Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Anna K. se pochlubila prstenem od přítele! Je to ten zásadní Anna K. se pochlubila prstenem od přítele! Je to ten zásadní Zpěvačka Anna K. má na prsteníčku prsten v hodnotě 50 tisíc korun. Daroval jí ho přítel Tomáš Vartecký.… číst článek
Létofest přiváží do Plzně Kabát, Wanastowi Vjecy, Annu K., Chinaski, Marka Ztraceného Létofest přiváží do Plzně Kabát, Wanastowi Vjecy, Annu K., Chinaski, Marka Ztraceného Koncertní vystoupení Kabátů, Chinaski, Anny K., „Wanastowek“, Marka Ztraceného a mnoha dalších, bohatý… číst článek
Michal Hrůza pozval Annu K. na střechu Lucerny. Po letech tak splnil slib Michal Hrůza pozval Annu K. na střechu Lucerny. Po letech tak splnil slib Střecha pražské Lucerny se v pondělní večer proměnila v místo splněných slibů. Před deseti lety si… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Katarzia (Katarina Kubošiová)
Katarzia (Katarina Kubošiová)
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Aleš  Brichta
Aleš Brichta
zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová