Jana Vildumetzová | Celebwiki.cz

Jana Vildumetzová

Datum narození: 8.5.1973
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: hejtmanka za ANO, náměstkyně ministra vnitra
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jana Vildumetzová se po volbách 2016 stala hejtmankou Královéhradeckého kraje za hnutí ANO. Její cíl zní: Lidé si zaslouží víc, než dostávají.

Podobně jako místopředsedkyně Sněmovny za hnutí ANO a kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová začínala Jana Vildumetzová svou politickou kariéru v barvách ODS. Za stranu modrého ptáka byla v roce 2002 Jana Vildumetzová zvolena zastupitelkou Horního Slavkova na Karlovarsku. O čtyři roky později se stala tamní starostkou a posléze i krajskou zastupitelskou. Ještě na podzim 2014 kandidovala do karlovarského zastupitelstva za ODS. O měsíc a půl později nastoupila za hnutí ANO na ministerstvo vnitra, do funkce náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy. Stala se následnicí právě zvolené pražské primátorky Adriany Krnáčové, členky hnutí Andreje Babiše.

JANA VILDUMETZOVÁ - PAS A OBČANKA SKORO HNED 

Do krajských voleb 2016 nastoupila jako královéhradecká jednička, tady kandidátka na post hejtmanky. „Lidé z našeho kraje si zaslouží více, než dostávají. Chci dokázat, že Karlovarský kraj, který je ze všech nejmenší, se může prosadit a může být daleko více vidět a slyšet. Nabízím našemu kraji své zkušenosti z radnice a veřejné správy. Proto jsem se rozhodla kandidovat na hejtmanku,“ vyjádřila Jana Vildumetzová své pohnutky na webu hnutí ANO.

Náměstkyně Milana Chovance od roku 2006 působí ve Svazu obcí a měst ČR, kde Adriana Krnáčová zastává funkci čestné ředitelky. Výkonnou ředitelkou organizace je Jana Vildumetzová od října 2013.

Bývalá starostka Jana Vildumetzová pochází z Karlových Varů. Vystudovala Vysokou školu pedagogickou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pět let učila na základní škole; o rok déle se věnovala manažerské a projektové činnosti ve veřejné správě – byla ředitelkou Domu dětí a mládeže a Městského kulturního střediska.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

„Bez jídla a platu nevydrží.“ Zeman chce „vyhladovět Senát“ po odmítnutí Gerlocha „Bez jídla a platu nevydrží.“ Zeman chce „vyhladovět Senát“ po odmítnutí Gerlocha Zemanova nominanta na ústavního soudce Aleše Gerlocha v Senátu „rozcupovali“, nepomohla ani obhajoba… číst článek
„Jste krásná.“ Zeman bez Ivany lichotil ženám z ANO a dodal: „I Babiš kumuluje funkce“ „Jste krásná.“ Zeman bez Ivany lichotil ženám z ANO a dodal: „I Babiš kumuluje funkce“ Miloš Zeman vyrazil do Karlovarského kraje, kde začala v úterý jeho třídenní návštěva. Zavítá mj.… číst článek
45 tisíc korun učitelům? Plagův plán zběhlíky zpět nenaláká, varuje profesorka 45 tisíc korun učitelům? Plagův plán zběhlíky zpět nenaláká, varuje profesorka Je to letitý problém. V Česku začíná být nedostatek nejen lékařů, řemeslníků, ale také kantorů. Ministr… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Raduan Nwelati
Raduan Nwelati
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Jan Mládek
Jan Mládek
zobrazit profil Miloš Petera
Miloš Petera
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Alena Dernerová
Alena Dernerová