Richard Gere

Datum narození: 31.8.1949
Místo narození: Philadelphia, USA
Profese: Herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Sympatický a pohledný herec Richard Gere je i ve zralém věku touhou ženských srdcí. Proslavil se zejména filmem Pretty woman.

První významné divadelní úspěchy zaznamenal Richard Gere v Londýně v roli Danny Zucca, muzikálu Pomáda roku 1973. Úspěchy zaznamenával v mnoha dalších významných inscenacích. Díky těmto úspěchům mohl v roce 1975 debutovat ve filmu Hlášení komisaři "Report to the Commissioner"

Obrovský zvrat přichází v romantické komedii Pretty woman, kde si zahrál v hlavní roli s úspěšnou herečkou Julií Roberts. Film o nemilosrdném obchodníkovi, který se zamiluje do chudé prostitutky.

Dalšími úspěšnými filmy jsou Somesrsby s Jodie Foster, Křižovatka po boku Sharon Stone, První rytíř, kde se objevil i  Sean Connery a v roce 1999 se opět herecky spojil s Julii Roberts v komedii Nevěsta na útěku. Tento film sice získal ubohé recenze, ale vydělal více než 100 milionu dolarů.

V roce 1991 se Richard Gere oženil se supermodelkou Cindy Crawford. People magazin tento pár označil za nejvíc vzrušující na světě. Přesto se herec a supermodelka v roce 1995 rozvedli.

V roce 2002 se oženil s herečkou Carey Lowell s níž má syna Homera Jamese Jigma Gera. Pár se v roce 2013 rozhodl rozvést. Nyní si herečka žádá sto milionů dolarů.

Richard Gere silně vyznává buddhistické náboženství přes to, že má díky svým pro-tibetským aktivitám zákaz vstupu do Číny. Velmi se angažuje na pomoc Tibetu a podporu dalajlámy.

 

Články o celebritě

Osobnosti na filmovém festivalu Karlovy Vary 2017 Osobnosti na filmovém festivalu Karlovy Vary 2017 Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je rájem hvězd stříbrného plátna. Každoročně… číst článek
Líza Simpsonová: Už 28 let je osmiletá holčička! Znáte její tajemství? Líza Simpsonová: Už 28 let je osmiletá holčička! Znáte její tajemství? Líbezné bodlinky, perlový náhrdelník, oranžové šatičky a sexy chrapláček. Ve 28. sérii, kterou vysílá… číst článek
Richard Gere (67) bez práce, zařizli ho Číňani! Richard Gere (67) bez práce, zařizli ho Číňani! Komedií Pretty Woman proslavený americký herec Richard Gere (67) má vysvětlení pro fakt, že už dlouho… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Jitka Kocurová
Jitka Kocurová
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Chantal  Poullain
Chantal Poullain
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička