Majk Spirit (Michal Dušička)

Datum narození: 28.8.1984
Místo narození: Bratislava
Výška: 194 cm
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Majk Spirit, vlastním jménem Michal Dušička, je populární slovenský rapper a člen skupiny H16. Byl také jedním z porotců soutěže Hlas ČeskoSlovenska.

Slovenský rapper Majk Spirit se vlastním jménem jmenuje Michal Dušička (používal také pseudonymy Dilema, Koko Šajs a Koko Najs). Čeští posluchači ho mohou znát ze songů, které nazpíval se Celeste Buckingham. Jeho doménou je hip-hop.

Majk Spirit si také vyzkoušel si roli porotce v pěvecké soutěži Hlas ČeskoSlovenska, kde vedle něj soupeřili o soutěžící Dara Rolins, Marta Jandová, Michal David a Pepa Vojtek.

Majk Spirit je členem skupiny H16. V roce 2011 vydal svoje první sólové album Nový človek. Je držitelem dvou slovenských Zlatých slavíků z roku 2011, a to za objev roku a za nejlepší videoklip roku. V roce 2012 dokonce získal cenu MTV Europe Music Awards v kategorii Best Czech and Slovak Act.

Jako žák základní školy se Majk Spirit věnoval karate a fotbalu. Pozoruhodné je, že neumí hrát na žádný hudební nástroj (zkoušel podle svých slov hrát na bicí, ale moc mu to nešlo; řekl, že by se rád naučil hrát na klavír). Vystudoval management a byznys na City University v Bratislavě. Jeho hudebním vzorem je americký rapper Eminem. A snem Majka Spirita je natočit s Eminemem album.

Majk Spirit v současné době udržuje vztah s Miss ČR 2009, Kateřinou Sokolovou.

 

Články o celebritě

Majk Spirit letos poprvé v Česku: Koncert bude v Příbrami! Majk Spirit letos poprvé v Česku: Koncert bude v Příbrami! Koncert Majka Spirita (32) se neúprosně blíží. Jeho historicky první vystoupení v Příbrami proběhne… číst článek
Žádný ku*vy v týmu! Problémový slovenský fotbalista hraje v klipu zlého českého rappera Žádný ku*vy v týmu! Problémový slovenský fotbalista hraje v klipu zlého českého rappera Oba nejsou zrovna svatoušci a možná i proto si skvěle rozumějí. Slovenský fotbalový reprezentant… číst článek
Raper Majk Spirit to schytal: Tohle udělat invalidům? Styď se! Raper Majk Spirit to schytal: Tohle udělat invalidům? Styď se! Slovenský raper Majk Spirit (32) to dost přehnal. Zaparkoval na místě určeném pro invalidy a ještě… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Janda
Petr Janda
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Lady Gaga
Lady Gaga
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský