Jana Šulcová

Datum narození: 12.2.1947
Místo narození: Praha
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Šulcová byla sexy symbolem 80. let a patřila k hvězdám českého filmu i televizní obrazovky. Pak ale začala mít potíže s alkoholem.

Jana Šulcová vystudovala pražskou DAMU a poté byla od 70. až do začátku 90. let členkou hereckého souboru Městských divadel pražských. Těžké problémy s alkoholem ale byly pro jeií kariéru velkou ranou. Pití kdysi velmi slavné herečce přivodilo vážné choroby slinivky břišní a štítné žlázy. Přestala se objevovat ve filmu i v divadle, nicméně od konce 90. let už zase vystupuje s divadelním souborem Háta a hostuje v Divadle Bez zábradlí.  

Do diváckých srdcí se Jana Šulcová zapsala především rolí Kateřiny Horákové v komedii S tebou mě baví svět, z dalších významnějších postav stojí za zmínku role maminek v seriálech Tajemství proutěného košíku či My všichni školou povinní.

V dalším předlistopadovém seriálu Byl jednou jeden dům si Jana Šulcová zahrála luxusní prostitutku. Objevila se i v normalizačním seriálu Nejmladší z rodu Hamrů.

Její půvaby dokázali ocenit i velcí režiséři. Otakar Vávra ji postavil v historickém snímku Oldřich a Božena po bok Jiřího Bartošky, další slavný režisér Juraj Herz ji zase obsadil do svých filmů Kulhavý ďábel a Spalovač mrtvol.

Jana Šulcová byla vdaná, se svým bývalým manželem, rovněž hercem (a spolužákem ze stejného ročníku na DAMU) Oldřichem Víznerem má dvě dcery, Terezu a Rozálii.

 

Články o celebritě

Oldřich Vízner přiznává: S rodinou už nejsem! Opustil Vendulku Křížovou Oldřich Vízner přiznává: S rodinou už nejsem! Opustil Vendulku Křížovou Po 20 letech a třech dětech je ŠLUS! Oldřich Vízner (70) Blesku sám potvrdil to, co se šušká v hereckých… číst článek
Vždy plachý Oldřich Vízner poprvé ukázal soukromí: A zašel hodně daleko... Vždy plachý Oldřich Vízner poprvé ukázal soukromí: A zašel hodně daleko... Ten má ale podivná přání. Herce Oldřicha Víznera (70) napadají nezvyklé nápady. Už má například naplánované,… číst článek
Oldřich Vízner (70): Utajený historický mlýn a... HROB POD STROMEM! Oldřich Vízner (70): Utajený historický mlýn a... HROB POD STROMEM! Tajné přání. Herec Oldřich Vízner (70) má nezvyklé nápady. Už si totiž naplánoval, jak chce být jednou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Patricie Solaříková
Patricie Solaříková
zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Jitka Asterová
Jitka Asterová
zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš
zobrazit profil Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser