Eva Holubová

Datum narození: 7.3.1959
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Eva Holubová je populární česká herečka, známá především díky filmům Pupendo, Pelíšky nebo Účastníci zájezdu. Jejím manželem je výtvarník Miroslav Zdeněk.

Eva Holubová se začala věnovat herectví už na gymnáziu. Brzy nato se ukázala na avantgardní scéně divadla Sklep. Od hraní ji neodradily ani původní nezdary, kdy se na DAMU dostala až na třetí pokus. Kromě Sklepa hrála ještě ve Studiu Bouře nebo Náhradním divadle moderátora a herce Jana Krause. S ním napsala i knihu Pravdu, prosím! S kamarádkou Ivanou Chýlkovou excelují ve hře Nahniličko, kterou uvádí Divadlo Kalich.

Eva Holubová je považována spíše za herečku komedií. Ty jsou ale často hořkého rázu. Pobaví například v legendárním snímku Pelíšky, v povídkovém filmu Knoflíkáři nebo vedle Bolka Polívky ve snímku Pupendo. Naopak ve filmu o beznaději Requiem pro panenku režiséra Filipa Renče vklouzla do sadistického pláště drastické vychovatelky.  Nezapomenutelná je také jako bývalá manželka Oldřicha Kaisera ve snímcích Líbáš jako bůh a Líbáš jako ďábel.

Eva Holubová získala v roce 2000 Českého lva za výkon ve vedlejší roli ve filmu Ene bene. Na festivalu Tribeca v New Yorku převzala o šest let později ocenění za nejlepší herecký výkon, který předvedla ve filmu Účastníci zájezdu podle předlohy spisovatele Michala Viewegha.

Eva Holubová trpí častými depresemi. V minulosti se je snažila zastrašit alkoholem, nakonec ale boj s depresemi i alkoholem vyhrála. Největším lékem na ně je výtvarník Miroslav Zdeněk. Po dvacetileté známosti si ho ve Spojených státech v tajnosti vzala. Mají dvojčata Adama a Karolínu.

 

Články o celebritě

Vzpomínky slavných na Špinarovou (†65): Ostrava tě bude vždy milovat a my taky! Vzpomínky slavných na Špinarovou (†65): Ostrava tě bude vždy milovat a my taky! Zpráva o smrti Věry Špinarové (†65) se nesla od pondělního rána Českem jako lavina. Nebyl snad nikdo,… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Eva Holubová slaví 58 Ťukněte si s celebritou! Herečka Eva Holubová slaví 58 58. narozeniny dnes slaví herečka Eva Holubová. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek
Organizace Centrum rozvoje Česká Skalice: Obnovuje vilu z Havlova filmu Odcházení! Organizace Centrum rozvoje Česká Skalice: Obnovuje vilu z Havlova filmu Odcházení! Když vstoupíme dovnitř, dýchne na nás historie. Prvorepubliková Vila Čerych na Náchodsku málem zchátrala.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Michael Douglas
Michael Douglas
zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Simon Helberg
Simon Helberg
zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink