Jana Nagyová-Nečasová | Celebwiki.cz

Jana Nagyová-Nečasová

Datum narození: 21. 7. 1964
Místo narození: Chodov
Profese: manželka expremiéra Nečase, dříve jeho astistentka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jana Nagyová, od roku 2013 Nečasová, je bývalá asistentka a druhá manželka bývalého premiéra Petra Nečase, který kvůli ní přišel o kariéru.

Jana Nečasová, rozená Nagyová, je bývalá vysoká státní úřednice a členka ODS. S šéfem strany a tehdejší vlády Petrem Nečasem měla poměr a de facto kvůli tomu se v roce 2013 Nečasův kabinet položil. Policie totiž začala Janu Nečasovou-Nagyovou stíhat kvůli tomu, že nařídila vojenské rozvědce, aby sledovala Nečasovu tehdejší manželku Pavlu. Dokonce si kvůli tomu pár týdnů v létě 2013 pobyla ve vazbě. V listopadu ji pak ODS ze svých řad vyloučila.

JANA NEČASOVÁ - NEPRAVOMOCNÝ VERDIK O VINĚ

Jana Nečasová-Nagyová udělala díky politice a svému ženskému charismatu a cílevědomosti rychlou kariéru. V 80. a začátkem 90. let ještě pracovala jako obyčejná mzdová účetní ve strojírnách Chodos, později jako vedoucí odbytu porcelánky Leander a jako vedoucí obchodního oddělení skláren West Bohemia Glass–Kerpo.

V polovině 90. let vstoupila Jana Nečasová-Nagyová do ODS a z oblastní manažerky v Karlových Varech se vypracovala až na asistentku Petra Nečase (předtím byla asistentkou senátora Vladimíra Kulhánka a od září 2005 do prosince 2006 vedoucí provozního oddělení hlavní kanceláře ODS).

Že má Jana Nečasová-Nagyová s Petrem Nečasem poměr se ve sněmovních kuloárech šeptalo už v dobách, kdy byla jeho poslaneckou asistentkou. Od září 2006 do srpna 2009 dělal Jana Nečasová-Nagyová svému budoucímu manželovi ředitelku odboru kanceláře ministra, když Petr Nečas šéfoval rezort práce a sociálních věcí v vládě Mirka Topolánka. Po jejím pádu působila v roce 2010 jako poradkyně ministra obrany Martina Bartáka (do úřednické vlády nominovaného za ODS; jí místo zajistil Petr Nečas). A na vrchol se dostala v červnu 2010, kdy byl Petr Nečas  jmenován premiérem a udělal Janu Nagyovou vrchní ředitelkou kabinetu předsedy vlády (zároveň si podržela funkci jeho poslanecké asistentky).

Petra Nečase si Jana Nagyová doslova omotala kolem prstu. Muž s pověstí čistého a poctivého politika musel čelit opakované kritice za nepřiměřeně vysoké odměny, které své asistentce nechal vyplatit (jeden příklad za všechny: k základnímu platu 33 500 korun dostala na jaře 2011 osobní ohodnocení 49 600 korun a ještě mimořádnou odměnu 190 000 korun).

Další kontroverzí z životopisu Jany Nagyové je její vzdělání. Nikdy o něm nechtěla mluvit a vysokou školu si udělala až v letech 2006 až 2011 na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze, přičemž její diplomka byla podle odborníků mírně řečno odbytá a částečně opsaná.

O JANĚ NAGYOVÉ-NEČASOVÉ ČTĚTE>>

Janu Nagyovou si Petr Nečas vzal poté, co ji v létě 2013 propustili z vazby (zadržena byla v noci na čtvrtek 13. června 2013; propuštěna 19. července, svatba se konala v září).

Z prvního manželství má Jana Nagyová-Nečasová dvě dcery.

Odvolací soud Janě Nečasové 1. března 2019 uložil za zneužití Vojenského zpravodajství tříletou podmínku a desetiletý, tedy maximální zákaz působení ve vedoucích funkcích státní správy. Verdikt je pravomocný.

Zpravodajci Ondrej Páleník, Milan Kovanda a Jan Pohůnek dostali podmínky v délce 2,5 let, dvou let a 20 měsíců a zákazy činnosti ve zpravodajských službách a bezpečnostních sborech na osm, sedm a šest let.

 

Články o celebritě

„S*áči z ÚOOZ“ šmírovali Nagyovou ve sprše: Nečas přidal peprné detaily k pádu vlády „S*áči z ÚOOZ“ šmírovali Nagyovou ve sprše: Nečas přidal peprné detaily k pádu vlády Hněv bývalého premiéra za ODS Petra Nečase na exšéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu je stál... číst článek
Expremiér Nečas se opřel do Šlachty. Zmínil Bártu, Babiše, „největší hanebnost“ i ráj mafie Expremiér Nečas se opřel do Šlachty. Zmínil Bártu, Babiše, „největší hanebnost“ i ráj mafie Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta začal podle někdejšího... číst článek
Loučení s jedním z nejbohatších Čechů: Ulčákův pohřeb se protáhl na 5 hodin Loučení s jedním z nejbohatších Čechů: Ulčákův pohřeb se protáhl na 5 hodin Poslední předseda Socialistického svazu mládeže (SSM) a také jeden ze sta nejbohatších Čechů. To byl... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ilona Mauritzová
Ilona Mauritzová
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík
zobrazit profil Tomáš Třetina
Tomáš Třetina
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško