Tomáš Krejčíř

Datum narození: 12.4.1971
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Tomáš Krejčíř se proslavil jako herec v seriálech Rodinná pouta a Ordinace v růžové zahradě. Známý je také tím, že se hlásil k mormonům.

Tomáš Krejčíř vystudoval DAMU a více než deset let působil jako herec Činoherního klubu v Ústí nad Labem. Dlouho se snažil prosadit i před kamerou. To se mu povedlo v seriálu Rodinná pouta na TV Prima rolí Adama Rubeše. Po první sérii své účinkování ukončil a přešel k TV Nova.

Na Nově jsme ho mohli vídat v seriálu Rodinná pouta (jeho matku ztělesnila Lenka Termerová) a Ordinace v růžové zahradě jako Romana Kříže, později též jako moderátora Snídaně s Novou. Ve filmu na svoji roli Tomáš Krejčíř dlouho čekal, dočkal se v roce 2006 ve filmu Prachy dělaj člověka, kde si zahrál po boku Tomáše Hanáka, Michala Suchánka a Ondřej Vetchý.

Herec Tomáš Krejčíř je známý i díky své víře. Dlouho se hlásil k církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů, známé spíše jako Mormonská církev. Ta je známá tím, že svými praktikami má často blíže k sektě, než klasické církvi. Do církve ročně odváděl deset procent svých příjmů. Spekuluje se tak, že mormonům dal několik milionů korun. Jeden čas působil i jako rádce prezidenta české misie. Pak se ale odhodlal a z církve vystoupil.

Odchod od mormonů znamenal pro Tomáše Krejčíře zejména osobní újmu. Do církve vstoupil společně se svou manželkou Gábinou. Žil s ní více než patnáct let a mají spolu tři děti (Adama, Davida a Doru). Jeho odchod z církve přinesl do manželství spory. Ty společně s jeho novou známostí vedlo k rozpadu manželství. Od roku 2010 žije Tomáš Krejčíř s novou přítelkyní Petrou a v roce 2014 se jim narodilo dítě. Právě ona ho prý donutila prozřít a od mormonů odejít. Začátkem roku 2014 oznámili, že spolu čekají dítě.