Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Tereza Mátlová je česká operní pěvkyně, jež vystupuje na řadě prestižních festivalů u nás i v zahraničí. Jejím manželem je skladatel František Janeček.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Vystupuje na Pražském jaru, Janáčkové Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

V muzikálu Bídníci hraje pěvkyně Tereza Mátlová mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil její o třicet let starší manžel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování a psy. S Františkem Janečkem pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim narodila dcera Emilly. Z prvního manželství má Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Skutečné pozadí rozchodu Mátlové a Janečka! Skutečné pozadí rozchodu Mátlové a Janečka! Propálená nevěra a neshody ve výchově dcery Emilly Anne (8)! To jsou prý hlavní důvody rozchodu hudebního… číst článek
Janeček je továrna na úspěch a na peníze: Mátlová se nevěrou připravila o miliony! Janeček je továrna na úspěch a na peníze: Mátlová se nevěrou připravila o miliony! Jeho jméno je zárukou kasovního úspěchu a kvality. František Janeček (72), někdejší manažer Karla… číst článek
Tajemství rozchodu Janečka a Mátlové: Provalená nevěra! Tajemství rozchodu Janečka a Mátlové: Provalená nevěra! Propálená nevěra a neshody nad výchovou dcery Emilly Anne (8)! To jsou prý hlavní důvody rozchodu… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Milan Knížák
Milan Knížák
zobrazit profil Marek Dědík
Marek Dědík
zobrazit profil Ruby Rubacuori
Ruby Rubacuori
zobrazit profil Pavel Opočenský
Pavel Opočenský
zobrazit profil Petr Čadek
Petr Čadek
zobrazit profil Vojtěch Kokeš
Vojtěch Kokeš
zobrazit profil Matěj Cichra
Matěj Cichra
zobrazit profil Jan Saudek
Jan Saudek