Lauren Graham

Datum narození: 16.3.1967
Místo narození: Honolulu
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Americká herečka Lauren Graham se stala slavnou díky rolím v televizních seriálech, a to Lorelai Gilmore v Gilmorových děvčatech a Sarah Braverman ve Famílii.

Herectví se Lauren Graham věnuje od základní školy. Své nadání zúročila již na střední, kde hrála v několika divadelních představeních, například v Hello, Dolly!. Roku 1988 promovala na Barnard College na Columbia University v New Yorku, kde studovala angličtinu. Poté absolvovala herectví na Southern Methodist University v Texasu.

LAUREN GRAHAM A PLASTICKÉ OPERACE

Po studiu se Lauren Graham vrátila do New Yorku, kde pracovala jako servírka a snažila se prosadit jako herečka. V roce 1995 se přestěhovala do Hollywoodu, kde dostala příležitost účinkovat v seriálu Townies, který běžel v hlavním vysílacím čase. A pak se na ni štěstí skutečně usmálo – v podobě hlavní role v seriálu Gilmorova děvčata (2000) Lorelai Gilmore. Za ni obdržela nominaci na Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v seriálu. A stala se také jeho producentkou; roku 2003 založila vlastní společnost Good Game.

Lauren Graham hrála i ve filmech, např. Santa je úchyl, Ochránce, Vdáš se a basta!, Boj o patent, O smyslu života, Vyletět z hnízda, Šťastná třináctka, Vánoce letos nebudou po boku Robina Williamse či Hrdina Max, jehož hlavní postavou je osiřelý armádní pes.

Roku 2009 si Lauren Graham splnila sen, hrála na Broadwayi v muzikálu Guys and Dolls, kde ztvárnila postavu Adelaide. V témže roce nahradila Mauru Tienrey v televizním seriálu Famílie v roli svobodné matky Sarah Bravement.

VŠE O LAUREN GRAHAM NAJDETE ZDE

Americká herečka Lauren Graham se věnuje i psaní. Vydala novelu, která se v květnu 2013 dostala do žebříčku bestsellerů magazínu The New York Times a získala nabídku podle ní napsat scénář pro seriál.

Atraktivní bruneta Lauren Graham je irského původu. Když jí bylo pět, tak se její rodiče rozvedli - matka Donna Grant se odstěhovala do Londýna a připojila se k rockové kapele; otec Lawrence se přestěhoval do Washingtonu a stal se právníkem a posléze lobbistou pro cukrový průmysl.

V roce 2002 Lauren Graham chodila s hercem Matthew Perrym. Roku 2010 se jejím partnerem stal kolega ze seriálu Famílie Peter Krause. Pár vlastní byt na Manhattanu a dům v Los Angeles.