Dá se říct, že už od začátku měl štěstí na své hudební kolegy. V době „kavárních začátků“ se nejprve stal vedoucím skupiny Evy Pilarové, poté vystupoval jménem kapely Faraon. Původně barovou hudební skupinu vyšperkoval společně s Karlem Šípem a Janem Johnem, kterého poté nahradila další hvězda české hudební scény Jiří Schelinger, téměř k dokonalosti. V této době vznikly hity jako Šlapací kolo, Holubí dům nebo René, já a Rudolf.
JAROSLAV UHLÍŘ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>
Osmdesátá léta 20. století byla pro Jaroslava Uhlíře zlomová. Jako skladatel v Československém rozhlase potkal svého budoucího nejlepšího přítele a kolegu Zdeňka Svěráka. Začal studovat Lidovou školu umění a společně s Karlem Šípem připravoval pořady Hitšaráda, Galasuperšou a další. Pronikl do světa filmové hudby. Za nejslavnější pohádkové aranže můžeme označit pohádky jako: Tři veteráni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, aj.
Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pak vytvořili televizní seriál pro děti Hodina zpěvu, který se stal předlohou pro jeho dětská představení. Se svou vlastní kapelou účinkoval na mnoha hudebních festivalech a koncertech.
V dubnu 2022 byl Jaroslav Uhlíř, a to ve svých 67 letech, uveden do síně slávy cen Anděl.
O JAROSLAVU UHLÍŘOVI ČTĚTE ZDE>>
Jaroslav Uhlíř měl sice štěstí na kolegy, neměl ale zrovna moc štěstí na vztahy. S druhou ženou se dokonce musel o peníze soudit. Třetí manželství s psycholožkou Helenou Chládkovou si ale vychvaluje. Jak řekl, výhodou je, že jako psycholožka umí „utípnout“ hádku v zárodku. Má dceru Elišku.