Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Tereza Mátlová je česká operní pěvkyně, jež vystupuje na řadě prestižních festivalů u nás i v zahraničí. Jejím manželem je skladatel František Janeček.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Vystupuje na Pražském jaru, Janáčkové Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

V muzikálu Bídníci hraje pěvkyně Tereza Mátlová mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil její o třicet let starší manžel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování a psy. S Františkem Janečkem pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim narodila dcera Emilly. Z prvního manželství má Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Dcery Janečka a Ujfalušiho: Mění se v mravence! Dcery Janečka a Ujfalušiho: Mění se v mravence! Nejslavnější jména v obsazení nového muzikálu Ferda Mravenec? Ujfaluši a Janečková! Dcery slavných… číst článek
Velkolepá premiéra Plesu upírů: Usmířila Janečka (72) s Mátlovou (42)? Velkolepá premiéra Plesu upírů: Usmířila Janečka (72) s Mátlovou (42)? Při pohledu na jeviště všem spadla brada z fenomenálního výkonu Natálie Grossové (14), na večírku… číst článek
Boubelka Tereza Mátlová: Po rozchodu s Janečkem tloustne! Boubelka Tereza Mátlová: Po rozchodu s Janečkem tloustne! Rozchod jí nesvědčí. Operní diva Tereza Mátlová (42) se před časem rozešla s hudebním producentem… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein
zobrazit profil Dagmar Kludská
Dagmar Kludská
zobrazit profil Andrea Třeštiková
Andrea Třeštiková
zobrazit profil Roman Pomajbo
Roman Pomajbo
zobrazit profil Jiří Káš
Jiří Káš
zobrazit profil Miroslav Zdeněk
Miroslav Zdeněk
zobrazit profil Lucie Hunčárová
Lucie Hunčárová
zobrazit profil Sára Saudková
Sára Saudková