Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Anna K.: Psi jí vyléčili z rakoviny! Anna K.: Psi jí vyléčili z rakoviny! Druhý boj se zákeřnou rakovinou se jí podařilo vyhrát i díky milovaným pejskům. Anna K. (53) s nadsázkou… číst článek
Zpěvačka Anna K. po roce boje s druhým útokem rakoviny: Řekla, jak na tom je! Zpěvačka Anna K. po roce boje s druhým útokem rakoviny: Řekla, jak na tom je! Zákeřná nemoc rakovina provází Annu K. (53) už od mládí, kdy jí zemřela maminka. Sama se pak s tímto… číst článek
Co čeká Meghan a Harryho po svatbě? Barák darem a šupem do rachoty! Co čeká Meghan a Harryho po svatbě? Barák darem a šupem do rachoty! Svatba Američanky Meghan Markle (36) a britského prince Harryho (33) je událost roku, na kterou čeká… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Majk Spirit (Michal Dušička)
Majk Spirit (Michal Dušička)
zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Pink
Pink
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová