Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Tereza Mátlová je česká operní pěvkyně, jež vystupuje na řadě prestižních festivalů u nás i v zahraničí. Jejím manželem je skladatel František Janeček.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Vystupuje na Pražském jaru, Janáčkové Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

V muzikálu Bídníci hraje pěvkyně Tereza Mátlová mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil její o třicet let starší manžel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování a psy. S Františkem Janečkem pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim narodila dcera Emilly. Z prvního manželství má Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Roman Vojtek a jeho ženy přes kopírák: Nová přítelkyně a její sestra jsou kopií jeho exmanželky se sestrou! Roman Vojtek a jeho ženy přes kopírák: Nová přítelkyně a její sestra jsou kopií jeho exmanželky se sestrou! Jak to jen dělá? Roman Vojtek (44) má na krásné blondýny čuch. Nejprve ho obklopovaly manželka Tereza… číst článek
Teplé počasí vyprsilo české hvězdy! Tyhle dekolty fungují jako magnet Teplé počasí vyprsilo české hvězdy! Tyhle dekolty fungují jako magnet Léto už je sice za námi, ale teplé počasí stále svádí k sexy oblékání. Toho využívají české krásky,… číst článek
Dcera zesnulého expremiéra Grosse (†45) Natálie (13): Vydělává v zahraničí Dcera zesnulého expremiéra Grosse (†45) Natálie (13): Vydělává v zahraničí Dělala by tatínkovi Stanislavu Grossovi (†45) samou radost. Mladší dcera zesnulého politika Natálka… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Dagmar Kludská
Dagmar Kludská
zobrazit profil Andrea Třeštiková
Andrea Třeštiková
zobrazit profil Iva Havránková
Iva Havránková
zobrazit profil Eva Krejčířová
Eva Krejčířová
zobrazit profil Sabrina Harris
Sabrina Harris
zobrazit profil Dagmar Pecková
Dagmar Pecková
zobrazit profil František Ringo Čech
František Ringo Čech
zobrazit profil Tomáš Smička
Tomáš Smička