Jana Šulcová

Datum narození: 12.2.1947
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Šulcová byla sex symbol 80. let 20. století, kdy patřila k hvězdám českého filmu i televizní obrazovky. Pak ale začala mít potíže s alkoholem.

Jana Šulcová vystudovala pražskou DAMU a poté byla řadu let členkou souboru Městských divadel pražských. Těžké problémy s alkoholem ale byly pro jeií kariéru velkou ranou. Pití herečce přivodilo vážné choroby slinivky břišní a štítné žlázy.

JANA ŠULCOVÁ POPRVÉ O ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMECH

Do diváckých srdcí se Jana Šulcová zapsala především rolí Kateřiny Horákové v komedii S tebou mě baví svět, z dalších významnějších postav stojí za zmínku role maminek v seriálech Tajemství proutěného košíku či My všichni školou povinní.

V dalším předlistopadovém seriálu Byl jednou jeden dům si Jana Šulcová zahrála luxusní prostitutku. Objevila se i v normalizační sérii Nejmladší z rodu Hamrů.

Její půvaby dokázali ocenit i velcí režiséři. Otakar Vávra ji postavil v historickém snímku Oldřich a Božena po bok Jiřího Bartošky, další slavný režisér Juraj Herz ji zase obsadil do svých filmů Kulhavý ďábel a Spalovač mrtvol.

O JANĚ ŠULCOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Šulcová byla vdaná, se svým bývalým manželem, rovněž hercem (a spolužákem ze stejného ročníku na DAMU) Oldřichem Víznerem má dcery Terezu a Rozálii.

 

Články o celebritě

Otevřený rozhovor Vendula Křížová (45): Rozchod s Víznerem? VZTAH  POKRAČUJE Otevřený rozhovor Vendula Křížová (45): Rozchod s Víznerem? VZTAH POKRAČUJE Má za sebou rok plný změn. Našla si novou lásku, definitivně uzavřela tu starou a zahojila si mnohé… číst článek
Matkovrah ze Vztekliny Pavel Skřípal: Proč se nesnáší s Bohdalovou? Matkovrah ze Vztekliny Pavel Skřípal: Proč se nesnáší s Bohdalovou? V seriálu ČT Vzteklina sice prim hraje Kryštof Hádek (35), objevil se v něm ale také Pavel Skřípal… číst článek
Jana Šulcová: Dotočila seriál a skončila v nemocnici! Jana Šulcová: Dotočila seriál a skončila v nemocnici! Sotva padla poslední klapka pro Janu Šulcovou (70) v seriálu Vzteklina, byla herečka hospitalizována.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vlastina Svátková
Vlastina Svátková
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Andrej Hryc
Andrej Hryc
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Šárka Vaculíková
Šárka Vaculíková