Ještě než se stala šéfkou Vrchního státního zastupitelství v Praze, měla Lenka Bradáčová na starosti několik mediálně sledovaných kauz. Působila tehdy na ústeckém krajském státním zastupitelství. Řešila například vraždu Honzíka Rokose, kterého se zbavila jeho vlastní matka, kauzu ústeckého vraha Miroslava Ritticha, mačetový útok Romů v novoborském baru, případ tunelování Mostecké uhelné a rovněž korupční kauzu sociálnědemokratického poslance a hejtmana Davida Ratha.
Pak ji její renomé neústupné, neúplatné, neúprosné a přitom spravedlivé státní zástupkyně vyneslo v roce 2012 nejen přezdívku „Cattani v sukních“ (podle postavy komisaře a bojovníka proti mafii Corrada Cattaniho ze seriálu Chobotnice), ale také křeslo vrchní žalobkyně. Lenka Bradačová ale nebyla pro mnohé politiky přijatelná, báli se jí, a nejspíš i proto při jejím jmenování padaly hlavy. Jakmile se totiž tehdejší premiér Petr Nečas doslechl, že padlo jméno Lenka Bradáčová, odvolal tehdejšího ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Protesty a kritika ale vedly k tomu, že ji nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek do funkce nakonec přece jen jmenoval.
Vystudovaná právnička Lenka Bradáčová (Právnická fakulta Univerzity Karlovy, zakončila ji tím, že dostala cenu Karla Engliše pro nejlepší studenty) začínala jako státní zástupkyně v Litoměřicích, pak putovala do Ústí nad Labem a nakonec do Prahy. Působí zároveň jako lektorka na Justiční akademii.
Lenka Bradáčová je vdaná, s manželem Tomášem Hájkem ale od roku 2009 žijí odděleně.