Michal Kučera

Datum narození: 4.10.1968
Místo narození: Louny
Profese: poslanec TOP 09
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Poslanec Michal Kučera byl za TOP 09 nominován v krajských volbách 2016 na post lídra a tudíž i ústeckého hejtmana. Jeho mottem je, aby kraj nekoukal na ČR jak Popelka.

Michal Kučera byl zvolen členem Rady města Louny a od února 2012, odkdy je TOP 09 součástí lounské koalice (Unie pro sport a zdraví, Koalice pro Louny, ODS), se stal předsedou finančního výboru Zastupitelstva města Loun. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 uspěl a stal se poslancem. Je členem klubu TOP 09 a Starostové a působí ve výboru pro životní prostředí a hospodářském výboru.

Co by chtěl jako hejtman Michal Kučera napravit, prozradil na stránkách TOP 09: „Trápí mne, že na Ústecký kraj se kouká jako na Popelku celé České republiky a to bych velmi rád změnil.“ Jak podotkl, region má sice nádhernou přírodu i schopné a pracovité lidi, většina statistik jej však označuje za vůbec nejhorší kraj pro život v celé zemi. To podle politika jde za někdejšími komunistickými vládami.

Michal Kučera absolvoval Hornicko-geologickou fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě. Pracuje na rozvoji obchodních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských a zahraničních trzích (zejména ve střední a východní Evropě). Řídí pobočku zahraniční elektrotechnické společnosti a její činnost na českém a slovenském trhu.

Poslanec, jak napsal ve svém životopise, vyrostl na knihách J. Foglara, E.T. Setona, J. Londona a foglarovský pohled na svět mu zůstal dodnes. Věnuje se vysokohorské turistice, rád si zahraje fotbal, vyrazí si na horském kole a v zimě na lyže nebo běžky.

Michal Kučera je ženatý a má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Milan Richter
Milan Richter
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan

Nejnovější profily celebrit