Tomáš Krejčíř

Datum narození: 12.4.1971
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Tomáš Krejčíř se proslavil jako herec v seriálech Rodinná pouta a Ordinace v růžové zahradě. Známý je také tím, že se hlásil k mormonům.

Tomáš Krejčíř vystudoval DAMU a více než deset let působil jako herec Činoherního klubu v Ústí nad Labem. Dlouho se snažil prosadit i před kamerou. To se mu povedlo v seriálu Rodinná pouta na TV Prima rolí Adama Rubeše. Po první sérii své účinkování ukončil a přešel k TV Nova.

Na Nově jsme ho mohli vídat v seriálu Rodinná pouta (jeho matku ztělesnila Lenka Termerová) a Ordinace v růžové zahradě jako Romana Kříže, později též jako moderátora Snídaně s Novou. Ve filmu na svoji roli Tomáš Krejčíř dlouho čekal, dočkal se v roce 2006 ve filmu Prachy dělaj člověka, kde si zahrál po boku Tomáše Hanáka, Michala Suchánka a Ondřej Vetchý.

Herec Tomáš Krejčíř je známý i díky své víře. Dlouho se hlásil k církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů, známé spíše jako Mormonská církev. Ta je známá tím, že svými praktikami má často blíže k sektě, než klasické církvi. Do církve ročně odváděl deset procent svých příjmů. Spekuluje se tak, že mormonům dal několik milionů korun. Jeden čas působil i jako rádce prezidenta české misie. Pak se ale odhodlal a z církve vystoupil.

Odchod od mormonů znamenal pro Tomáše Krejčíře zejména osobní újmu. Do církve vstoupil společně se svou manželkou Gábinou. Žil s ní více než patnáct let a mají spolu tři děti (Adama, Davida a Doru). Jeho odchod z církve přinesl do manželství spory. Ty společně s jeho novou známostí vedlo k rozpadu manželství. Od roku 2010 žije Tomáš Krejčíř s novou přítelkyní Petrou a v roce 2014 se jim narodilo dítě. Právě ona ho prý donutila prozřít a od mormonů odejít. Začátkem roku 2014 oznámili, že spolu čekají dítě.

 

Další Herci

zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Pavla  Beretová
Pavla Beretová
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Ota Jirák
Ota Jirák
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil
zobrazit profil Markéta Frösslová
Markéta Frösslová
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec