Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Anna K. a návrat rakoviny prsu: Jak její situaci hodnotí experti? Anna K. a návrat rakoviny prsu: Jak její situaci hodnotí experti? Po druhém útoku rakoviny prsu se Anna K. (52) ocitla v horší situaci než poprvé. Nemoc je pro ni,… číst článek
Anna K. znovu bojuje s rakovinou: Ztráta vlasů je to nejmenší Anna K. znovu bojuje s rakovinou: Ztráta vlasů je to nejmenší Sedíme na zahrádce krásné hospody ve Stodole ve Vraném nad Vltavou, ale máme neveselé téma. Anna… číst článek
Růžový pochod proti rakovině prsu: Absolonová s Pazderkovou si obarvily i vlasy! Růžový pochod proti rakovině prsu: Absolonová s Pazderkovou si obarvily i vlasy! V Praze se dnes už posedmnácté konal tradiční AVON pochod proti rakovině prsu. Všichni se sešli na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn
zobrazit profil Bobby  Brown
Bobby Brown