Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Nohavica dostal za metál od Putina naloženo: Kryl, Hutka i Ztracený si nebrali servítky Nohavica dostal za metál od Putina naloženo: Kryl, Hutka i Ztracený si nebrali servítky Před dvěma dny ostravský písničkář Jarek Nohavica (65), který je pro mnohé symbolem demokratické… číst článek
Tajemství Miroslava Horníčka (†84): Syn Jan (†21) si předpověděl smrt Tajemství Miroslava Horníčka (†84): Syn Jan (†21) si předpověděl smrt Obrovská rána v srdci z předčasné smrti syna Jana (†21) se herci Miroslavu Horníčkovi (†84) nikdy… číst článek
Anna K., která dvakrát porazila rakovinu: Přestaly mi sloužit oči! Anna K., která dvakrát porazila rakovinu: Přestaly mi sloužit oči! Zpěvačka Anna K. (53) si letos začátkem roku oddychla, protože podruhé vyhrála boj nad zákeřnou rakovinou… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)
zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Aneta Langerová
Aneta Langerová
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu