Jana Šulcová

Datum narození: 12.2.1947
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Šulcová byla sex symbol 80. let 20. století, kdy patřila k hvězdám českého filmu i televizní obrazovky. Pak ale začala mít potíže s alkoholem.

Jana Šulcová vystudovala pražskou DAMU a poté byla řadu let členkou souboru Městských divadel pražských. Těžké problémy s alkoholem ale byly pro jeií kariéru velkou ranou. Pití herečce přivodilo vážné choroby slinivky břišní a štítné žlázy.

JANA ŠULCOVÁ POPRVÉ O ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMECH

Do diváckých srdcí se Jana Šulcová zapsala především rolí Kateřiny Horákové v komedii S tebou mě baví svět, z dalších významnějších postav stojí za zmínku role maminek v seriálech Tajemství proutěného košíku či My všichni školou povinní.

V dalším předlistopadovém seriálu Byl jednou jeden dům si Jana Šulcová zahrála luxusní prostitutku. Objevila se i v normalizační sérii Nejmladší z rodu Hamrů.

Její půvaby dokázali ocenit i velcí režiséři. Otakar Vávra ji postavil v historickém snímku Oldřich a Božena po bok Jiřího Bartošky, další slavný režisér Juraj Herz ji zase obsadil do svých filmů Kulhavý ďábel a Spalovač mrtvol.

O JANĚ ŠULCOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Šulcová byla vdaná, se svým bývalým manželem, rovněž hercem (a spolužákem ze stejného ročníku na DAMU) Oldřichem Víznerem má dcery Terezu a Rozálii.

 

Články o celebritě

Slavní podporují týrané pejsky: Bílá, Pawlowská, Hüttnerová a další prodávají značkové kousky ze skříně! Slavní podporují týrané pejsky: Bílá, Pawlowská, Hüttnerová a další prodávají značkové kousky ze skříně! Celé Česko v dubnu letošního roku šokoval případ brutálně týraného štěněte labradora Marleyho, kterého… číst článek
Po Lenny a Marpovi další šťastný pár na festivale: Geislerová vyvedla dlouhovlasého přítele! Po Lenny a Marpovi další šťastný pár na festivale: Geislerová vyvedla dlouhovlasého přítele! Už to pomalu vypadá, že letošní festival Aerodrome byl ve znamení čerstvě zamilovaných dvojic. Nejenže… číst článek
Kniha o okupaci v roce 1968: Proč nechtěli mluvit Gott, Svěrák či Rázlová? Kniha o okupaci v roce 1968: Proč nechtěli mluvit Gott, Svěrák či Rázlová? Josef Zíma (86) a Eva Pilarová (78) pokřtili unikátní knihu 1968 očima 50, v níž slavní vzpomínají… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Jana Janěková
Jana Janěková
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Richard Genzer
Richard Genzer
zobrazit profil Frances Tomelty
Frances Tomelty