Zdeněk Hřib

Datum narození: 21.5.1981
Místo narození: Slavičín
Profese: lékař, člen České strany pirátské, primátor Prahy
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lékař Zdeněk Hřib se v komunálních volbách 2018 stal jako člen České strany pirátské jejím pražským lídrem a v listopadu byl zvolen primátorem.

Vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií Zdeněk Hřib absolvoval stáž na Tchaj-wanu.

ZDENĚK HŘIB SLÍBIL PRAZE MILION STROMŮ

Zdeněk Hřib pracoval mj. pro akciovou společnost MD Access a byl vedoucím sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Roku 2012 začal šéfovat obecně prospěšnou společnost Institut pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.

Publikoval řadu článků v domácích i zahraničních médiích. V lednu 2018 se Zdeněk Hřib za Piráty stal členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Působil v několika pracovních skupinách k tématům informatiky a kvality služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU.

Do komunální politiky se tehdy nestraník Zdeněk Hřib pokusil vstoupit za Českou stranu pirátskou ve volbách 2014. Do Zastupitelstva hlavního města Prahy se nedostal. Již jako člen strany se stal pražským lídrem Pirátů ve volbách 2018 a tudíž také jejich kandidátem na post primátora, jímž byl v listopadu zvolen.

O ZDEŇKU HŘIBOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Hřib pochází z rodiny architektů, je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Babiš vybuchl kvůli koalicím s komunisty: Velký přehled povolebních „sňatků“ ANO Babiš vybuchl kvůli koalicím s komunisty: Velký přehled povolebních „sňatků“ ANO Když dostal premiér a šéf ANO Andrej Babiš dotaz na formující se koalice svého hnutí, vybuchl. A… číst článek
„Patlal a učedník.“ Bém sepsul nového primátora Hřiba. Vzkaz mají i Krnáčová a Svoboda „Patlal a učedník.“ Bém sepsul nového primátora Hřiba. Vzkaz mají i Krnáčová a Svoboda Za necelý měsíc bude ustavující zastupitelstvo hlavního města. Praze povládne seskupení několika… číst článek
Prahu povede primátor Hřib, Pospíšil a Čižinský ustoupili Pirátům Prahu povede primátor Hřib, Pospíšil a Čižinský ustoupili Pirátům Manažer a informatik Zdeněk Hřib (37, Piráti) bude novým pražským primátorem. Nahradí tak v čele… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Patrik Kunčar
Patrik Kunčar
zobrazit profil Ilja Racek ml.
Ilja Racek ml.
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Ivan Adamec
Ivan Adamec
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Jiří Peřina
Jiří Peřina