Otec Petra a Pavla Rínských byl divadelní režisér. Synové Pavla Rímského - Prokop a Kryštof Rímský - jsou herci. Písničkář Petr Rímský si vychoval hudebníka Štěpána Rímského.
V tvorbě Petra Rímského se s folkem mísí zejména prvky šansonu, jazzu a blues. Zazářil ve druhé polovině 80. let 20. století v nejslavnějším období Porty, kterou tehdy navštěvovalo až 30 tisíc diváků. Mezi tehdejší písničkářskou elitu ho vynesly písně Blues o hvězdě a Křídla a kopyta, za něž obdržel autorské Porty (1986 a 1988), dále pak skladby A ještě radši se vracím či Šašek.
S KÝM PETR RÍMSKÝ SPOLUPRACOVAL?
Petr Rímský není jen hudebník, ale také teoretik a kytarový pedagog. Řadu let přednáší v Muzikantské škole, kterou založil a jež nese jeho jméno. Je autorem hudebně naučných publikací Akordy a jak na ně... 1440 kytarových akordů, Na kytaru od začátku, Hudební nauka 1-3.
V 90. letech 20. století Petr Rímský působil jako hudební publicista, šéfredaktor, ale i vydavatel časopisu HITBOX - magazín s písničkami. V někdejším stejnojmenném nakladatelství vydal řadu výborně zpracovaných kompletních zpěvníků (Karla Kryla, Jaromíra Nohavici, Karla Plíhala, Evergreens 1-4), asi tisíc písní jako přílohy zmíněného magazínu a řadu dalších muzikantských příruček. Byl producentem festivalu FOLKY - NEFOLKY nebo např. Prvního mezinárodního romského festivalu.
Petrovi Rímskému vyšlo profilové album Zákon o zachování lásky, na němž účinkuje i jeho syn Štěpán, který hraje na fagot a kontrafagot.