Eva Holubová

Datum narození: 7.3.1959
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Eva Holubová je populární česká herečka, známá především díky filmům Pupendo, Pelíšky nebo Účastníci zájezdu. Jejím manželem je výtvarník Miroslav Zdeněk.

Eva Holubová se začala věnovat herectví už na gymnáziu. Brzy nato se ukázala na avantgardní scéně divadla Sklep. Od hraní ji neodradily ani původní nezdary, kdy se na DAMU dostala až na třetí pokus. Kromě Sklepa hrála ještě ve Studiu Bouře nebo Náhradním divadle moderátora a herce Jana Krause. S ním napsala i knihu Pravdu, prosím! S kamarádkou Ivanou Chýlkovou excelují ve hře Nahniličko, kterou uvádí Divadlo Kalich.

Eva Holubová je považována spíše za herečku komedií. Ty jsou ale často hořkého rázu. Pobaví například v legendárním snímku Pelíšky, v povídkovém filmu Knoflíkáři nebo vedle Bolka Polívky ve snímku Pupendo. Naopak ve filmu o beznaději Requiem pro panenku režiséra Filipa Renče vklouzla do sadistického pláště drastické vychovatelky.  Nezapomenutelná je také jako bývalá manželka Oldřicha Kaisera ve snímcích Líbáš jako bůh a Líbáš jako ďábel.

Eva Holubová získala v roce 2000 Českého lva za výkon ve vedlejší roli ve filmu Ene bene. Na festivalu Tribeca v New Yorku převzala o šest let později ocenění za nejlepší herecký výkon, který předvedla ve filmu Účastníci zájezdu podle předlohy spisovatele Michala Viewegha.

Eva Holubová trpí častými depresemi. V minulosti se je snažila zastrašit alkoholem, nakonec ale boj s depresemi i alkoholem vyhrála. Největším lékem na ně je výtvarník Miroslav Zdeněk. Po dvacetileté známosti si ho ve Spojených státech v tajnosti vzala. Mají dvojčata Adama a Karolínu.

 

Články o celebritě

Vejdělek točí další film! Na place si budu užívat s Balzerovou a Vilhelmovou, říká režisér Vejdělek točí další film! Na place si budu užívat s Balzerovou a Vilhelmovou, říká režisér Jiří Vejdělek (45) právě natáčí nový snímek s názvem Tátova volha, v němž se coby matka s dcerou… číst článek
Holubová (58) po operaci: Už je po všem! Holubová (58) po operaci: Už je po všem! Oblíbená herečka už zase musí chodit o holích. Podstoupila totiž už druhou operaci kolene. číst článek
Smolařka Eva Holubová: Musela znova pod kudlu! Smolařka Eva Holubová: Musela znova pod kudlu! Už se zase musí kamarádit s francouzskými holemi. Eva Holubová (58) znovu ulehla na operační stůl… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Lukáš Vaculík
Lukáš Vaculík
zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Eva Jakoubková
Eva Jakoubková
zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Miluše  Bittnerová
Miluše Bittnerová