Vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Poté Karel Heřmánek nastoupil do tamního Divadla na provázku, kde se seznámil s herci Jiřím Bartoškou a Pavlem Zedníčkem. S nimi odešel hrát do Ústi nad Labem a do pražského Divadla Na zábradlí, kde ho proslavili Bratři Karamazovi.
KAREL HEŘMÁNEK NAVRHL ZAVŘENÍ DIVADEL KVŮLI COVIDU
Díky úspěchu na divadelnich prknech Karel Heřmánek stanul před kamerou. Hlavní roli - pašeráka Krakonoše - ztvárnil v rodinné komedii Krakonoš a lyžníci. Zahrál si Lucifera v pohádce Hynka Bočana S čerty nejsou žerty, frajera Huberta pak ve snímku Fešák Hubert. Vysavače nabízel ve smutné komedii Karla Kachyni Smrt krásných srnců.
Po Sametové revoluci 1989 se krom Sovětského svazu rozpadla i scéna avantgardního Divadla Na zábradlí, kde herec Karel Heřmánek stále působil. Zábradlí vzal do vlastních rukou a založil Divadlo Bez zábradlí.
Karel Heřmánek si navíc ještě pronajel Karlovarské městské divadlo, s nímž mu pomáhá jeho druhá žena, herečka a televizní hlasatelka Hana Heřmánková.
I přes své vytížení v divadle Karel Heřmánek neopustil filmová plátna ani televizní obrazovky. Jmenujme např. snímky O zapomětlivém černokněžníkovi, Příběhy obyčejného šílenství, Revival, Dědiství aneb Kurva se neříká či drama Lovci a oběti, v němž se na place potkal se synem.
V roce 2009 měl Karel Heřmánek nepříjemnou nehodu, při níž si v opilosti prorazil lebku, ale naštěstí zůstal úraz bez následků.
O KARLU HEŘMÁNKOVI ČTĚTE ZDE>>
Ze dvou manželství má Karel Heřmánek dvě dcery a tři syny: Karolínu, Kristýnu, Josefa, Františka a Karla, který je rovněž hercem.