Tomáš Krejčíř

Datum narození: 12.4.1971
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Tomáš Krejčíř se proslavil jako herec v seriálech Rodinná pouta a Ordinace v růžové zahradě. Známý je také tím, že se hlásil k mormonům.

Tomáš Krejčíř vystudoval DAMU a více než deset let působil jako herec Činoherního klubu v Ústí nad Labem. Dlouho se snažil prosadit i před kamerou. To se mu povedlo v seriálu Rodinná pouta na TV Prima rolí Adama Rubeše. Po první sérii své účinkování ukončil a přešel k TV Nova.

Na Nově jsme ho mohli vídat v seriálu Rodinná pouta (jeho matku ztělesnila Lenka Termerová) a Ordinace v růžové zahradě jako Romana Kříže, později též jako moderátora Snídaně s Novou. Ve filmu na svoji roli Tomáš Krejčíř dlouho čekal, dočkal se v roce 2006 ve filmu Prachy dělaj člověka, kde si zahrál po boku Tomáše Hanáka, Michala Suchánka a Ondřej Vetchý.

Herec Tomáš Krejčíř je známý i díky své víře. Dlouho se hlásil k církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů, známé spíše jako Mormonská církev. Ta je známá tím, že svými praktikami má často blíže k sektě, než klasické církvi. Do církve ročně odváděl deset procent svých příjmů. Spekuluje se tak, že mormonům dal několik milionů korun. Jeden čas působil i jako rádce prezidenta české misie. Pak se ale odhodlal a z církve vystoupil.

Odchod od mormonů znamenal pro Tomáše Krejčíře zejména osobní újmu. Do církve vstoupil společně se svou manželkou Gábinou. Žil s ní více než patnáct let a mají spolu tři děti (Adama, Davida a Doru). Jeho odchod z církve přinesl do manželství spory. Ty společně s jeho novou známostí vedlo k rozpadu manželství. Od roku 2010 žije Tomáš Krejčíř s novou přítelkyní Petrou a v roce 2014 se jim narodilo dítě. Právě ona ho prý donutila prozřít a od mormonů odejít. Začátkem roku 2014 oznámili, že spolu čekají dítě.

 

Články o celebritě

Pohřeb Jaroslava Šmída (†47): Davy lidí, desítky herců a salvy smíchu nad rakví Pohřeb Jaroslava Šmída (†47): Davy lidí, desítky herců a salvy smíchu nad rakví Davy lidí a desítky herců se sjely v úterý po poledni do Třebíče, aby se rozloučily s hercem Jaroslavem… číst článek
Přiznání Tomáše Krejčíře: U mormonů jsem byl za cvoka, herce jsem měl za zbloudilce... Přiznání Tomáše Krejčíře: U mormonů jsem byl za cvoka, herce jsem měl za zbloudilce... Dvacet let byl Tomáš Krejčíř členem Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Někdejší hvězda… číst článek
Ze spárů sekty zachráněný Tomáš Krejčíř: Prozradil pohádkové detaily svatby s lékařkou Petrou! Ze spárů sekty zachráněný Tomáš Krejčíř: Prozradil pohádkové detaily svatby s lékařkou Petrou! Podruhé do toho praštil. Herec a moderátor Tomáš Krejčíř (46) se podruhé oženil. Vzal si svoji přítelkyni… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Al Pacino
Al Pacino
zobrazit profil Ondřej Pavelka
Ondřej Pavelka
zobrazit profil Stephen Amell
Stephen Amell
zobrazit profil Lenka Plačková
Lenka Plačková