Lenka Termerová

Datum narození: 12. 7. 1947
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Lenka Termerová, držitelka Českého lva za vedlejší roli v dramatu Děti noci, je matkou herečky Marthy Issové.

Po absolvování DAMU Lenka Termerová působila v mnoha českých divadlech. Už za komunismu byla ovšem nejvíce známá z rolí v televizních seriálech. Diváci ji mohli vidět např. v Nemocnici na kraji města nebo ve slavné Arabele.

LENKA TERMEROVÁ COBY LADY

Termerová hrála i v Modrém kódu

Ani po Sametové revoluci 1989 neměla Lenka Termerová o role nouzi. Kromě populárního seriálu Četnické humoresky si zahrála v pokračování Nemocnice na kraji města, v Doktorech z Počátků, v Profesorovi T. nebo v Modrém kódu. 

Kromě divadelní a seriálové kariéry si Lenka Termerová odskočila i k filmu. Za roli matky v dramatu Děti noci (2008) dostala Českého lva v kategorii Vedlejší herečka. Dále se objevila mj. v tragikomedii Kluci z hor (2018) nebo v žívotopisném snímku Zátopek (2021).

Lenka Termerová porazila rakovinu

V hraní Lenku Termerovou nezastavila ani zákeřná rakovinu prsu, se kterou svedla úspěšný boj.

O LENCE TERMEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dcerou Lenky Termerové a jejího manžela režiséra Morise Issy je herečka Martha Issová.

 

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Monika Potokárová
Monika Potokárová
zobrazit profil Jessica Chastain
Jessica Chastain
zobrazit profil Richard Schiff
Richard Schiff
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Viktor Zavadil
Viktor Zavadil
zobrazit profil Pavel Landovský
Pavel Landovský
zobrazit profil Yvetta Blanarovičová
Yvetta Blanarovičová