S rockovou skupinou, později pojmenovanou Framus Five, začal Michal Prokop vystupovat roku 1963. Nejdříve pouze hrál na kytaru, k níž po čtyřech letech přidal i zpěv. To už studoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (o dvacet let později absolvoval ještě obor kulturologie na Filozofické fakultě UK).
MICHAL PROKOP S HANOU ZAGOROVOU V SSSR
Začátkem 70. let 20. století Michal Prokop působil v divadle Semafor, vystupoval v programu Hany Zagorové, později pak se skupinou Mahagon a od roku 1978 v obnovené kapele Framus Five, s níž působil až do roku 1990. A po dalších deseti letech se do ní vrátil. K hitům skupiny patří Kolej Yesterday, Bitva o Karlův most, Nic ve zlým, nic v dobrým nebo Krásný ztráty.
Politické smýšlení Michala Prokopa prošlo během let závratnou proměnou. Roku 1977 komunistům podepsal tzv. Antichartu a v roce 1989 pro změnu petici Za osvobození Václava Havla a poté také Několik vět. Po Sametové revoluci byl poslancem, nejprve za Občanské fórum a posléze za ODA. Vykonával též funkci náměstka ministra kultury.
O MICHALU PROKOPOVI ČTĚTE ZDE>>
Koncem druhého tisíciletí Michal Prokop uváděl politicky orientovaný pořad TV Prima Nic ve zlým. V letech 1998 až 2001 působil jako ředitel projektu Praha - Evropské město kultury roku 2000. Poté byl předsedou Rady Českého rozhlasu. Čtrnáct let psal scénáře talk show České televize Krásný ztráty, kterou moderoval a již uzavřel v prosinci 2013 500. dílem. Tyto své rozhovory vydal knižně.
Zpěvák, hudební skladatel, kytarista, politik a moderátor Michal Prokop má syna Petra, který se stal produkčním.