Po průmyslovce pracoval Miroslav Lidinský jako technolog. Později narukoval k Pohraniční stráži, která se transformovala v Pohraniční policii a následně byla začleněna do Policie ČR. Jako policista začínal v rodném Chlumu u Třeboně.
MIROSLAV LIDINSKÝ A JASNÉ NE IMIGRACI
V roce 1996 Miroslav Lidinský přestoupil k Zásahové jednotce v Českých Budějovicích, v níž byl deset let. Při této náročné práci zvládl vystudovat Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity a Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově. Poté začal učit na Jihočeské univerzitě tělesnou výchovu pro zdravotní záchranáře. Stal se potápěčem, pyrotechnikem, leteckým záchranářem, instruktorem taktické a střelecké přípravy.
V listopadu 2006 Miroslav Lidinský nastoupil k Útvaru speciálních operací Vojenské policie – SOG (Special Operations Group), připravované na boj proti terorismu doma i v zahraničí. Hned rok nato odletěl do Afghánistánu. V provincii Helmand byl 28. července 2007 těžce raněn; protitanková střel RPG mu utrhla levý kotník. V roce 2010 mu lékaři museli amputovat nohu pod kolenem.
Po úraze jej přítelkyně přivedla ke golfu. A tak se posléze z Miroslava Lidinského stal špičkový handicapovaný sportovec. V letech 2010 až 2013 byl čtyřikrát vítězem Evropského poháru EDGA (European Disabled Golf Asociation). Je vicemistrem Evropy golfu handicapovaných 2010 a vicemistrem ČR golfu handicapovaných v letech 2011 a 2012.
O MIROSLAVU LIDINSKÉM ČTĚTE ZDE>>
Ve volbách do Senátu 2014, v nichž Miroslav Lidinský kandidoval jako nestraník za Občanskou konzervativní stranu v obvodu č. 15 – Pelhřimov, neuspěl. Roku 2015 se stal členem hnutí Úsvit přímé demokracie a v srpnu 2015 byl zvolen předsedou tohoto hnutí, které se přejměnovalo na Úsvit – Národní koalice.
Válečný veterán Miroslav Lidinský je držitelem řady vyznamenání. Roku 2008 dostal Medaili Karla Kramáře za odvahu. Získal též dva Záslužné kříže ministryně obrany – stříbrný a bronzový.
S bývalou manželkou, s níž se rozvedl roku 2008, má Miroslav Lidinský dceru Kláru.