Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Tereza Mátlová je česká operní pěvkyně, jež vystupuje na řadě prestižních festivalů u nás i v zahraničí. Jejím manželem je skladatel František Janeček.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Vystupuje na Pražském jaru, Janáčkové Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

V muzikálu Bídníci hraje pěvkyně Tereza Mátlová mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil její o třicet let starší manžel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování a psy. S Františkem Janečkem pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim narodila dcera Emilly. Z prvního manželství má Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Velkolepá premiéra Plesu upírů: Usmířila Janečka (72) s Mátlovou (42)? Velkolepá premiéra Plesu upírů: Usmířila Janečka (72) s Mátlovou (42)? Při pohledu na jeviště všem spadla brada z fenomenálního výkonu Natálie Grossové (14), na večírku… číst článek
Boubelka Tereza Mátlová: Po rozchodu s Janečkem tloustne! Boubelka Tereza Mátlová: Po rozchodu s Janečkem tloustne! Rozchod jí nesvědčí. Operní diva Tereza Mátlová (42) se před časem rozešla s hudebním producentem… číst článek
Grand Janeček: Nevěrnou Mátlovou zaopatřil luxusním domem! Grand Janeček: Nevěrnou Mátlovou zaopatřil luxusním domem! Nikdy se nevzali, takže rozchod nejúspěšnějšího českého producenta Františka Janečka (72) a zpěvačky… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Irena Greifová
Irena Greifová
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein
zobrazit profil Adéla Šeďová
Adéla Šeďová
zobrazit profil Ivan Kotmel
Ivan Kotmel
zobrazit profil Jiří Káš
Jiří Káš
zobrazit profil Lucie Hunčárová
Lucie Hunčárová
zobrazit profil Vojtěch Kokeš
Vojtěch Kokeš
zobrazit profil Marie Steinová
Marie Steinová