Zdeněk Srstka

Datum narození: 26.9.1935
Místo narození: Praha
Profese: herec, kaskadér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Boxer, zápasník a vzpěrač Zdeněk Srstka byl vyhledávaný kaskadér, kterého režiséři obsazovali do rolí tvrďáků. Stal se z něj oblíbený herec a na stará kolena i zastánce opuštěných psů.

Původně vyučený elektromechanik Zděněk Srstka zdědil po svém otci nejen lásku ke zvířatům, ale i poněkud hmotnější postavu. Proto se také v mládí začal věnovat boxu, od nějž brzy přešel k zápasu ve volném stylu a vzpírání. Dokonce se účastnil i olympiády v Římě v roce 1960, kde ve vzpírání skončil devátý v trojboji (v roce 1957 byl bronzový na ME).

ZDENĚK SRSTKA O PÁDU JANA TŘÍSKY

Později se začal věnovat kaskadérství, díky němuž se dostal do prostředí filmu. Prvním snímkem, v němž se objevil, byl Limonádový Joe. Čeští filmaři byli jeho výkonem nadšeni a Zdeněk Srstka se postupem času začal objevovat v mnoha dalších snímcích, ve kterých mu byly udělovány především záporné postavy.

V 80. letech 20. století si Zdeněk Srstka získal velkou popularitu díky vystupování ve scénkách oblíbeného pořadu Možná přijde i kouzelník s Jiřím Lábusem, Oldřichem Kaiserem, Jiřím Kornem a Jaroslavou Hanušovou.

Proslulost na věky věků Zdeňku Srstkovi zajistila malá rolička v komedii Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Marečku podejte mi pero. Jeho hláška „Hliník se odstěhoval do Humpolce“ se stala legendární (neexistující Hliník má dokonce v Humpolci pamětní desku a muzeum).

Televizní diváci si Zdeňka Srstku asi nejvíce spojují s pořadem Chcete mě, ve kterém nabízel spolu s Martou Kubišovou opuštěné psy do opatrovnictví. Dále si zahrál v pokračování oblíbeného seriálu Sanitka 2.

Na sport Zdeněk Srstka nikdy nezanevřel. Ještě v roce 2003, tedy ve svých 69 letech se stal mistrem Evropy v bench pressu ve veteránech. Kaskadéřině se věnoval přes třicet let a šestnáct let trénoval začínající kaskadéry.

O ZDEŇKU SRSTKOVI ČTĚTE ZDE>>

Syn Zdeňka Srstky z prvního manželství Jiří Srstka byl dlouholetým ředitelem Národního divadla.

 

Články o celebritě

Zákulisí "Chcete mě?": Kubišová za hvězdu, Srstka trpí ... Zákulisí "Chcete mě?": Kubišová za hvězdu, Srstka trpí ... Známý nabízeč odložených zvířátek dojemně popsal muka, kterými si prochází během natáčení divácky… číst článek
Pohřeb české Baby Vangy Skálové (†69): Proč ho Boušková prošvihla? Pohřeb české Baby Vangy Skálové (†69): Proč ho Boušková prošvihla? Kartářka Jana Skálová (†69), která nedávno prohrála boj s rakovinou, během života pomohla svými věštbami… číst článek
Jana Boušková (64) NEPŘIŠLA NA POHŘEB KAMARÁDKY: Poslala jí dojemný vzkaz Jana Boušková (64) NEPŘIŠLA NA POHŘEB KAMARÁDKY: Poslala jí dojemný vzkaz Slibovala, že jí přijde dát poslední sbohem. Kytičku ke katafalku své kamarády, kartářky Jany Skálové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Olga Schoberová
Olga Schoberová
zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Matt  Czuchry
Matt Czuchry
zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Jana Janěková
Jana Janěková