Richard Gere

Datum narození: 31.8.1949
Místo narození: Philadelphia, USA
Profese: Herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Sympatický a pohledný herec Richard Gere je i ve zralém věku touhou ženských srdcí. Proslavil se zejména filmem Pretty woman.

První významné divadelní úspěchy zaznamenal Richard Gere v Londýně v roli Danny Zucca, muzikálu Pomáda roku 1973. Úspěchy zaznamenával v mnoha dalších významných inscenacích. Díky těmto úspěchům mohl v roce 1975 debutovat ve filmu Hlášení komisaři "Report to the Commissioner"

Obrovský zvrat přichází v romantické komedii Pretty woman, kde si zahrál v hlavní roli s úspěšnou herečkou Julií Roberts. Film o nemilosrdném obchodníkovi, který se zamiluje do chudé prostitutky.

Dalšími úspěšnými filmy jsou Somesrsby s Jodie Foster, Křižovatka po boku Sharon Stone, První rytíř, kde se objevil i  Sean Connery a v roce 1999 se opět herecky spojil s Julii Roberts v komedii Nevěsta na útěku. Tento film sice získal ubohé recenze, ale vydělal více než 100 milionu dolarů.

V roce 1991 se Richard Gere oženil se supermodelkou Cindy Crawford. People magazin tento pár označil za nejvíc vzrušující na světě. Přesto se herec a supermodelka v roce 1995 rozvedli.

V roce 2002 se oženil s herečkou Carey Lowell s níž má syna Homera Jamese Jigma Gera. Pár se v roce 2013 rozhodl rozvést. Nyní si herečka žádá sto milionů dolarů.

Richard Gere silně vyznává buddhistické náboženství přes to, že má díky svým pro-tibetským aktivitám zákaz vstupu do Číny. Velmi se angažuje na pomoc Tibetu a podporu dalajlámy.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Tereza Kostková
Tereza Kostková
zobrazit profil Ryan Gosling
Ryan Gosling
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall
zobrazit profil Nelly Řehořová
Nelly Řehořová
zobrazit profil Ladislav Frej
Ladislav Frej
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska