Lenka Filipová

Datum narození: 14.2.1954
Místo narození: Praha
Výška: 155 cm
Profese: zpěvačka, kytaristka, šansoniérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Folková zpěvačka Lenka Filipová, která proslula i v šansonu, vždy byla skvělou kytaristkou. Na hudební scéně se proslavila i její dcera, zpěvačka a skladatelka Lenny.

Už její rodiče se pohybovali v operní, herecké a hudební branži, a tak byla Lenka Filipová ke své kariéře tak trochu předurčená. Hru na kytaru vystudovala na konzervatoři v Praze a už v šestnácti letech vyjela se souborem na turné do USA a Kanady. Během studií si přivydělávala jako moderátorka a zpěvačka. V roce 1976 absolvovala kurzy na mezinárodní hudební akademii v Paříži, kde občas vystupovala ve studentských klubech.

LENKA FILIPOVÁ - JAK VÁLČILA S DCEROU

Svou první desku Lenka Filipová vydala v roce 1981. Tou dobou už vystupovala se skupinou Flop Karla Zicha a měla za sebou hostování se Spirituál kvintetem, hostování v programu Karla Gotta, druhou zpěvačku v Orchestru Karla Vágnera a několik cenných zkušeností z pražského music-hallu Alhambra nebo divadelního angažmá ve hrách Miloslava Šimka na půdě Divadla Semafor.

Tři roky po vydání první desky založila Lenka Filipová vlastní doprovodnou skupinu Domino a začala se věnovat trochu žánru středního proudu. Často však ozvláštňovala své koncerty francouzským zpěvem, prvky sólové kytary a šansonu. Rok 1988 byl zklamáním, protože dostala nabídku zúčastnit se soutěže Eurovize a zastupovat s francouzskou písní Švýcarsko. Nedostala však povolení vycestovat a jako náhradnice za ní jela tehdy ještě neznámá Celine Dion.

O LENCE FILIPOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Filipová, jejímž otcem byl herec Adolf Filip, svůj talent přenesla i na svou dceru. Ta pod přezdívkou Lenny překvapila českou i zahraniční scénu hlubokým hlasem a emotivním podáním písní, které píše sama v angličtině.

Ve svých 62 letech, které by jí tehdy nikdo nehádal, se Lenka Filipová začala potýkal se zákeřnou chorobou

 

Články o celebritě

Vážná nemoc Filipové: Spustilo ji zlomené srdce? Vážná nemoc Filipové: Spustilo ji zlomené srdce? Loňský rok byl pro zpěvačku Lenku Filipovou (63) velmi těžký. Nejprve se snažila zachránit manželství,… číst článek
Tajemství kolapsu Lenky Filipové: Po 34 letech ji opustil manžel! Tajemství kolapsu Lenky Filipové: Po 34 letech ji opustil manžel! Rok 2017 by Lenka Filipová (63) ze svého diáře nejraději úplně vymazala! Nejprve bojovala o záchranu… číst článek
Smích i pláč! Rok 2017 otřásl osudy 19 českých hvězd Smích i pláč! Rok 2017 otřásl osudy 19 českých hvězd Sklonek roku je vždy čas, kdy všichni více či méně bilancujeme. Vzpomínáme na to dobré, co nám končící… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lady Gaga
Lady Gaga
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle