Jana Šulcová

Datum narození: 12.2.1947
Místo narození: Praha
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Šulcová byla sexy symbolem 80. let a patřila k hvězdám českého filmu i televizní obrazovky. Pak ale začala mít potíže s alkoholem.

Jana Šulcová vystudovala pražskou DAMU a poté byla od 70. až do začátku 90. let členkou hereckého souboru Městských divadel pražských. Těžké problémy s alkoholem ale byly pro jeií kariéru velkou ranou. Pití kdysi velmi slavné herečce přivodilo vážné choroby slinivky břišní a štítné žlázy. Přestala se objevovat ve filmu i v divadle, nicméně od konce 90. let už zase vystupuje s divadelním souborem Háta a hostuje v Divadle Bez zábradlí.  

Do diváckých srdcí se Jana Šulcová zapsala především rolí Kateřiny Horákové v komedii S tebou mě baví svět, z dalších významnějších postav stojí za zmínku role maminek v seriálech Tajemství proutěného košíku či My všichni školou povinní.

V dalším předlistopadovém seriálu Byl jednou jeden dům si Jana Šulcová zahrála luxusní prostitutku. Objevila se i v normalizačním seriálu Nejmladší z rodu Hamrů.

Její půvaby dokázali ocenit i velcí režiséři. Otakar Vávra ji postavil v historickém snímku Oldřich a Božena po bok Jiřího Bartošky, další slavný režisér Juraj Herz ji zase obsadil do svých filmů Kulhavý ďábel a Spalovač mrtvol.

Jana Šulcová byla vdaná, se svým bývalým manželem, rovněž hercem (a spolužákem ze stejného ročníku na DAMU) Oldřichem Víznerem má dvě dcery, Terezu a Rozálii.

 

Články o celebritě

Dostaveníčko tajných lásek: Syn Šafránkové vyvedl novou přítelkyni, Křenková schovávala milence! Dostaveníčko tajných lásek: Syn Šafránkové vyvedl novou přítelkyni, Křenková schovávala milence! Americký režisér Sean Ellis poprvé představil v českých kinech svůj film Anthropoid o atentátu na… číst článek
Ztrhaná Jana Šulcová: Tvář herečky odhalila její alkoholickou minulost Ztrhaná Jana Šulcová: Tvář herečky odhalila její alkoholickou minulost Zřejmě neměla svůj den. Herečka Jana Šulcová (69) vyrazila na nákupy ve společnosti své dcery, ale… číst článek
Režisérka Poledňáková po mrtvici bojuje! Přeložili ji na JIP Režisérka Poledňáková po mrtvici bojuje! Přeložili ji na JIP Vypadá to, že s Marií Poledňákovou (74) nás naštěstí ještě dlouho bude bavit svět. Známá scenáristka… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Kateřina  Janečková
Kateřina Janečková
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Sandra Bullock
Sandra Bullock
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach