Od dětství Miriam Kantorková hrála v rozhlasových hrách. Přesto nešla rovnou studovat herectví, ale na přání matky zpěv a hru na klavír na Pražskou konzervatoř. Poté několik let vyučovala hudební výchovu.
MIRIAM KANTORKOVÁ A JIŘINA BOHDALOVÁ - NENÁVIST
Divadlo Miriam Kantorková hrála jako nadšená ochotnice, což jí přivedlo až do uměleckého souboru Víta Nejedlého. Zde nejen hrála a zpívala, ale také byla konferenciérkou. Zároveň studovala DAMU.
Po absolutoriu herectví Miriam Kantorková spoluzakládala Poetickou kavárnu Viola (nyní Divadlo Viola), hostovala v Divadle Na zábradlí a nakonec zakotvila v Divadle E. F. Buriana, kde působila až do jeho zrušení. Kromě divadla se nadále věnovala jak rozhlasu, tak dabingu.
Během své kariéry Miriam Kantorková ztvárnila řadu rolí ve filmu i před televizní kamerou. Debutovala v psychologickém dramatu Škola otců (1957). Výraznější roli dostala od Otakara Vávry v jeho Romanci pro křídlovku (1966). Zahrála si v dramatu Kladivo na čarodějnice (1969) či v komedii Milana Šteindlera a Haliny Pawlovské Díky za každé nové ráno (1994).
Miriam Kantorková hrála také v mnoha seriálech, např. 30 případů majora Zemana, Život na zámku, Hospoda, Pojišťovny štěstí či Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila dobrou duši kamenické nemocnice, sestru a posléze šéfku tamního bufetu Bobinu. Byla stálicí komediální série Zdeňka Trošky Babovřesky. Hrála v nich hospodyni pátera.
O MIRIAM KANTORKOVÉ ČTĚTE ZDE>>
Bratrancem Miriam Kantorkové byl známý kreslíř, autor několika desítek vtipů, významný přírodovědec a profesor fyzikálních věd na Ryerson University v Torontu Pavel Kantorek, který zemřel 3. srpna 2017. Bylo mu 75 let.