Zdeněk Hřib

Datum narození: 21.5.1981
Místo narození: Slavičín
Profese: politik České strany pirátské, primátor Prahy, lékař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lékař Zdeněk Hřib se v komunálních volbách 2018 stal jako člen České strany pirátské jejím pražským lídrem a v listopadu byl zvolen primátorem.

Vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií Zdeněk Hřib absolvoval stáž na Tchaj-wanu.

ZDENĚK HŘIB SLÍBIL PRAZE MILION STROMŮ

Zdeněk Hřib pracoval mj. pro akciovou společnost MD Access a byl vedoucím sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Roku 2012 začal šéfovat obecně prospěšnou společnost Institut pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.

Publikoval řadu článků v domácích i zahraničních médiích. V lednu 2018 se Zdeněk Hřib za Piráty stal členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Působil v několika pracovních skupinách k tématům informatiky a kvality služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU.

Do komunální politiky se tehdy nestraník Zdeněk Hřib pokusil vstoupit za Českou stranu pirátskou ve volbách 2014. Do Zastupitelstva hlavního města Prahy se nedostal. Již jako člen strany se stal pražským lídrem Pirátů ve volbách 2018 a tudíž také jejich kandidátem na post primátora, jímž byl v listopadu zvolen.

O ZDEŇKU HŘIBOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Hřib pochází z rodiny architektů, je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Rozprodá Babiš paláce? Z ložnice šlechtice posílá ministra do Letňan, Staněk je pro Rozprodá Babiš paláce? Z ložnice šlechtice posílá ministra do Letňan, Staněk je pro Andrej Babiš (ANO) dál prosazuje svou myšlenku zbudování úřednického městečka v pražských Letňanech.… číst článek
Odbory Pražské plynárenské brojí proti kandidátovi Pirátů do dozorčí rady. Jde o exšéfa podniku Odbory Pražské plynárenské brojí proti kandidátovi Pirátů do dozorčí rady. Jde o exšéfa podniku Piráti při obsazování dozorčí rady Pražské plynárenské narazili na odpor odborů. Nominovali tři kandidáty,… číst článek
Babiš přiletěl za hospodářským zázrakem. Čeká ho i luxus v singapurském Ritzu Babiš přiletěl za hospodářským zázrakem. Čeká ho i luxus v singapurském Ritzu Premiér Andrej Babiš (ANO) se v neděli odpoledne vydal z Prahy na svou týdenní asijskou cestu, kterou… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý