Lenka Filipová

Datum narození: 14.2.1954
Místo narození: Praha
Výška: 155 cm
Profese: zpěvačka, kytaristka, šansoniérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Folková zpěvačka Lenka Filipová, která proslula i v šansonu, vždy byla skvělou kytaristkou. Na hudební scéně se proslavila i její dcera, zpěvačka a skladatelka Lenny.

Už její rodiče se pohybovali v operní, herecké a hudební branži, a tak byla Lenka Filipová ke své kariéře tak trochu předurčená. Hru na kytaru vystudovala na konzervatoři v Praze a už v šestnácti letech vyjela se souborem na turné do USA a Kanady. Během studií si přivydělávala jako moderátorka a zpěvačka. V roce 1976 absolvovala kurzy na mezinárodní hudební akademii v Paříži, kde občas vystupovala ve studentských klubech.

LENKA FILIPOVÁ - JAK VÁLČILA S DCEROU

Svou první desku Lenka Filipová vydala v roce 1981. Tou dobou už vystupovala se skupinou Flop Karla Zicha a měla za sebou hostování se Spirituál kvintetem, hostování v programu Karla Gotta, druhou zpěvačku v Orchestru Karla Vágnera a několik cenných zkušeností z pražského music-hallu Alhambra nebo divadelního angažmá ve hrách Miloslava Šimka na půdě Divadla Semafor.

Tři roky po vydání první desky založila Lenka Filipová vlastní doprovodnou skupinu Domino a začala se věnovat trochu žánru středního proudu. Často však ozvláštňovala své koncerty francouzským zpěvem, prvky sólové kytary a šansonu. Rok 1988 byl zklamáním, protože dostala nabídku zúčastnit se soutěže Eurovize a zastupovat s francouzskou písní Švýcarsko. Nedostala však povolení vycestovat a jako náhradnice za ní jela tehdy ještě neznámá Celine Dion.

O LENCE FILIPOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Filipová, jejímž otcem byl herec Adolf Filip, svůj talent přenesla i na svou dceru. Ta pod přezdívkou Lenny překvapila českou i zahraniční scénu hlubokým hlasem a emotivním podáním písní, které píše sama v angličtině.

Ve svých 62 letech, které by jí tehdy nikdo nehádal, se Lenka Filipová začala potýkal se zákeřnou chorobou

 

Články o celebritě

První zpověď Filipové po zradě manžela a zákeřné nemoci První zpověď Filipové po zradě manžela a zákeřné nemoci Oblíbená zpěvačka se rozpovídala na hodně citlivé téma - osudovému poznání po boji o život kvůli… číst článek
Dcera Filipové Lenny hájí vztah s Marpem, kterého přebrala manželce: Život mě naučil své! Dcera Filipové Lenny hájí vztah s Marpem, kterého přebrala manželce: Život mě naučil své! Když rapper Marpo (33) na sociální síti oznámil, že po osmnácti letech opouští manželku kvůli zpěvačce… číst článek
Kvůli dceři Lenky Filipové opustil  Marpo (33) rodinu:  Lenny (25) prozradila, kde se vzaly pomluvy! Kvůli dceři Lenky Filipové opustil Marpo (33) rodinu: Lenny (25) prozradila, kde se vzaly pomluvy! O tom, že se Lenny stýká s jistým ženatým hudebníkem, se šuškalo poměrně dlouho. Všem klepům učinilo… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Michaela Pártlová
Michaela Pártlová
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška