Ivana Bartošová

Datum narození: 6.10.1960
Profese: pedagožka, politička KDU-ČSL
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Pedagožka a školní inspektorka Ivana Bartošová se jako členka KDU-ČSL stala ve volbách 2016 lídryní Koalice pro Plzeňský kraj, tedy její kandidátkou na hejtmanku.

„Ve školství chci zvýšit investice do budov středních škol, sledovat kvalitu středoškolského vzdělávání a uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Kromě technického vzdělávání chci kvalitní podmínky pro vzdělávání zemědělské a potravinářské. Podporuji rozumnou integraci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v běžných školách a chci zlepšit možnosti dalšího vzdělávání jejich učitelů,“ řekla politička Ivana Bartošová, dříve Ivana Krýslová, v rozhovoru na webu KDU-ČSL, kde též uvedla, že jí zajímá také oblast sociální politiky, zdravotnictví, kultury a cestovního ruchu.

Do politiky Ivana Bartošová vstoupila v komunálních volbách v roce 1998, kdy byla zvolena jako nestraník za KDU-ČSL zastupitelkou městského obvodu Plzeň 1. O čtyři roky později mandát obhájila, a to už jako lidovec. V následujících několika volbách úspěšná nebyla, stejně jako do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Ve volebním klání 2016 se stala jedničkou Koalice pro Plzeňský kraj (KDU-ČSL, SZ a hnutí Nestraníci), tedy kandidátkou na hejtmankuIvana Bartošová se v roce 2013 pokusila o štěstí ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR. Mandát nezískala.

Dlouholetá odbornice na školství Ivana Bartošová pracuje na internetovém projektu Školská poradna, který má sloužit rodičům dětí a žákům všech typů škol.

Ivana Bartošová má tři děti. Mezi její koníčky patří četba. Už v mládí si oblíbila Agathu Christie. Má ráda také historické romány.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Štaidlův rozchod s partnerkou Míšou po 17 letech: Odepřel jí dítě! Štaidlův rozchod s partnerkou Míšou po 17 letech: Odepřel jí dítě! Chtěl s ní strávit klidný podzim života, místo toho se muzikant Ladislav Štaidl (73) po sedmnáctiletém… číst článek
Expartner Bartošové Ladislav Štaidl (73): Přišel o partnerku Míšu! Byli spolu 17 let Expartner Bartošové Ladislav Štaidl (73): Přišel o partnerku Míšu! Byli spolu 17 let Zdálo se, že spolu budou až do smrti. Skladatel a podnikatel Ladislav Štaidl (73)… číst článek
Dcera Patrasové a Felixe Anička: Svině máme v rodině! Dcera Patrasové a Felixe Anička: Svině máme v rodině! Jablko nepadá daleko od stromu! Tomu věří mladá Anička Slováčková, která podle svých slov po matce… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník
zobrazit profil Miloš Petera
Miloš Petera
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček