Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Operní a muzikálová pěvkyně Tereza Mátlová se široké veřejnosti vryla do paměti vztahem s o dvě generace starším hudebním bossem Františkem Janečkem.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Předvedla se na Pražském jaru, Janáčkově Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

TEREZA MÁTLOVÁ - JAK JE TO S NEVĚROU? 

V muzikálu Bídníci si pěvkyně Tereza Mátlová zahrála mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil hudební proucent a skladatel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování nebo psy.

O TEREZE MÁTLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Spolupráce s bohatým hudebním bossem, o dvě generace starším Františkem Janečkem, se vyvinula ve vztah. Tereza Mátlová s ním tak jako jeho partnerka pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim roku 2008 narodila dcera Emilly Anne. Z prvního manželství má Fratišek Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Zpěvačka Tereza Mátlová na Českém plese: Do očí se jí nikdo nedíval! Zpěvačka Tereza Mátlová na Českém plese: Do očí se jí nikdo nedíval! O víkendu proběhl v pražském Obecním domě Český ples. Akce, na kterou se zejména ženy připravovaly… číst článek
Gott šokoval na Českém plese: Promluvil o odchodu z tohoto světa! Gott šokoval na Českém plese: Promluvil o odchodu z tohoto světa! Karel Gott (78) obvykle zvládne rozzářit snad každou akci, které se účastní. Tentokráte ale návštěvníky… číst článek
Gott o odchodu z tohoto světa: Kdo ví, co se mnou bude Gott o odchodu z tohoto světa: Kdo ví, co se mnou bude Hodně černý humor použil Karel Gott (78), který byl hlavní hvězdou Českého plesu 2018. Přímo z pódia… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Sandra (roz. Sandra Lauer)
Sandra (roz. Sandra Lauer)
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml