Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Anna K. o druhé rakovině: Nádor se vrátil jinam a bylo jich několik! Anna K. o druhé rakovině: Nádor se vrátil jinam a bylo jich několik! Zpěvačka Anna K. (53) je po druhé léčbě rakoviny, která se objevila po osmi letech, ale na jiném… číst článek
Slavné děti známých rodičů: Jak je to u Dejdarů či Stropnických? Slavné děti známých rodičů: Jak je to u Dejdarů či Stropnických? Jsou slavní, úspěšní, znáte je z televize, kina, divadla, na svých kontech mají desítky rolí. Zažívají… číst článek
Anna K: Přibrala jsem deset kilo. Už mi nejsou skoro ani punčocháče! Anna K: Přibrala jsem deset kilo. Už mi nejsou skoro ani punčocháče! Anna K. (53) je zpěvačka, herečka, muzikantka a bojovnice. Po sedmi letech se jí znovu objevila rakovina… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Magda Malá
Magda Malá
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Jitka Boho
Jitka Boho