Nela Boudová

Datum narození: 1.12.1967
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Nela Boudová, která se převedla v řadě výrazných snímků české kinematografie, se stal i vyhledíávanou dabérkou. Svůj hlas propůjčila hvězdám, jako jsou Jodie Foster a Julii Roberts.

Po studiích na Statní konzervatoři v Praze si své významné místo našla v divadle. Nela Boudová účinkovala na scénách v Českých Budějovicích, Karlových Varech nebo v Kladně. Roku 1993 začala spolupracovat s Činoherním klubem a zabrousila i do Intimního divadla. Zahrála si například v Masce a tváři, v Ptákovině nebo v dramatech Kabelky a Léda.

NELA BOUDOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O MILENCÍCH ZDE

Ve svých filmových rolích byla Nela Boudová hříšně inspirativní ve filmu slavné dvojiceJana Svěráka a jeho otce Zdeňka Svěráka Vratné lahve či v komediích Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a Líbáš jako dábel, v nichž dvě ústřední dvojice ztvárnili Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. Předvedla se i v oscarovém dramatu Kolja. V seriálu Bylo nás pět si Nela Boudová stříhla postavu francouzské vychovatelky. Následovala pohádka Micimutr nebo televizní Obchoďák. Jednu z ústředních postav ztvárnila v oblíbeném seriálu TV Nova Doktoři z Počátků.

NELA BOUDOVÁ MÁ ARABSKOU KREV

Nela Boudová je také uznávanou dabérkou. Jejím hlasem na české diváky promlouvají mj. hollywoodské star, jako jsou Jodie Foster a Julii Roberts, již od roku 1990 dabovala výhradeně jen ona. Představila též jako spisovatelka. Napsala pohádkové knížky Eliška a korálníci a O víle Voněnce. Mimoto se začala angažovat v charitativních projektech na pomoc Tibetu.

O NELE BOUDOVÉ ČTĚTĚ ZDE>>

Herččiným dlouholetým partnerem byl scenárista a dramaturg Jan Lekeš, s nímž má dva syny Andreje a Dalibora. Jejich vztah však nevydržel a Nela Boudová si našla maldšího přítele Sašu. Za něj se Nela Boudová provdala 31. prosince 2016.

 

 

Články o celebritě

Nela Boudová se tajně vdala! První svatbu s mladším přítelem zvládla před 50 Nela Boudová se tajně vdala! První svatbu s mladším přítelem zvládla před 50 I když je matkou dvou dospívajících synů, před oltářem stanula poprvé! Herečka Nela Boudová (49)… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Nela Boudová slaví 49 Ťukněte si s celebritou! Herečka Nela Boudová slaví 49 Nela Boudová si zahrála v několika zvučných snímcích české kinematografie.… číst článek
Maruška Doležalová se zakulatila! Šest měsíců od StarDance je holka krev a mlíko Maruška Doležalová se zakulatila! Šest měsíců od StarDance je holka krev a mlíko StarDance dělá pěkná těla! Pravidelné a hlavně náročné taneční tréninky vždy každého soutěžícího… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Marika Procházková
Marika Procházková
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Willem Dafoe
Willem Dafoe
zobrazit profil Marko Igonda
Marko Igonda
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová
zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová