Richard Gere

Datum narození: 31.8.1949
Místo narození: Philadelphia, USA
Profese: Herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Sympatický a pohledný herec Richard Gere je i ve zralém věku touhou ženských srdcí. Proslavil se zejména filmem Pretty woman.

První významné divadelní úspěchy zaznamenal Richard Gere v Londýně v roli Danny Zucca, muzikálu Pomáda roku 1973. Úspěchy zaznamenával v mnoha dalších významných inscenacích. Díky těmto úspěchům mohl v roce 1975 debutovat ve filmu Hlášení komisaři "Report to the Commissioner"

Obrovský zvrat přichází v romantické komedii Pretty woman, kde si zahrál v hlavní roli s úspěšnou herečkou Julií Roberts. Film o nemilosrdném obchodníkovi, který se zamiluje do chudé prostitutky.

Dalšími úspěšnými filmy jsou Somesrsby s Jodie Foster, Křižovatka po boku Sharon Stone, První rytíř, kde se objevil i  Sean Connery a v roce 1999 se opět herecky spojil s Julii Roberts v komedii Nevěsta na útěku. Tento film sice získal ubohé recenze, ale vydělal více než 100 milionu dolarů.

V roce 1991 se Richard Gere oženil se supermodelkou Cindy Crawford. People magazin tento pár označil za nejvíc vzrušující na světě. Přesto se herec a supermodelka v roce 1995 rozvedli.

V roce 2002 se oženil s herečkou Carey Lowell s níž má syna Homera Jamese Jigma Gera. Pár se v roce 2013 rozhodl rozvést. Nyní si herečka žádá sto milionů dolarů.

Richard Gere silně vyznává buddhistické náboženství přes to, že má díky svým pro-tibetským aktivitám zákaz vstupu do Číny. Velmi se angažuje na pomoc Tibetu a podporu dalajlámy.