Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Tereza Mátlová je česká operní pěvkyně, jež vystupuje na řadě prestižních festivalů u nás i v zahraničí. Jejím manželem je skladatel František Janeček.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Vystupuje na Pražském jaru, Janáčkové Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

V muzikálu Bídníci hraje pěvkyně Tereza Mátlová mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil její o třicet let starší manžel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování a psy. S Františkem Janečkem pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim narodila dcera Emilly. Z prvního manželství má Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Tereza Mátlová už nechce být boubelka! Povolala ničitelku špeků Tereza Mátlová už nechce být boubelka! Povolala ničitelku špeků Operní diva a bývalá přítelkyně producenta Františka Janečka (72) Tereza Mátlová (42) v poslední… číst článek
Střípky z muzikálu Čas růží: Vyprsená Mátlová, podprsenka Brožové a Šinkorová s tunou make-upu Střípky z muzikálu Čas růží: Vyprsená Mátlová, podprsenka Brožové a Šinkorová s tunou make-upu Ne všechno se na slavnostní premiéře Čas růží dovedlo k dokonalosti. Operní pěvkyně Tereza Mátlová… číst článek
Dcery Janečka a Ujfalušiho: Mění se v mravence! Dcery Janečka a Ujfalušiho: Mění se v mravence! Nejslavnější jména v obsazení nového muzikálu Ferda Mravenec? Ujfaluši a Janečková! Dcery slavných… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Ivan Martin Jirous
Ivan Martin Jirous
zobrazit profil Pavel Khek
Pavel Khek
zobrazit profil Vladimír Jiránek
Vladimír Jiránek
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein
zobrazit profil Jakub Klimo
Jakub Klimo
zobrazit profil Jan Werich
Jan Werich
zobrazit profil Andrea Tögel Kalivodová
Andrea Tögel Kalivodová
zobrazit profil Ondřej Havelka
Ondřej Havelka