princ Philip

Datum narození: 10.6.1921
Místo narození: Mon Repos, Korfu, Řecko
Profese: Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Princ Philip, Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu, původně princ řecký a dánský, se roku 1947 oženil s princeznou Alžbětou, pozdější britskou královnou Alžbětou II.

V roce 1922 byl Philip evakuován z Řecka a spolu s otcem Ondřejem, synem někdejšího tamního krále Jiřího I., zbaven řeckého občanství.

PRINC PHILIP - TWITTER HO POHŘBIL JEŠTĚ ZAŽIVA

Během 2. světové války Philip sloužil v britském vojenském námořnictvu. V roce 1947, tedy po získání britského občanství, odložil rodové jméno Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg a přijal jméno matky Battenberg (v poangličtěné formě Mountbatten).

20. listopadu 1947 se Philip ve Westminsterském opatství oženil s princeznou Alžbětou, pozdější královnou Alžbětou II., v Británii se díky tomu stal vévodou z Edinburghu, Jeho královskou Výsostí a britským princem.

Terčem kritiky se Philip stal po 2. světové válce, když i přes nepopiratelné zásluhy mu byly vytýkány kontakty s německými rody, z nichž některé neměly daleko od nacistického režimu.

O PRINCI PHILIPOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Philip se se svou královskou chotí stal nejdéle působícím manželským párem v britské historii a též nejstarším partnerem vládnoucího monarchy.

S královnou Alžbětou II. má Jeho Výsost princ Philip čtyři děti. Jsou jimi Charles, princ z Walesu, Anne Mountbatten-Windsor, Andrew, vévoda z Yorku a Edward, hrabě z Wessexu. Stejně jako jeho choť je vévoda z Edinburghu prapravnukem britské královny Viktorie.

 

Články o celebritě

S kým čekáš dítě, Meghan? Princ Harry vyřkl pochyby o otcovství miminka S kým čekáš dítě, Meghan? Princ Harry vyřkl pochyby o otcovství miminka Celá Británie žije těhotenstvím vévodkyně Meghan (37), jenže ji samotnou i jejího chotě, prince Harryho… číst článek
Meghan nebude svobodná ani při porodu! Co se stane, až dítě přijde na svět? Meghan nebude svobodná ani při porodu! Co se stane, až dítě přijde na svět? Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová (37) se v příštích několika týdnech stane poprvé maminkou!… číst článek
Největší tajemství královské rodiny! Diana zemřela, aby HO nemohla vyzradit?! Největší tajemství královské rodiny! Diana zemřela, aby HO nemohla vyzradit?! Šokující tajemství vyplavalo po letech na povrch! Milostný poměr mezi princem Charlesem (70) a Camillou… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil MenT Macák Jan
MenT Macák Jan
zobrazit profil Jitka Vodňanská
Jitka Vodňanská
zobrazit profil Maria Šarapovová
Maria Šarapovová
zobrazit profil Ivo Polák
Ivo Polák
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků