Lenka Filipová

Datum narození: 14.2.1954
Místo narození: Praha
Výška: 155 cm
Profese: zpěvačka, kytaristka, šansoniérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Folková zpěvačka Lenka Filipová, která proslula i v šansonu, vždy byla skvělou kytaristkou. Na hudební scéně se proslavila i její dcera, zpěvačka a skladatelka Lenny.

Už její rodiče se pohybovali v operní, herecké a hudební branži, a tak byla Lenka Filipová ke své kariéře tak trochu předurčená. Hru na kytaru vystudovala na konzervatoři v Praze a už v šestnácti letech vyjela se souborem na turné do USA a Kanady. Během studií si přivydělávala jako moderátorka a zpěvačka. V roce 1976 absolvovala kurzy na mezinárodní hudební akademii v Paříži, kde občas vystupovala ve studentských klubech.

LENKA FILIPOVÁ - JAK VÁLČILA S DCEROU

Svou první desku Lenka Filipová vydala v roce 1981. Tou dobou už vystupovala se skupinou Flop Karla Zicha a měla za sebou hostování se Spirituál kvintetem, hostování v programu Karla Gotta, druhou zpěvačku v Orchestru Karla Vágnera a několik cenných zkušeností z pražského music-hallu Alhambra nebo divadelního angažmá ve hrách Miloslava Šimka na půdě Divadla Semafor.

Tři roky po vydání první desky založila Lenka Filipová vlastní doprovodnou skupinu Domino a začala se věnovat trochu žánru středního proudu. Často však ozvláštňovala své koncerty francouzským zpěvem, prvky sólové kytary a šansonu. Rok 1988 byl zklamáním, protože dostala nabídku zúčastnit se soutěže Eurovize a zastupovat s francouzskou písní Švýcarsko. Nedostala však povolení vycestovat a jako náhradnice za ní jela tehdy ještě neznámá Celine Dion.

O LENCE FILIPOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Filipová, jejímž otcem byl herec Adolf Filip, svůj talent přenesla i na svou dceru. Ta pod přezdívkou Lenny překvapila českou i zahraniční scénu hlubokým hlasem a emotivním podáním písní, které píše sama v angličtině.

Ve svých 62 letech, které by jí tehdy nikdo nehádal, se Lenka Filipová začala potýkal se zákeřnou chorobou

 

Články o celebritě

Lenka Filipová se nezdá: Ani po šedesátce nezanevřela na lásku! Lenka Filipová se nezdá: Ani po šedesátce nezanevřela na lásku! Loňský rok nebyl pro Lenku Filipovou (64) vůbec jednoduchý. Kromě zdravotních problémů ji po čtyřiatřiceti… číst článek
Filipové se splnil dávný sen Filipové se splnil dávný sen Splnil se jí sen. Lenka Filipová (64) konečně nazpívala legendární písničku dua Simon & Garfunkel… číst článek
Lenka Filipová šokuje: Máma ji měla za zrůdu! Lenka Filipová šokuje: Máma ji měla za zrůdu! Zpěvačka žila pár měsíců v Paříži v domě, kde byla i pekárna. A právě tahle skutečnost se Filipové… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington
zobrazit profil Rytmus (Patrik Vrbovský)
Rytmus (Patrik Vrbovský)
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Šárka Rezková
Šárka Rezková
zobrazit profil Peter Pecha
Peter Pecha
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Tamara Klusová
Tamara Klusová
zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa