Michal Kučera

Datum narození: 4.10.1968
Místo narození: Louny
Profese: poslanec TOP 09
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Poslanec Michal Kučera byl za TOP 09 nominován v krajských volbách 2016 na post lídra a tudíž i ústeckého hejtmana. Jeho mottem je, aby kraj nekoukal na ČR jak Popelka.

Michal Kučera byl zvolen členem Rady města Louny a od února 2012, odkdy je TOP 09 součástí lounské koalice (Unie pro sport a zdraví, Koalice pro Louny, ODS), se stal předsedou finančního výboru Zastupitelstva města Loun. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 uspěl a stal se poslancem. Je členem klubu TOP 09 a Starostové a působí ve výboru pro životní prostředí a hospodářském výboru.

Co by chtěl jako hejtman Michal Kučera napravit, prozradil na stránkách TOP 09: „Trápí mne, že na Ústecký kraj se kouká jako na Popelku celé České republiky a to bych velmi rád změnil.“ Jak podotkl, region má sice nádhernou přírodu i schopné a pracovité lidi, většina statistik jej však označuje za vůbec nejhorší kraj pro život v celé zemi. To podle politika jde za někdejšími komunistickými vládami.

Michal Kučera absolvoval Hornicko-geologickou fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě. Pracuje na rozvoji obchodních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských a zahraničních trzích (zejména ve střední a východní Evropě). Řídí pobočku zahraniční elektrotechnické společnosti a její činnost na českém a slovenském trhu.

Poslanec, jak napsal ve svém životopise, vyrostl na knihách J. Foglara, E.T. Setona, J. Londona a foglarovský pohled na svět mu zůstal dodnes. Věnuje se vysokohorské turistice, rád si zahraje fotbal, vyrazí si na horském kole a v zimě na lyže nebo běžky.

Michal Kučera je ženatý a má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák