Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Operní a muzikálová pěvkyně Tereza Mátlová se široké veřejnosti vryla do paměti vztahem s o dvě generace starším hudebním bossem Františkem Janečkem.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Předvedla se na Pražském jaru, Janáčkově Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

TEREZA MÁTLOVÁ - JAK JE TO S NEVĚROU? 

V muzikálu Bídníci si pěvkyně Tereza Mátlová zahrála mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil hudební proucent a skladatel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování nebo psy.

O TEREZE MÁTLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Spolupráce s bohatým hudebním bossem, o dvě generace starším Františkem Janečkem, se vyvinula ve vztah. Tereza Mátlová s ním tak jako jeho partnerka pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim roku 2008 narodila dcera Emilly Anne. Z prvního manželství má Fratišek Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Gott šokoval na Českém plese: Promluvil o odchodu z tohoto světa! Gott šokoval na Českém plese: Promluvil o odchodu z tohoto světa! Karel Gott (78) obvykle zvládne rozzářit snad každou akci, které se účastní. Tentokráte ale návštěvníky… číst článek
Gott o odchodu z tohoto světa: Kdo ví, co se mnou bude Gott o odchodu z tohoto světa: Kdo ví, co se mnou bude Hodně černý humor použil Karel Gott (78), který byl hlavní hvězdou Českého plesu 2018. Přímo z pódia… číst článek
Cvičitelka Kynychová: Kterým celebritám dává do těla? Cvičitelka Kynychová: Kterým celebritám dává do těla? Hanka Kynychová je jednou z našich nejúspěšnějších cvičitelek a sport miluje. Díky ní si pohybové… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Dan Bárta
Dan Bárta
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan