Eva Holubová

Datum narození: 7.3.1959
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Eva Holubová je populární česká herečka, známá především díky filmům Pupendo, Pelíšky nebo Účastníci zájezdu. Jejím manželem je výtvarník Miroslav Zdeněk.

Eva Holubová se začala věnovat herectví už na gymnáziu. Brzy nato se ukázala na avantgardní scéně divadla Sklep. Od hraní ji neodradily ani původní nezdary, kdy se na DAMU dostala až na třetí pokus. Kromě Sklepa hrála ještě ve Studiu Bouře nebo Náhradním divadle moderátora a herce Jana Krause. S ním napsala i knihu Pravdu, prosím! S kamarádkou Ivanou Chýlkovou excelují ve hře Nahniličko, kterou uvádí Divadlo Kalich.

Eva Holubová je považována spíše za herečku komedií. Ty jsou ale často hořkého rázu. Pobaví například v legendárním snímku Pelíšky, v povídkovém filmu Knoflíkáři nebo vedle Bolka Polívky ve snímku Pupendo. Naopak ve filmu o beznaději Requiem pro panenku režiséra Filipa Renče vklouzla do sadistického pláště drastické vychovatelky.  Nezapomenutelná je také jako bývalá manželka Oldřicha Kaisera ve snímcích Líbáš jako bůh a Líbáš jako ďábel.

Eva Holubová získala v roce 2000 Českého lva za výkon ve vedlejší roli ve filmu Ene bene. Na festivalu Tribeca v New Yorku převzala o šest let později ocenění za nejlepší herecký výkon, který předvedla ve filmu Účastníci zájezdu podle předlohy spisovatele Michala Viewegha.

Eva Holubová trpí častými depresemi. V minulosti se je snažila zastrašit alkoholem, nakonec ale boj s depresemi i alkoholem vyhrála. Největším lékem na ně je výtvarník Miroslav Zdeněk. Po dvacetileté známosti si ho ve Spojených státech v tajnosti vzala. Mají dvojčata Adama a Karolínu.

 

Články o celebritě

Sexy padesátnice a jedna šedesátka: Jak se udržují Krausová, Chýlková, Šišková a Holubová? Sexy padesátnice a jedna šedesátka: Jak se udržují Krausová, Chýlková, Šišková a Holubová? Sešly se na jednom místě a i když už mají dávno pět křížků na krku, pořád jsou okouzlující. Herečky… číst článek
Oscarový režisér Miloš Forman: Zaplatil Holubové svatbu v Americe Oscarový režisér Miloš Forman: Zaplatil Holubové svatbu v Americe Udělal pro její rodinu to, co nikdo na světě! Miloš Forman, který slaví 85 let, donutil Evu Holubovou… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Kamila Kikinčuková slaví 28 Ťukněte si s celebritou! Herečka Kamila Kikinčuková slaví 28 28. narozeniny dnes slaví herečka Kamila Kikinčuková. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Matt Bomer
Matt Bomer
zobrazit profil Kateřina  Janečková
Kateřina Janečková
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek