David Švehlík

Datum narození: 6.4.1972
Místo narození: Liberec
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec Davida Švehlíka původně chtěl být knězem, ale nakonec se rozhodl jít ve šlépějích svého otce Aloise Švehlíka. dodnes je patronem několika nadací a projektů. S bývalou manželkou Jitkou Schneiderovou má dceru Sofii Annu.

Po ukončení gymnázia David Švehlík absolvoval jeden ročník teologického konviktu. Aby se mohl stát knězem, strávil dva roky na škole v Římě. Po návratu však jeho volba padla na Filozofickou fakultu UK v Praze a na divadelní režii na DAMU, kam chodil ve v ročníku třeba s herečkami Michaelou Maurerovou a Janou Strykovou nebo režisérem Vítem Karasem.

DAVID ŠVEHLÍK - ZE SOUDCE PILOTEM

Herectví Davida Švehlíka zlákalo stejně jako jeho otce Aloise Švehlíka. Na divadelních prknech stanul poprvé v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, a to ve už svých pěti letech. Zahrál si ve hře Neúplatný aneb Škola manželů. Hostoval v ředě divadel. Stálé angažmá měl v Divadle Na Zábradlí.

I se svým otcem Aloisem Švehlíkem se na jevišti několikrát sešel. Nejvýraznější dvojici utvořili na Shakespearovských slavnostech, kde si zahráli ve Večeru tříkrálovém, poté mělo velký úspěch třeba představení Z cizoty, které sklidilo i Cenu Alfréda Radoka, a v neposlední řadě pak stojí za zmínku hra Král Lear, kde si ponechali status otec a syn. Co se filmů týče, stáli spolu bok po boku ve filmech Alois Nebel, I ve smrti sami nebo v seriálu Letiště.

Do světa českého filmu David Švěhlík pronikl díky roli Huberta pod taktovkou Filipa Renče v komedii Román pro ženy. Dále se objevil jako hrabě v pohádce Anděl Páně, coby vyšetřovatel v Kriminálce Anděl a v roce 2013 získal hlavní roli v seriálu inspirovaném skutečnými příběhy Život a doba soudce A. K., kde ztvárnil mladého soudce Adama Klose.

Stejně jako jeho otec i David Švehlík propůjčil svůj hlas filmovým hrdinům. V britském seriálu Sherlock namluvil doktora Wattsona, Laurence Anthonyho ve filmu Saw 3D nebo Bryce Johnsona v seriálu Gilmorova děvčata.

Dokázal též, že je skvostný tanečník, když získal třetí místo v páté řadě televizní soutěže StarDance...když hvězdy tančí, kde se jeho partnerkou stala Simona Švrčková (média si tehdy všimla, že jejich vztah je patrně víc než přátelský).

O DAVIDU ŠVEHLÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

S herečkou Jitkou Schneiderovou, která byla jeho první manželkou, má dceru Sofii Annu. Partnerka Vendula, s níž se oženil roku 2015, mu v červenci 2018 přivedla na svět již druhého syna.

 

Články o celebritě

Herečka Jitka Schneiderová: Do Tváře až na pátý pokus! Herečka Jitka Schneiderová: Do Tváře až na pátý pokus! Patří mezi nejvyhledávanější herečky, hraje ve filmech, seriálech... A teď od soboty bude Jitka Schneiderová… číst článek
Labyrint III: Náboženský fanatismus v Brně! Kdo zavraždil zemědělce a další? Labyrint III: Náboženský fanatismus v Brně! Kdo zavraždil zemědělce a další? Na televizní obrazovky se vrací mysteriózní krimiseriál Labyrint režiséra Jiřího Stracha. Major Remeš… číst článek
Jitka Schneiderová: Nechává dceři (11) nalít červené víno Jitka Schneiderová: Nechává dceři (11) nalít červené víno Dovolenou v italském Toskánsku si Jitka Schneiderová (45) užívá se vším všudy. Slunce ji nabíjí pozitivní… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Dagmar Čárová
Dagmar Čárová
zobrazit profil Rachel Weisz
Rachel Weisz
zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Radúz Mácha
Radúz Mácha
zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší