Jaroslav Foldyna

Datum narození: 26.6.1960
Místo narození: Česká Lípa
Profese: ústecký hejtman za ČSSD
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ústecký hejtman Jaroslav Foldyna, který proslul zálibou v boxu a v motorkách a též svými kontroverzními výroky, se v roce 2016 stal opět lídrem ČSSD v krajských volbách.

„Nebojím se tvrdit, že jsou ekologové přímo zodpovědní za všechno špatné, co se děje na našich silnicích,“ tak zní výrok Jaroslava Foldyny z roku 2004, který mu vynesl třetí místo v soutěži Zelená perla, již organizuje sdružení Děti Země. Stejně tak udivil jeho negativní postoj k vyhlášení nezávislosti Kosova (jeho matka je Srbka) či kladné stanovisko k prolomení těžebních limitů uhlí v severních Čechách. Překvapilo i jeho členství v kontroverzním pravoslavném bratrstvu Řádu sv. Konstantina a Heleny, jehož členy byli i někdejší agenti StB.

JAROSLAV FOLDYNA: VEDENÍ ČT – PRASATA A ZAPRODANCI

Politickou kariéru Jaroslava Foldyny nastartovalo čtyřleté působení v pozici asistenta poslance Vladimíra Laštůvky a senátora Egona T. Lánského. Poté (2000) byl Jaroslav Foldyna zvolen do ústeckého krajského zastupitelstva, stal se námětkem hejtmana pro hospodářství a živnostenské podnikání, dopravu, dopravní infrastrukturu a životní prostředí. Roku 2003 byl zvolen zastupitelem statutárního města Děčín. Oba zmíněné posty obhájil. Do krajských voleb 2008 už šel jako lídr ČSSD v Ústeckém kraji. Hejtmanem však zvolen nebyl. O dva roky později se stal poslancem. Do křesla ústeckého hejtmana se dostal až po volbách roku 2013. Na 38. sjezdu ČSSD v březnu 2015 neuspěl s kandidaturou na místopředsedu strany.

Politik Jaroslav Foldyna se vyučil v oboru lodní mechanik, roku 1987 složil státní zkoušku kapitána vnitrozemské plavby a státní zkoušku mezinárodní palubní radiooperátor. Studoval pravoslavnou teologii na detašovaném pracovišti University Olomouc v Prešově. V době totality (až do roku 1991) prošel v Československé plavbě labsko-oderské všemi funkcemi palubních posádek, až po kapitána II. třídy a přístavního kormidelníka v přístavech Děčín a Hamburk. Za další tři roky vystřídal Celní správu a Městskou policii Děčín; v letech 1994 až 1996 byl soukromým podnikatelem.

Jaroslav Foldyna je ženatý. S manželkou Blankou Foldynovou mají dceru Natálii. Z prvního manželství má syna Jaroslava (1983) a dceru Kláru (1987). Mezi jeho koníčky patří motorky a box, kterým si přivodil vážné zranění oka.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

 

 

Články o celebritě

Sobotku v čele ČSSD chtějí i na Ústecku. Obviněná exhejtmanka ve straně zůstává Sobotku v čele ČSSD chtějí i na Ústecku. Obviněná exhejtmanka ve straně zůstává Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dočkal podpory, aby pokračoval coby šéf sociální demokracie, i… číst článek
Velký přehled krajských koalic: Jermanová, Zimola i Čunek ve vedení Velký přehled krajských koalic: Jermanová, Zimola i Čunek ve vedení V čele Středočeského kraje bude stát definitivně Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO. Rozhodlo… číst článek
Končící Hašek o víně se Sobotkou, odchodu od ženy i údajném návratu do Sněmovny Končící Hašek o víně se Sobotkou, odchodu od ženy i údajném návratu do Sněmovny Je dosluhující jihomoravský hejtman Michal Hašek (40, ČSSD) krysa? Potápí se sociální demokracie?… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Milan Richter
Milan Richter
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan

Nejnovější profily celebrit