Anna K.

Datum narození: 4.1.1966
Místo narození: Vrchlabí
Profese: zpěvačka, skladatelka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a skladatelka Anna K., která za svou kariéru vydala už pěknou řádku alb, začínala na prknech divadla Semafor, kde hrála přes dvacet let. Také překonala rakovinu.

Anna K., v mládí ještě Lucianna Krecarová, vyrůstala u babičky v krkonošském Špindlerově Mlýně. Několik let i závodně lyžovala. Rodiče ji v osmi letech přihlásili na konkurz do divadla Semafor, kde poté hrála v inscenacích Kytice, Čarodějky nebo Třešňová alej.

Už na pražské konzervatoři zpívala v kapele. Divadlo opustila a začala si říkat Anna K. Své první album Já nezapomínám nahrála v roce 1993. Prodalo se ho na dvacet tisíc kusů. S deskou Nebe vyhrála cenu Gramy v kategorii Nejlepší zpěvačka. Doma střeží i několik sošek hudebního Anděla. Její album s názvem Relativní čas z roku 2012 nese deset originálních písní a získalo stříbro v soutěži o desku roku.

ANNA K. A PROBLÉMY VE STARDANCE

První turné podnikla v roce 2005. O čtyři roky později Anna K. zjistila, že má rakovinu prsu. Stejnou nemoc, na kterou umřela její matka, otec a s rakovinou se musela potýkat i její milovaná fena Máša. Tím skončily veškeré její plány otěhotnět. Léta se jí to nedařilo, a když požádala o adopci, rakovina prsu byl jeden z důvodů, proč byla odmítnuta. Musela se tedy smířit s tím, že děti mít už nikdy nebude.

S kampaní Chceš žít jako já? se Anna K. snažila vyburcovat všechny ženy k pravidelným a včasným návštěvám lékaře. Pomáhá shánět prostředky na koupi nových mamografických či sonografických přístrojů.

O ANNĚ K. ČTĚTE ZDE>>

Jejím životním partnerem je Tomáš Vartecký, jeden z nejlepších a nejznámějších kytaristů u nás. S Annou K. žije přes dvacet let. Skládá jí texty a několik písní s ní i nazpíval. V roce 2012 začal pár mluvit o svatbě.

 

Články o celebritě

Bouře po Českém slavíku 2017. PODRAZ NA MRTVOU ŠPINAROVOU? Heidi: Té soutěži už nevěřím! Bouře po Českém slavíku 2017. PODRAZ NA MRTVOU ŠPINAROVOU? Heidi: Té soutěži už nevěřím! Další vroubek mají pořadatelé Českého slavíka. Tentokrát u fanoušků Věry Špinarové (†65)! Odmítají… číst článek
Další zmatky v hlasování Slavíků: Absolonová i Anna K. byly čtvrté, pak se to změnilo Další zmatky v hlasování Slavíků: Absolonová i Anna K. byly čtvrté, pak se to změnilo Na letošního Slavíka se valí jeden problém za druhým! Po skandálu s hlasy kapely Ortel a následném… číst článek
Anna K. bojuje s rakovinou: Nová fáze léčby! 25 ozařování! Anna K. bojuje s rakovinou: Nová fáze léčby! 25 ozařování! Obrovského obdivu a uznání za to, jak bojuje se zákeřnou nemocí, se od kolegů dočkala Anna K. (52).… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley
zobrazit profil Markéta Irglová
Markéta Irglová
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši