Jaroslav Foldyna

Datum narození: 26.6.1960
Místo narození: Česká Lípa
Profese: politik ČSSD, místopředseda strany, poslanec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik Jaroslav Foldyna, který proslul zálibou v boxu a motorkách a též svými kontroverzními výroky, v parlamentních volbách 2017 opět obhájil poslanecký mandát za ČSSD.

„Nebojím se tvrdit, že jsou ekologové přímo zodpovědní za všechno špatné, co se děje na našich silnicích,“ tak zní výrok Jaroslava Foldyny z roku 2004, který mu vynesl třetí místo v soutěži Zelená perla, již organizuje sdružení Děti Země. Stejně tak udivil jeho negativní postoj k vyhlášení nezávislosti Kosova (jeho matka je Srbka) či kladné stanovisko k prolomení těžebních limitů uhlí v severních Čechách. Překvapilo i jeho členství v kontroverzním pravoslavném bratrstvu Řádu sv. Konstantina a Heleny, jehož členy byli i někdejší agenti StB.

JAROSLAV FOLDYNA: VEDENÍ ČT – PRASATA A ZAPRODANCI

Politickou kariéru Jaroslava Foldyny nastartovalo čtyřleté působení v pozici asistenta poslance Vladimíra Laštůvky a senátora Egona T. Lánského. Poté (2000) byl Jaroslav Foldyna zvolen do ústeckého krajského zastupitelstva, stal se námětkem hejtmana pro hospodářství a živnostenské podnikání, dopravu, dopravní infrastrukturu a životní prostředí. Roku 2003 byl zvolen zastupitelem statutárního města Děčín. Oba zmíněné posty obhájil.

Do krajských voleb 2008 už šel Jaroslav Foldyna jako lídr ČSSD v Ústeckém kraji. Hejtmanem však zvolen nebyl. O dva roky později se stal poslancem. V předčasných volbách 2013 mandát obhájil. Do křesla ústeckého hejtmana nezasedl ani po krajských volbách 2016.

Do parlamentních voleb 2017 sociální demokrcie Jaroslava Foldynu vyslala opět jako svého ústeckého lídra. V poslaneckém křesle setrval a posléze se stal místopředsedou ČSSD.

O JAROSLAVU FOLDYNOVI ČTĚTE ZDE>>

Politik Jaroslav Foldyna se vyučil v oboru lodní mechanik, roku 1987 složil státní zkoušku kapitána vnitrozemské plavby a státní zkoušku mezinárodní palubní radiooperátor. Studoval pravoslavnou teologii na detašovaném pracovišti University Olomouc v Prešově. V době totality prošel v Československé plavbě labsko-oderské všemi funkcemi palubních posádek, až po kapitána II. třídy a přístavního kormidelníka v přístavech Děčín a Hamburk. V letech 1994 až 1996 byl soukromým podnikatelem.

Jaroslav Foldyna je ženatý. S manželkou Blankou mají dceru Natálii. Z prvního manželství má politik ještě syna Jaroslava (1983) a dceru Kláru (1987). Mezi jeho koníčky patří motorky a box, kterým si přivodil vážné zranění oka.

 

 

 

Články o celebritě

Foldyna je zklamaný z referenda ČSSD. Nebojujme se Zemanem o Pocheho, varuje Foldyna je zklamaný z referenda ČSSD. Nebojujme se Zemanem o Pocheho, varuje Už jen poslední dva dny zbývají sociálním demokratům na hlasování ve vnitrostranickém referendu o… číst článek
76 let od vypálení Lidic. Nacisti stříleli do mužů, ženy a děti poslali do plynu 76 let od vypálení Lidic. Nacisti stříleli do mužů, ženy a děti poslali do plynu 76 let uplynulo od zrůdného nacistického řádění ve středočeských Lidicích. Obec, v níž žilo zhruba… číst článek
ODS chce „štáru“ u Zemana. Kvůli novičoku bylo ve Sněmovně dusno ODS chce „štáru“ u Zemana. Kvůli novičoku bylo ve Sněmovně dusno Výroky prezidenta Miloše Zemana a poznatky tajných služeb v kauze novičok zaměstnaly poslance na… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák