Richard Gere

Datum narození: 31.8.1949
Místo narození: Philadelphia, USA
Profese: Herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Sympatický a pohledný herec Richard Gere je i ve zralém věku touhou ženských srdcí. Proslavil se zejména filmem Pretty woman.

První významné divadelní úspěchy zaznamenal Richard Gere v Londýně v roli Danny Zucca, muzikálu Pomáda roku 1973. Úspěchy zaznamenával v mnoha dalších významných inscenacích. Díky těmto úspěchům mohl v roce 1975 debutovat ve filmu Hlášení komisaři "Report to the Commissioner"

Obrovský zvrat přichází v romantické komedii Pretty woman, kde si zahrál v hlavní roli s úspěšnou herečkou Julií Roberts. Film o nemilosrdném obchodníkovi, který se zamiluje do chudé prostitutky.

Dalšími úspěšnými filmy jsou Somesrsby s Jodie Foster, Křižovatka po boku Sharon Stone, První rytíř, kde se objevil i  Sean Connery a v roce 1999 se opět herecky spojil s Julii Roberts v komedii Nevěsta na útěku. Tento film sice získal ubohé recenze, ale vydělal více než 100 milionu dolarů.

V roce 1991 se Richard Gere oženil se supermodelkou Cindy Crawford. People magazin tento pár označil za nejvíc vzrušující na světě. Přesto se herec a supermodelka v roce 1995 rozvedli.

V roce 2002 se oženil s herečkou Carey Lowell s níž má syna Homera Jamese Jigma Gera. Pár se v roce 2013 rozhodl rozvést. Nyní si herečka žádá sto milionů dolarů.

Richard Gere silně vyznává buddhistické náboženství přes to, že má díky svým pro-tibetským aktivitám zákaz vstupu do Číny. Velmi se angažuje na pomoc Tibetu a podporu dalajlámy.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Simona Stašová
Simona Stašová
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Jiří Štrébl
Jiří Štrébl
zobrazit profil Rachel Weisz
Rachel Weisz
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová