Jan Čenský

Datum narození: 1.5.1961
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Gentleman obklopený davem krásných Miss. Charismatický princ z pohádek Jan Čenský si však za manželku zvolil skriptku barrandovského studia, pohlednou Danu.

Ačkoli má kolem sebe dav krásných fanynek, nakonec se vždy vrátí ke své milované Daně Čenské, se kterou se seznámil v Divadle Na Zábradlí poté, co při cestě na představení sledoval výstřední kabát mladé brunetky s nápisem "ňaf ňaf". Nápis poutal hercovu pozornost celou cestu do divadla. K jeho překvapení brunetka zamířila na jeho představení. Po představení prohodil pár slov s touto dámou, která však k nelibosti Jana Čenského přišla s doprovodem. Nedlouho poté se potkali při natáčení na Barrandově, slovo vzalo slovo a nakonec se dali dohromady. S Danou Čenskou má syna Matyáše.

V televizi se poprvé objevil v roce 1978 ve hře Mapa zámořských objevů, o rok později přišla i první větší role v seriálu Zkoušky z dospělosti. Jeho sympatický vzhled a zkušenosti, které nasbíral při studiích hudebně dramatického oboru na konzervatoři, mu "dohodily" roli v pohádce, která se vysílá doposud, Princové jsou na draka. Krásnou princeznu Ivanu Andrlovou nakonec nahradila další princezna Dagmar Patrasová, s níž se objevil v dalších pohádkách jako Koloběžka první, O princezně, která ráčkovala nebo ve sci-fi komedii, v seriálu Návštěvníci.

Zhruba ve stejné době si "vystřihl" jeho zřejmě nejslavnější roli Hynka ve filmu Když rozvod, tak rozvod (1982). Protože byl čas na filmování, ale nebyl čas na učení, tak Jan Čenský dostudoval konzervatoř až v roce 1983.

Jak sám říká, má rád výzvy, takže se i několikrát vžil do role "záporňáka". První výzvou byl zmiňovaný seriál Zkoušky z dospělosti, a poté následovaly seriály Život na zámku a Zdivočelá země.

Jan Čenský si sám také vyzkoušel, jaké je to být moderátorem i moderovaným. V roce 2006 se zúčastnil prvního kola Stardance...když hvězdy tančí. Stal se ale i velmi oblíbeným moderátorem České Miss, kde se snaží být přítelem na jevišti mladých dam. V tomto ohledu si Dana Čenská starosti dělat nemusí, ovšem už několikrát byly kritizovány "utěšující polibky" Jana Čenského s ostatními dámami. Dokonce byl v jednu dobu spojován s lyžařkou Katkou Neumannovou, o níž se spekuluje, že vychovává jeho dítě.

JAN ČENSKÝ V PEVNOSTI BOYARD

 

Články o celebritě

Nejslavnější přeřeky v Ordinaci: Co na sebe a své kolegy práskl Petr Rychlý? Nejslavnější přeřeky v Ordinaci: Co na sebe a své kolegy práskl Petr Rychlý? Seriál z lékařského prostředí Ordinace v růžové zahradě 2 pokřtil svůj 1000. díl a při té příležitosti… číst článek
Zedníčková v Ordinaci podvádí: Při složitých scénách si schovávám taháky! Zedníčková v Ordinaci podvádí: Při složitých scénách si schovávám taháky! V nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 hraje Lucie Zedníčková (49) právničku, která levou… číst článek
Reportérka Blesku v Ordinaci v růžové zahradě 2: Čenský chválil, Jackuliak se omlouval Reportérka Blesku v Ordinaci v růžové zahradě 2: Čenský chválil, Jackuliak se omlouval Z pozvání od televize Nova zahrát si v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 jsem byla dost… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Oldřich Vlach
Oldřich Vlach
zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka
zobrazit profil Genadij Rumlena
Genadij Rumlena