Tomáš Krejčíř

Datum narození: 12.4.1971
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Tomáš Krejčíř se proslavil jako herec v seriálech Rodinná pouta a Ordinace v růžové zahradě. Známý je také tím, že se hlásil k mormonům.

Tomáš Krejčíř vystudoval DAMU a více než deset let působil jako herec Činoherního klubu v Ústí nad Labem. Dlouho se snažil prosadit i před kamerou. To se mu povedlo v seriálu Rodinná pouta na TV Prima rolí Adama Rubeše. Po první sérii své účinkování ukončil a přešel k TV Nova.

Na Nově jsme ho mohli vídat v seriálu Rodinná pouta (jeho matku ztělesnila Lenka Termerová) a Ordinace v růžové zahradě jako Romana Kříže, později též jako moderátora Snídaně s Novou. Ve filmu na svoji roli Tomáš Krejčíř dlouho čekal, dočkal se v roce 2006 ve filmu Prachy dělaj člověka, kde si zahrál po boku Tomáše Hanáka, Michala Suchánka a Ondřej Vetchý.

Herec Tomáš Krejčíř je známý i díky své víře. Dlouho se hlásil k církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů, známé spíše jako Mormonská církev. Ta je známá tím, že svými praktikami má často blíže k sektě, než klasické církvi. Do církve ročně odváděl deset procent svých příjmů. Spekuluje se tak, že mormonům dal několik milionů korun. Jeden čas působil i jako rádce prezidenta české misie. Pak se ale odhodlal a z církve vystoupil.

Odchod od mormonů znamenal pro Tomáše Krejčíře zejména osobní újmu. Do církve vstoupil společně se svou manželkou Gábinou. Žil s ní více než patnáct let a mají spolu tři děti (Adama, Davida a Doru). Jeho odchod z církve přinesl do manželství spory. Ty společně s jeho novou známostí vedlo k rozpadu manželství. Od roku 2010 žije Tomáš Krejčíř s novou přítelkyní Petrou a v roce 2014 se jim narodilo dítě. Právě ona ho prý donutila prozřít a od mormonů odejít. Začátkem roku 2014 oznámili, že spolu čekají dítě.

 

Další Herci

zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová
zobrazit profil Eliška  Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Karel Roden
Karel Roden
zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová