Nela Boudová

Datum narození: 1.12.1967
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Nela Boudová, která se převedla v řadě výrazných snímků české kinematografie, se stal i vyhledíávanou dabérkou. Svůj hlas propůjčila hvězdám, jako jsou Jodie Foster a Julii Roberts.

Po studiích na Statní konzervatoři v Praze si své významné místo našla v divadle. Nela Boudová účinkovala na scénách v Českých Budějovicích, Karlových Varech nebo v Kladně. Roku 1993 začala spolupracovat s Činoherním klubem a zabrousila i do Intimního divadla. Zahrála si například v Masce a tváři, v Ptákovině nebo v dramatech Kabelky a Léda.

NELA BOUDOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O MILENCÍCH ZDE

Ve svých filmových rolích byla Nela Boudová hříšně inspirativní ve filmu slavné dvojiceJana Svěráka a jeho otce Zdeňka Svěráka Vratné lahve či v komediích Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a Líbáš jako dábel, v nichž dvě ústřední dvojice ztvárnili Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. Předvedla se i v oscarovém dramatu Kolja. V seriálu Bylo nás pět si Nela Boudová stříhla postavu francouzské vychovatelky. Následovala pohádka Micimutr nebo televizní Obchoďák. Jednu z ústředních postav ztvárnila v oblíbeném seriálu TV Nova Doktoři z Počátků.

NELA BOUDOVÁ MÁ ARABSKOU KREV

Nela Boudová je také uznávanou dabérkou. Jejím hlasem na české diváky promlouvají mj. hollywoodské star, jako jsou Jodie Foster a Julii Roberts, již od roku 1990 dabovala výhradeně jen ona. Představila též jako spisovatelka. Napsala pohádkové knížky Eliška a korálníci a O víle Voněnce. Mimoto se začala angažovat v charitativních projektech na pomoc Tibetu.

O NELE BOUDOVÉ ČTĚTĚ ZDE>>

Herččiným dlouholetým partnerem byl scenárista a dramaturg Jan Lekeš, s nímž má dva syny Andreje a Dalibora. Jejich vztah však nevydržel a Nela Boudová si našla maldšího přítele Sašu. Za něj se Nela Boudová provdala 31. prosince 2016.

 

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Herec Roman Vojtek slaví 45 Ťukněte si s celebritou! Herec Roman Vojtek slaví 45 45. narozeniny dnes slaví herec Roman Vojtek . Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě… číst článek
Nela Boudová se vdala: Svědčila jí Krbová! Nela Boudová se vdala: Svědčila jí Krbová! Svatba herečky a českého hlasu Julie Roberts Nely Boudové (49) překvapila většinu jejích kamarádů… číst článek
Od začátku roku už tři svatby! Kdo z českých celebrit do toho praštil? Od začátku roku už tři svatby! Kdo z českých celebrit do toho praštil? Nový rok, nový život, alespoň u tří párů z českého šoubyznysu. Stvrdit manželský slib se rozhodli… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Helena Dvořáková
Helena Dvořáková
zobrazit profil Simona Lewandowská
Simona Lewandowská
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke
zobrazit profil Jan Kačer
Jan Kačer