Jana Vildumetzová | Celebwiki.cz

Jana Vildumetzová

Datum narození: 8. 5. 1973
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička hnutí ANO, poslankyně, 4. karlovarská hejtmanka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí ANO 2011 Jana Mračková Vildumetzová se po volbách 2016 stala karlovarskou hejtmankou. V roce 2017 byla zvolena poslankyní. Do voleb 2020 ji hnutí vyslalo křeslo hejtmanky opět získat.

Podobně jako místopředsedkyně Sněmovny za hnutí AN0 2011 a kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová začínala Jana Vildumetzová svou politickou kariéru v barvách ODS.

Za stranu modrého ptáka byla v roce 2002 Jana Vildumetzová zvolena zastupitelkou Horního Slavkova na Karlovarsku. O čtyři roky později se stala tamní starostkou (byla jí do roku 2013) a posléze i krajskou zastupitelskou. Ještě na podzim 2014 kandidovala do karlovarského zastupitelstva za ODS.

JANA VILDUMETZOVÁ - PAS A OBČANKA SKORO HNED 

O měsíc a půl později nastoupila Jana Vildumetzová za hnutí ANO 2011 na ministerstvo vnitra, do funkce náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy. Stala se následnicí právě zvolené pražské primátorky Adriany Krnáčové, členky hnutí Andreje Babiše.

Do krajských voleb 2016 Jana Vildumetzová nastoupila jako královéhradecká jednička, tady kandidátka na post hejtmanky, jíž se stala. Koncem roku 2019 na funkci kvůli těhotenství rezignovala. Setrvala v dolní komoře, kam byla zvolena roku 2017.

Do krajských voleb 2020 hnutí ANO 2011 Janu Mračkovou Vildumetzovou vyslalo jako svou jedničku karlovarské kandidátky, tady opět coby adeptku na tamní hejtmanku.

O JANĚ MRAČKOVÉ VILDUMETZOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Pochází z Karlových Varů. Vystudovala Vysokou školu pedagogickou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pět let Jana Vildumetzová učila na základní škole; o rok déle se věnovala manažerské a projektové činnosti ve veřejné správě - byla ředitelkou Domu dětí a mládeže a Městského kulturního střediska.

Jana Mračková Vildumetzová má dva syny. V srpnu 2018 se provdala za Jana Mračka z ODS.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Poslankyně ANO křtila syna. Mračková Vildumetzová si k obřadu vybrala symbolické místo Poslankyně ANO křtila syna. Mračková Vildumetzová si k obřadu vybrala symbolické místo Téměř tři měsíce na den přesně od porodu poslankyně hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová (47) pokřti... číst článek
Vokřálův rázný odchod překvapil Babišovy ženy. Faltýnek exprimátora lákal do ANO dvakrát Vokřálův rázný odchod překvapil Babišovy ženy. Faltýnek exprimátora lákal do ANO dvakrát Údajně jako blesk z čistého nebe zapůsobil na vedení hnutí ANO náhlý konec místopředsedy Petra Vokřá... číst článek
Bartošova „kněžka chaosu“ je těhotná. Šéf Pirátů se těší na prvního vlastního potomka Bartošova „kněžka chaosu“ je těhotná. Šéf Pirátů se těší na prvního vlastního potomka Ivan Bartoš (40) se chystá na novou životní roli. Jeho manželka Lydie Franka Bartošová (37) je v oče... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
zobrazit profil Jiří Peřina
Jiří Peřina
zobrazit profil Zuzana Klusová
Zuzana Klusová
zobrazit profil Lubomír Volný
Lubomír Volný
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Karla Maříková
Karla Maříková