Jana Šulcová

Datum narození: 12.2.1947
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Šulcová byla sex symbol 80. let 20. století, kdy patřila k hvězdám českého filmu i televizní obrazovky. Pak ale začala mít potíže s alkoholem.

Jana Šulcová vystudovala pražskou DAMU a poté byla řadu let členkou souboru Městských divadel pražských. Těžké problémy s alkoholem ale byly pro jeií kariéru velkou ranou. Pití herečce přivodilo vážné choroby slinivky břišní a štítné žlázy.

JANA ŠULCOVÁ POPRVÉ O ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMECH

Do diváckých srdcí se Jana Šulcová zapsala především rolí Kateřiny Horákové v komedii S tebou mě baví svět, z dalších významnějších postav stojí za zmínku role maminek v seriálech Tajemství proutěného košíku či My všichni školou povinní.

V dalším předlistopadovém seriálu Byl jednou jeden dům si Jana Šulcová zahrála luxusní prostitutku. Objevila se i v normalizační sérii Nejmladší z rodu Hamrů.

Její půvaby dokázali ocenit i velcí režiséři. Otakar Vávra ji postavil v historickém snímku Oldřich a Božena po bok Jiřího Bartošky, další slavný režisér Juraj Herz ji zase obsadil do svých filmů Kulhavý ďábel a Spalovač mrtvol.

O JANĚ ŠULCOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Šulcová byla vdaná, se svým bývalým manželem, rovněž hercem (a spolužákem ze stejného ročníku na DAMU) Oldřichem Víznerem má dcery Terezu a Rozálii.

 

Články o celebritě

Nemocná Šulcová už je na tom líp: Chce pryč od boromejek! Nemocná Šulcová už je na tom líp: Chce pryč od boromejek! Herečka Jana Šulcová (71) se musela kvůli problémům s páteří uchýlit do kláštera do péče boromejek.… číst článek
Vážné zdravotní problémy Šulcové: Odkázaná na pomoc boromejek! Vážné zdravotní problémy Šulcové: Odkázaná na pomoc boromejek! Herečka Jana Šulcová (70) si loni přivodila vážné a bolestivé zranění a od té doby se potýká s problémy… číst článek
Smutné přiznání Jany Šulcové (71):  Proč jsem v péči boromejek Smutné přiznání Jany Šulcové (71): Proč jsem v péči boromejek  Dobré zprávy z Domova svatého Karla Boromejského. Hvězda komedie S tebou mě baví svět Jana Šulcová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak
zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Zuzana Stivínová
Zuzana Stivínová
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Stephen Amell
Stephen Amell
zobrazit profil Alexej Pyško
Alexej Pyško