Jaroslav Foldyna

Datum narození: 26.6.1960
Místo narození: Česká Lípa
Profese: politik ČSSD
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik Jaroslav Foldyna, který proslul zálibou v boxu a motorkách a též svými kontroverzními výroky, se v parlamentních volbách 2017 stal opět lídrem ČSSD v Ústeckém kraji.

„Nebojím se tvrdit, že jsou ekologové přímo zodpovědní za všechno špatné, co se děje na našich silnicích,“ tak zní výrok Jaroslava Foldyny z roku 2004, který mu vynesl třetí místo v soutěži Zelená perla, již organizuje sdružení Děti Země. Stejně tak udivil jeho negativní postoj k vyhlášení nezávislosti Kosova (jeho matka je Srbka) či kladné stanovisko k prolomení těžebních limitů uhlí v severních Čechách. Překvapilo i jeho členství v kontroverzním pravoslavném bratrstvu Řádu sv. Konstantina a Heleny, jehož členy byli i někdejší agenti StB.

JAROSLAV FOLDYNA: VEDENÍ ČT – PRASATA A ZAPRODANCI

Politickou kariéru Jaroslava Foldyny nastartovalo čtyřleté působení v pozici asistenta poslance Vladimíra Laštůvky a senátora Egona T. Lánského. Poté (2000) byl Jaroslav Foldyna zvolen do ústeckého krajského zastupitelstva, stal se námětkem hejtmana pro hospodářství a živnostenské podnikání, dopravu, dopravní infrastrukturu a životní prostředí. Roku 2003 byl zvolen zastupitelem statutárního města Děčín. Oba zmíněné posty obhájil.

Do krajských voleb 2008 už šel Jaroslav Foldyna jako lídr ČSSD v Ústeckém kraji. Hejtmanem však zvolen nebyl. O dva roky později se stal poslancem. V předčasných volbách 2013 mandát obhájil. Do křesla ústeckého hejtmana nezasedl ani po krajských volbách 2016. Do parlamentních voleb 2017 jej sociální demokrcie vyslala opět jako svého ústeckého lídra.

O JAROSLAVU FOLDYNOVI ČTĚTE ZDE>>

Politik Jaroslav Foldyna se vyučil v oboru lodní mechanik, roku 1987 složil státní zkoušku kapitána vnitrozemské plavby a státní zkoušku mezinárodní palubní radiooperátor. Studoval pravoslavnou teologii na detašovaném pracovišti University Olomouc v Prešově. V době totality prošel v Československé plavbě labsko-oderské všemi funkcemi palubních posádek, až po kapitána II. třídy a přístavního kormidelníka v přístavech Děčín a Hamburk. V letech 1994 až 1996 byl soukromým podnikatelem.

Jaroslav Foldyna je ženatý. S manželkou Blankou mají dceru Natálii. Z prvního manželství má politik ještě syna Jaroslava (1983) a dceru Kláru (1987). Mezi jeho koníčky patří motorky a box, kterým si přivodil vážné zranění oka.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

 

Články o celebritě

Zrušme smlouvy po telefonu, apelují politici. Nevyužívají je jen šmejdi, varují firmy Zrušme smlouvy po telefonu, apelují politici. Nevyužívají je jen šmejdi, varují firmy Bez jakéhokoliv zaváhání by politici všech šesti nejsilnějších stran, které vzešly z předvolebního… číst článek
Debata o potravinách a cenách másla: Kdo umí dojit a kdo lže a blábolí? Debata o potravinách a cenách másla: Kdo umí dojit a kdo lže a blábolí? Třetí díl Blesk Volebního souboje 2017 se točil kolem kvality potravin, cen mléka, másla, ale také… číst článek
Bude máslo za 70 korun? Ministr zemědělství prý ceny neovlivní Bude máslo za 70 korun? Ministr zemědělství prý ceny neovlivní Některé prognózy mluví o tom, že máslo mohlo stát před Vánoci i 70 korun. Ministr zemědělství Marian… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička