Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Celebrity na síti: Ashley Graham a Cindy Crawford bez make-upu Celebrity na síti: Ashley Graham a Cindy Crawford bez make-upu Co na sebe celebrity prozradily prostřednictvím sociálních sítí? Kam odjela známá česká návrhářka,… číst článek
Reakce slavných na smrt miláčků Anny K.: Každému je dáno tolik, kolik unese! Reakce slavných na smrt miláčků Anny K.: Každému je dáno tolik, kolik unese! Smrt milovaných pejsků Anny K. (53) zpěvačku naprosto zničilo. Poté, co sama dvakrát překonala boj… číst článek
Horor Anny K. : Během 2 hodin ji umřeli dva psi! Horor Anny K. : Během 2 hodin ji umřeli dva psi! Ta holka má fakt pech. Nejenže se už dvakrát porvala s rakovinou, teď ji navíc o velikonočním pondělí… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Hana Pecková
Hana Pecková
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská