Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Operní a muzikálová pěvkyně Tereza Mátlová se široké veřejnosti vryla do paměti vztahem s o dvě generace starším hudebním bossem Františkem Janečkem.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Předvedla se na Pražském jaru, Janáčkově Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

TEREZA MÁTLOVÁ - JAK JE TO S NEVĚROU? 

V muzikálu Bídníci si pěvkyně Tereza Mátlová zahrála mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil hudební proucent a skladatel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování nebo psy.

O TEREZE MÁTLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Spolupráce s bohatým hudebním bossem, o dvě generace starším Františkem Janečkem, se vyvinula ve vztah. Tereza Mátlová s ním tak jako jeho partnerka pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim roku 2008 narodila dcera Emilly Anne. Z prvního manželství má Fratišek Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Rosák, Lutovská a spol.: Chlubí se svými »klony«! Rosák, Lutovská a spol.: Chlubí se svými »klony«! Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo je komu nejpodobnější? Na slavnostní otevření nového zrcadlového labyrintu… číst článek
Janečkova Emilly slavila 10. narozeniny: Dárek nevyčíslitelné hodnoty a tři oslavy!  Janečkova Emilly slavila 10. narozeniny: Dárek nevyčíslitelné hodnoty a tři oslavy! Desáté narozeniny oslavila dcera mocného hudebního producenta Františka Janečka (73) a jeho… číst článek
Zpěvačka Tereza Mátlová na Českém plese: Do očí se jí nikdo nedíval! Zpěvačka Tereza Mátlová na Českém plese: Do očí se jí nikdo nedíval! O víkendu proběhl v pražském Obecním domě Český ples. Akce, na kterou se zejména ženy připravovaly… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Dannie (Daniela Langoska Samoura)
Dannie (Daniela Langoska Samoura)
zobrazit profil Petr Chovanec
Petr Chovanec
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková