Jaroslav Foldyna

Datum narození: 26.6.1960
Místo narození: Česká Lípa
Profese: politik ČSSD
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik Jaroslav Foldyna, který proslul zálibou v boxu a motorkách a též svými kontroverzními výroky, se v parlamentních volbách 2017 stal opět lídrem ČSSD v Ústeckém kraji.

„Nebojím se tvrdit, že jsou ekologové přímo zodpovědní za všechno špatné, co se děje na našich silnicích,“ tak zní výrok Jaroslava Foldyny z roku 2004, který mu vynesl třetí místo v soutěži Zelená perla, již organizuje sdružení Děti Země. Stejně tak udivil jeho negativní postoj k vyhlášení nezávislosti Kosova (jeho matka je Srbka) či kladné stanovisko k prolomení těžebních limitů uhlí v severních Čechách. Překvapilo i jeho členství v kontroverzním pravoslavném bratrstvu Řádu sv. Konstantina a Heleny, jehož členy byli i někdejší agenti StB.

JAROSLAV FOLDYNA: VEDENÍ ČT – PRASATA A ZAPRODANCI

Politickou kariéru Jaroslava Foldyny nastartovalo čtyřleté působení v pozici asistenta poslance Vladimíra Laštůvky a senátora Egona T. Lánského. Poté (2000) byl Jaroslav Foldyna zvolen do ústeckého krajského zastupitelstva, stal se námětkem hejtmana pro hospodářství a živnostenské podnikání, dopravu, dopravní infrastrukturu a životní prostředí. Roku 2003 byl zvolen zastupitelem statutárního města Děčín. Oba zmíněné posty obhájil.

Do krajských voleb 2008 už šel Jaroslav Foldyna jako lídr ČSSD v Ústeckém kraji. Hejtmanem však zvolen nebyl. O dva roky později se stal poslancem. V předčasných volbách 2013 mandát obhájil. Do křesla ústeckého hejtmana nezasedl ani po krajských volbách 2016. Do parlamentních voleb 2017 jej sociální demokrcie vyslala opět jako svého ústeckého lídra.

O JAROSLAVU FOLDYNOVI ČTĚTE ZDE>>

Politik Jaroslav Foldyna se vyučil v oboru lodní mechanik, roku 1987 složil státní zkoušku kapitána vnitrozemské plavby a státní zkoušku mezinárodní palubní radiooperátor. Studoval pravoslavnou teologii na detašovaném pracovišti University Olomouc v Prešově. V době totality prošel v Československé plavbě labsko-oderské všemi funkcemi palubních posádek, až po kapitána II. třídy a přístavního kormidelníka v přístavech Děčín a Hamburk. V letech 1994 až 1996 byl soukromým podnikatelem.

Jaroslav Foldyna je ženatý. S manželkou Blankou mají dceru Natálii. Z prvního manželství má politik ještě syna Jaroslava (1983) a dceru Kláru (1987). Mezi jeho koníčky patří motorky a box, kterým si přivodil vážné zranění oka.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

 

Články o celebritě

Kraus se vrací po „kakaové aféře“: ČSSD si ho bere do předsednictva Kraus se vrací po „kakaové aféře“: ČSSD si ho bere do předsednictva ČSSD v sobotu do svého širšího vedení zvolila i někdejšího poslance Michala Krause, který složil… číst článek
Přešlap poslance Foldyny v Rusku: Prázdniny v Artěku! Přešlap poslance Foldyny v Rusku: Prázdniny v Artěku! Artěk, slavný dětský tábor na Krymu z dob Sovětského svazu, ožívá. O prázdninách na pobřeží Černého… číst článek
Přímá volba prezidenta dělí poslance. Kdo přiznal chybu? Velká anketa Přímá volba prezidenta dělí poslance. Kdo přiznal chybu? Velká anketa Svěřit lidem do rukou moc zvolit si přímo svým hlasováním hlavu státu byla chyba, myslí si někteří… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák