Lenka Filipová

Datum narození: 14.2.1954
Místo narození: Praha
Výška: 155 cm
Profese: zpěvačka, kytaristka, šansoniérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Folková zpěvačka Lenka Filipová, která proslula i v šansonu, vždy byla skvělou kytaristkou. Na hudební scéně se proslavila i její dcera, zpěvačka a skladatelka Lenny.

Už její rodiče se pohybovali v operní, herecké a hudební branži, a tak byla Lenka Filipová ke své kariéře tak trochu předurčená. Hru na kytaru vystudovala na konzervatoři v Praze a už v šestnácti letech vyjela se souborem na turné do USA a Kanady. Během studií si přivydělávala jako moderátorka a zpěvačka. V roce 1976 absolvovala kurzy na mezinárodní hudební akademii v Paříži, kde občas vystupovala ve studentských klubech.

LENKA FILIPOVÁ - JAK VÁLČILA S DCEROU

Svou první desku Lenka Filipová vydala v roce 1981. Tou dobou už vystupovala se skupinou Flop Karla Zicha a měla za sebou hostování se Spirituál kvintetem, hostování v programu Karla Gotta, druhou zpěvačku v Orchestru Karla Vágnera a několik cenných zkušeností z pražského music-hallu Alhambra nebo divadelního angažmá ve hrách Miloslava Šimka na půdě Divadla Semafor.

Tři roky po vydání první desky založila Lenka Filipová vlastní doprovodnou skupinu Domino a začala se věnovat trochu žánru středního proudu. Často však ozvláštňovala své koncerty francouzským zpěvem, prvky sólové kytary a šansonu. Rok 1988 byl zklamáním, protože dostala nabídku zúčastnit se soutěže Eurovize a zastupovat s francouzskou písní Švýcarsko. Nedostala však povolení vycestovat a jako náhradnice za ní jela tehdy ještě neznámá Celine Dion.

O LENCE FILIPOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Filipová, jejímž otcem byl herec Adolf Filip, svůj talent přenesla i na svou dceru. Ta pod přezdívkou Lenny překvapila českou i zahraniční scénu hlubokým hlasem a emotivním podáním písní, které píše sama v angličtině.

Ve svých 62 letech, které by jí tehdy nikdo nehádal, se Lenka Filipová začala potýkal se zákeřnou chorobou

 

Články o celebritě

Dcera Filipové Lenny a Marpo: Lásku už netají! Poprvé na veřejnosti Dcera Filipové Lenny a Marpo: Lásku už netají! Poprvé na veřejnosti Láska jim jen kvete! Před měsícem oznámil rapper Marpo alias Otakar Petřina (33) veřejnosti, že odešel… číst článek
Dcera Lenky Filipové »rozvedla« otce dvou dětí: Lenny se zamilovala do rapera Marpa! Dcera Lenky Filipové »rozvedla« otce dvou dětí: Lenny se zamilovala do rapera Marpa! A je to venku, proč se zpěvačka Lenny (23) před časem rozešla s dlouholetým přítelem a hudebníkem… číst článek
Léčitel slavných Havelka (†73) utajil miliony! Zanechal po sobě obrovské dědictví Léčitel slavných Havelka (†73) utajil miliony! Zanechal po sobě obrovské dědictví O pomoc se zdravím ho prosila řada známých tváří, nakonec se astrologovi a léčiteli Emilu Havelkovi… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Stanislav Hložek
Stanislav Hložek
zobrazit profil Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley
zobrazit profil Dominika Stará
Dominika Stará
zobrazit profil Michal Straka
Michal Straka
zobrazit profil Anna K.
Anna K.