Duy Anh Tran

Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Duy Anh Tran na filmovém plátně debutoval rolí zoufalého vietnamského mladíka Songa v tragikomedii Jiřího Mádla Na střeše.

Příběh nerudného důchodce a vietnamského mladíka Songa svedl před kamerou dohromady zkušeného herce Aloise Švehlíka a dle režiséra a scenáristy snímku Na Střeše (2018) Jiřího Mádla vycházející hvězdu jménem Duy Anh Tran, který se narodil a vyrostl v Česku.

DUY ANH TRAN MĚL HRÁT S JANEM TŘÍSKOU

Na Jirku Mádla pěl do té doby neherec Duy Anh Tran jen samou chválu. „Jako režisér je opravdu stoprocentní, žádné vtípky na place. On je režisér a já herec. Mohl jsem se tak plně soustředit na roli,“ řekl médiím vietnamský mládenec bezvadnou češtinou, kterou musel pro roli „zahodit“.

Ke svému druhému celovečernímu filmu - první byla komedie Pojedeme k moři (2014), za niž získal Cenu české filmové kritiky v kategorii Objev roku - si také napsal scénář. Do dalších rolí Jiří Mádl ve filmu Na střeše obsadil mj. Vojtěcha Dyka, Adriana Jastrabana či Davida Švehlíka.

Jiří Mádl věří, že se z mladého Vietnamce, který před kamerou stanul poprvé, může stát profesionální herec. „Talent, pracovitost a inteligenci na to má,“ řekl pro server deník.cz. „Vietnamci jsou už nedělitelnou součástí naší společnosti, a to se bude určitě i reflektovat ve filmech a seriálech, tudíž budou vznikat postavy, které si třeba Duy Anh může zahrát,“ dodal.

 

Další Herci

zobrazit profil Amy Schumer
Amy Schumer
zobrazit profil Johana Munzarová
Johana Munzarová
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Petra Vraspírová
Petra Vraspírová
zobrazit profil Marcel Bendig
Marcel Bendig
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Zuzana Geislerová
Zuzana Geislerová