Ivan Gabal

Datum narození: 15.1.1951
Místo narození: Praha
Profese: politik za KDU-ČSL, sociolog

Související celebrity

Životopis

Sociolog Ivan Gabal, jeden ze zakladatelů OF, který roku 2013 získal poslanecký mandát, se ve volbách 2017 stal jedničkou kandidátky ve Středočeském kraji za KDU-ČSL.

Po sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Ivan Gabal pracoval v Ústavu pro filosofii a sociologii ČSAV. Během Sametové revoluce 1989 byl jedním ze zakladatelů Občanského fóra. Roku 1990 vedl volební kampaň OF, v roce 1992 Občanského hnutí.

IVAN GABAL NEPODPOŘIL ZÁKON O ZBRANÍCH

Tehdy působil jako vedoucí oddělení politické analýzy Kanceláře prezidenta republiky, jímž byl Václav Havel. Dále byl výkonným ředitelem firmy GAC, která se zabývá zakázkami z regionálního a sociálního rozvoje, čerpáním dotací, mediálními a politickými analýzami zejména pro klientelu ze státní správy.

Do vysoké politiky se Ivan Gabal neúspěšně pokusil vstoupit ve volbách do Senátu roku 2012. Nedostal se ani do druhého kola. Ve volbách 2013 získal poslanecký mandát. Do parlamentních voleb 2017 mu jako nestraníkovi KDU-ČSL svěřila vedení své kandidátky ve Středočeském kraji.

O IVANU GABALOVI ČTĚTE ZDE>>

Sociolog Ivan Gabal je autorem několika odborných publikací, např. Etnické menšiny ve střední Evropě: konflikt nebo integrace (1999) či Hrách na zeď (2008).

Manželkou Ivana Gabala je politička a diplomatka Jana Hybášková.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Miloslava Rutová
Miloslava Rutová
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka