Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Hvězda z ULICE prohrává boj s nemocí: Nemám sílu pokračovat, chci pryč... Hvězda z ULICE prohrává boj s nemocí: Nemám sílu pokračovat, chci pryč... V sedmi letech kouslo herečku klíště nakažené lymskou boreliózou. Teď se nemoc znovu ozvala a Anna… číst článek
Anna K. podruhé porazila rakovinu a… Prsten pro život! Anna K. podruhé porazila rakovinu a… Prsten pro život! Na prsteníčku Anny K. (53) se už delší dobu vyjímá luxusní prsten! Tři propojené kroužky v hodnotě… číst článek
Anna K. po druhé rakovině prsu: Vyslechla si ortel lékařů Anna K. po druhé rakovině prsu: Vyslechla si ortel lékařů  „Jsem opět zdravá!“ To konečně po mnoha chemoterapiích mohla prohlásit Anna K. (53). Má za sebou… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Lionel Richie
Lionel Richie
zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková
zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston
zobrazit profil Petr Janda
Petr Janda