý poslanec, se v senátních volbách 2018 stal kandidátem Zelených v obvodu č. 26 - Praha 2.

Po sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Ivan Gabal pracoval v Ústavu pro filosofii a sociologii ČSAV. Během Sametové revoluce 1989 byl jedním ze zakladatelů Občanského fóra. Roku 1990 vedl volební kampaň OF, v roce 1992 Občanského hnutí.

IVAN GABAL NEPODPOŘIL ZÁKON O ZBRANÍCH

Ivan Gabal působil jako vedoucí oddělení politické analýzy Kanceláře prezidenta republiky, jímž byl Václav Havel. Dále byl výkonným ředitelem firmy GAC, která se zabývá zakázkami z regionálního a sociálního rozvoje, čerpáním dotací, mediálními a politickými analýzami zejména pro klientelu ze státní správy.

Do vysoké politiky se Ivan Gabal pokusil vstoupit ve volbách do Senátu roku 2012. Nedostal se ani do druhého kola. Ve volbách 2013 byl zvolen poslancem. V parlamentních volbách 2017 mu jako nestraníkovi KDU-ČSL svěřila vedení své kandidátky ve Středočeském kraji. Poslanecký mandát však neobhájil.

Do senátních voleb 2018 nestraníka Ivana Gabala vyslali Zelení vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 26 - Praha 2.

O IVANU GABALOVI ČTĚTE ZDE>>

Sociolog Ivan Gabal je autorem několika odborných publikací, např. Etnické menšiny ve střední Evropě: konflikt nebo integrace (1999) či Hrách na zeď (2008).

Manželkou Ivana Gabala je politička a diplomatka Jana Hybášková.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Jiskřivý boj o Senát: Rektor vs. Střihoruký Edward i Paroubek kontra Konvička Jiskřivý boj o Senát: Rektor vs. Střihoruký Edward i Paroubek kontra Konvička Nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath a bývalý premiér Jiří Paroubek (oba dříve ČSSD). To jsou… číst článek
„Kluci z plakátů Babiše“ jsou mimo jako Sobotka. Kdo naopak zavětřil návrat? „Kluci z plakátů Babiše“ jsou mimo jako Sobotka. Kdo naopak zavětřil návrat? Zatímco expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dobrovolně sekl s kariérou ve vysoké politice a vzdal se… číst článek
Byla anděl, noblesní dáma. Pospíšil na pohřbu exministryně Burešové mluvil o ostudě politiků Byla anděl, noblesní dáma. Pospíšil na pohřbu exministryně Burešové mluvil o ostudě politiků Noblesní a statečná. Tak vzpomínali na advokátku a první polistopadovou ministryni spravedlnosti… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloš Petera
Miloš Petera
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková
zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček