Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Jana, která přeprala v těhotenství rakovinu, znovu v nemocnici: Pomáhá jí Anna K. Jana, která přeprala v těhotenství rakovinu, znovu v nemocnici: Pomáhá jí Anna K. Doufala, že už si bude jen užívat času se svou milovanou dcerkou, jejíž život dokázala proti zákeřné… číst článek
Boj Anny K. s rakovinou prsu: Už je po druhé operaci! Boj Anny K. s rakovinou prsu: Už je po druhé operaci! Před dvěma dny podstoupila Anna K. (52) už podruhé během osmi let operaci rakoviny prsu. Tentokrát… číst článek
Exkluzivní zpověď Anny K. o boji s rakovinou: Teď čekám druhou operaci Exkluzivní zpověď Anny K. o boji s rakovinou: Teď čekám druhou operaci Má za sebou tucet chemoterapií a před sebou operaci. Anna K. (52) se po osmi letech opět statečně… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Jitka Zelenková
Jitka Zelenková
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Vladimír 518 (Vladimír Brož)
Vladimír 518 (Vladimír Brož)