Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Tereza Mátlová je česká operní pěvkyně, jež vystupuje na řadě prestižních festivalů u nás i v zahraničí. Jejím manželem je skladatel František Janeček.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Vystupuje na Pražském jaru, Janáčkové Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

V muzikálu Bídníci hraje pěvkyně Tereza Mátlová mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil její o třicet let starší manžel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování a psy. S Františkem Janečkem pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim narodila dcera Emilly. Z prvního manželství má Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Boubelka Tereza Mátlová: Po rozchodu s Janečkem tloustne! Boubelka Tereza Mátlová: Po rozchodu s Janečkem tloustne! Rozchod jí nesvědčí. Operní diva Tereza Mátlová (42) se před časem rozešla s hudebním producentem… číst článek
Grand Janeček: Nevěrnou Mátlovou zaopatřil luxusním domem! Grand Janeček: Nevěrnou Mátlovou zaopatřil luxusním domem! Nikdy se nevzali, takže rozchod nejúspěšnějšího českého producenta Františka Janečka (72) a zpěvačky… číst článek
Skutečné pozadí rozchodu Mátlové a Janečka! Skutečné pozadí rozchodu Mátlové a Janečka! Propálená nevěra a neshody ve výchově dcery Emilly Anne (8)! To jsou prý hlavní důvody rozchodu hudebního… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Matěj Cichra
Matěj Cichra
zobrazit profil Sabrina Harris
Sabrina Harris
zobrazit profil Helena Štáchová
Helena Štáchová
zobrazit profil Bohumil Fencl
Bohumil Fencl
zobrazit profil Jan Saudek
Jan Saudek
zobrazit profil Lenka Bílková
Lenka Bílková
zobrazit profil Jovanka Skrčeská
Jovanka Skrčeská
zobrazit profil Ondřej Havelka
Ondřej Havelka