Lenka Filipová

Datum narození: 14.2.1954
Místo narození: Praha
Výška: 155 cm
Profese: zpěvačka, kytaristka, šansoniérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Folková zpěvačka Lenka Filipová, která proslula i v šansonu, vždy byla skvělou kytaristkou. Na hudební scéně se proslavila i její dcera, zpěvačka a skladatelka Lenny.

Už její rodiče se pohybovali v operní, herecké a hudební branži, a tak byla Lenka Filipová ke své kariéře tak trochu předurčená. Hru na kytaru vystudovala na konzervatoři v Praze a už v šestnácti letech vyjela se souborem na turné do USA a Kanady. Během studií si přivydělávala jako moderátorka a zpěvačka. V roce 1976 absolvovala kurzy na mezinárodní hudební akademii v Paříži, kde občas vystupovala ve studentských klubech.

LENKA FILIPOVÁ - JAK VÁLČILA S DCEROU

Svou první desku Lenka Filipová vydala v roce 1981. Tou dobou už vystupovala se skupinou Flop Karla Zicha a měla za sebou hostování se Spirituál kvintetem, hostování v programu Karla Gotta, druhou zpěvačku v Orchestru Karla Vágnera a několik cenných zkušeností z pražského music-hallu Alhambra nebo divadelního angažmá ve hrách Miloslava Šimka na půdě Divadla Semafor.

Tři roky po vydání první desky založila Lenka Filipová vlastní doprovodnou skupinu Domino a začala se věnovat trochu žánru středního proudu. Často však ozvláštňovala své koncerty francouzským zpěvem, prvky sólové kytary a šansonu. Rok 1988 byl zklamáním, protože dostala nabídku zúčastnit se soutěže Eurovize a zastupovat s francouzskou písní Švýcarsko. Nedostala však povolení vycestovat a jako náhradnice za ní jela tehdy ještě neznámá Celine Dion.

O LENCE FILIPOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Filipová, jejímž otcem byl herec Adolf Filip, svůj talent přenesla i na svou dceru. Ta pod přezdívkou Lenny překvapila českou i zahraniční scénu hlubokým hlasem a emotivním podáním písní, které píše sama v angličtině.

Ve svých 62 letech, které by jí tehdy nikdo nehádal, se Lenka Filipová začala potýkal se zákeřnou chorobou

 

Články o celebritě

Emil Havelka (†73) léčitele slavných zabil nádor! Havlová, Patrasová a Filipová v slzách... Emil Havelka (†73) léčitele slavných zabil nádor! Havlová, Patrasová a Filipová v slzách... Takovýhle konec si nezasloužil! Na léčitele Emila Havelku (†73) vsadilo v boji s chorobami mnoho… číst článek
Dcera Lenky Filipové Lenny (23): ROZCHOD kvůli zadanému! Až se to provalí, bude to skandál Dcera Lenky Filipové Lenny (23): ROZCHOD kvůli zadanému! Až se to provalí, bude to skandál Dcera oblíbené české zpěvačky se prý rozešla s jejím dlouholetým přítelem Ondřejem Fiedlerem. Podle… číst článek
Zpěvačka Jana Kirschner: Nechce si vzít otce svých dětí! Svatba jen kvůli brexitu? Zpěvačka Jana Kirschner: Nechce si vzít otce svých dětí! Svatba jen kvůli brexitu? Slovenka Jana Kirschner (39) prchla již před 12 lety do ciziny a našla štěstí po boku muzikanta Eddieho… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lenny Filipová
Lenny Filipová
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion