Richard Krajčo

Datum narození: 1.6.1977
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Talentovaný herec a muzikant Richard Krajčo je frontman skupiny Kryštof a na začátcích své kariéry se stal nejmladším Hamletem v dějinách českého divadla.

Hraje v Národním divadle a v ostravském Divadle Petra Bezruče. Předtím kopal Richard Krajčo za Baník. Se svou kapelou Kryštof vydal několik alb.

Fotbal hrál i s Markem Jankulovkým nebo s Tomášem Ujfalušim. Pak kopačky zahodil a začal hrát na kytaru. Hudba ho chytla do takové míry, až na střední škole založil kapelu The Kryštof. První pecky Richard Krajčo skládal v punkovém stylu.

Vyučil se elektrikářem. Z Vysoké školy báňské přešel na Janáčkovu konzervatoř. Poté vyhrál konkurz do hudebního pořadu Medúza, který uváděl s kolegou Alešem Juchelkou. Chapadla televize ho držela přes deset let. V divadle si zahrál v Molièrově Lakomci nebo v Romeu a Julii od Williama Shakespeara. Za svého Hamleta získal ocenění Talent roku.

S Kryštofem koncertuje po celé republice. Nejlepší hity složil Richard Krajčo podle svých slov v depresi. Za své první album Magnetické pole přitáhl pět nominací na hudební cenu Anděl. Tři sošky si odnesl za desku Rubikon. Richard Krajčo si zahrál také v několika filmech. V roce 2003 zažil Nudu v Brně. Objevil se  i v chuligánském Non Plus Ultras. Předkus si nasadil do komedie Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Moderuje pořady i v rádiu.

V roce 2005 se jeho manželkou stala zpěvačka a modelka Iva Frühlingová. Manželství se rozpadlo už po roce. Po dvouleté známosti si poté vzal Martinu Poulíčkovou, bývalou manželku sportovního moderátora Pavla Poulíčka. Bývalá modelka Martina Poulíčková mu porodila dvě děti.

 

Články o celebritě

Iva Frühlingová otevřeně: O neshodách s otcem syna Adama Iva Frühlingová otevřeně: O neshodách s otcem syna Adama Kdekoho by mohlo zajímat, kam se poděla zpěvačka, modelka a bývalá manželka Richarda Krajča Iva Frühlingová… číst článek
Demonstrant Klus se „navezl“ do Zemana a Babiše: Jsou štvaví a sebestřední Demonstrant Klus se „navezl“ do Zemana a Babiše: Jsou štvaví a sebestřední Mezi demonstranty, kteří vytáhli na Václavské náměstí protestovat proti Andreji Babišovi (ANO) a… číst článek
Bývalá hvězda Novy Pavel Poulíček: Zakázal Kolotoč Bývalá hvězda Novy Pavel Poulíček: Zakázal Kolotoč Sporťákem už dávno není a jeho televizní minulost připomínají jen reprízy soutěžního pořadu Kolotoč.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Václav Ševčík
Václav Ševčík
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová