Filip Kaňkovský

Datum narození: 1.5.1985
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Filip Kaňkovský, herec hostující v Národním divadle či v Divadle Komedie. Hraje často záporné role, možná i kvůli svému zvláštnímu tvaru očí.

Filip Kaňkovský je mladý herec, který si zaslouží obdiv. Nejenže si neláme hlavu se svým vzhledem, ač kvůli vývojové anomálii očních víček trochu atypickým, on toho naopak využívá, aby se prosadil jako herec. Být něčím jiný, může být v herecké branži vlastně výhoda. Anomálie spočívá v tom, že má Filip tzv. epikantus čili kožní řasu, která chrání před ostrým větrem. Typická je pro Asiaty, u Evropana se ale jedná o vzácnost.

Hrát divadlo začal Filip Kaňkovský jako ochotník již na gymnáziu, později v dramatickém kroužku v Modřanech. Vystudoval hru na klavír, v kapele Green Smatroll zpívá a hraje na klávesy. Obor herectví později dohnal na pražském DAMU. Hostuje v Národním divadle, v ústeckém Činoherním klubu, v Divadle Komedie a v Minoru. Objevil se již v několika filmech – A bude hůř, Lidice, Jarmareční bouda, Příběh kmotra, v detektivním seriálu Příběhy 1. oddělení či ve snímku Westernstory.

Poslední jmenovaný je pro Filipa asi nejdůležitější, i když s jeho rolí ve Westernstory to nemá moc společného. Právě při natáčení tohoto snímku v roce 2010 se totiž dal dohromady se svou přítelkyní Kristýnou Leichtovou, herečkou, která je známá především ze sitcomu Comeback, ale zahrála si i v seriále Cesty domů. Filip a Kristýna spolu velmi brzy začali také bydlet. Jelikož jsou oba pracovně vytížení, potkávají se doma málokdy, ale zatím to vypadá, že je jejich soužití spokojené.

Tedy až na chvíle, kdy Filip Kaňkovský svou přítelkyni znásilňuje v rámci představení Naše třída Divadla Komedie. Filip je totiž často obsazován do rolí různých vrahů, psychopatů a šílenců. Negativní role jsou pro něj ale výzva, protože jak říká "na klaďasech stejně není moc co hrát".

 

Články o celebritě

Volby 2017: Lídři v Kraji Vysočina Volby 2017: Lídři v Kraji Vysočina Vizitky volebních lídrů stran, které mají podle průzkumů šanci uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny… číst článek
Zdravotní sestry dál ubývají. Poslanci po nich nebudou chtít vysokou školu Zdravotní sestry dál ubývají. Poslanci po nich nebudou chtít vysokou školu České nemocnice řeší problémy se zdravotnickým personálem, poslanci mu chtějí vyjít postupně vstříc.… číst článek
Pražská zvířecí záchranka pomohla už třem tisícům divokých zvířat: Teď potřebují pomoc oni! Pražská zvířecí záchranka pomohla už třem tisícům divokých zvířat: Teď potřebují pomoc oni! Průměrně ošetří jen v Praze pět set zvířat ročně. Časově a psychicky náročnou práci zvládají jen… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Bydžovská
Zuzana Bydžovská
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Jason Statham
Jason Statham
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata