Tereza Mátlová

Profese: operní pěvkyně

Související celebrity

Životopis

Tereza Mátlová je česká operní pěvkyně, jež vystupuje na řadě prestižních festivalů u nás i v zahraničí. Jejím manželem je skladatel František Janeček.

Operní zpěv absolvovala Tereza Mátlová na pražské Akademii múzických umění. Vystupuje na Pražském jaru, Janáčkové Máji nebo na festivalu v Lipsku. V irském Wexfordu se stala v roce 1999 talentem roku.

V muzikálu Bídníci hraje pěvkyně Tereza Mátlová mladičkou Cosettu. Roli Ellen získala ve hře Miss Saigon. Od roku 2003 ji zastupuje agentura GoJa, kterou založil její o třicet let starší manžel František Janeček společně se slavíkem Karlem Gottem. Toho doprovázela i na jeho koncertním turné.

Sólové album s názvem Tereza Mátlová nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc. Na desce Hvězda betlémská se podílela opět s Karlem Gottem, s muzikálovým Draculou Danielem Hůlkou a sopranistkou Evou Urbanovou.

Tereza Mátlová má ráda moře, cestování a psy. S Františkem Janečkem pobývala střídavě v Česku, Dominikánské republice a na Floridě, kde se jim narodila dcera Emilly. Z prvního manželství má Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici.

 

Články o celebritě

Velkolepá premiéra Plesu upírů: Usmířila Janečka (72) s Mátlovou (42)? Velkolepá premiéra Plesu upírů: Usmířila Janečka (72) s Mátlovou (42)? Při pohledu na jeviště všem spadla brada z fenomenálního výkonu Natálie Grossové (14), na večírku… číst článek
Boubelka Tereza Mátlová: Po rozchodu s Janečkem tloustne! Boubelka Tereza Mátlová: Po rozchodu s Janečkem tloustne! Rozchod jí nesvědčí. Operní diva Tereza Mátlová (42) se před časem rozešla s hudebním producentem… číst článek
Grand Janeček: Nevěrnou Mátlovou zaopatřil luxusním domem! Grand Janeček: Nevěrnou Mátlovou zaopatřil luxusním domem! Nikdy se nevzali, takže rozchod nejúspěšnějšího českého producenta Františka Janečka (72) a zpěvačky… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Vítězslav Štefl
Vítězslav Štefl
zobrazit profil Barbora Mottlová
Barbora Mottlová
zobrazit profil Jakub Ludvík
Jakub Ludvík
zobrazit profil Jiří Havelka
Jiří Havelka
zobrazit profil Tereza Hrzánová
Tereza Hrzánová
zobrazit profil Jan Bursa
Jan Bursa
zobrazit profil Yoko Ono
Yoko Ono
zobrazit profil Matěj Cichra
Matěj Cichra