Richard Krajčo

Datum narození: 1.6.1977
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Talentovaný herec a muzikant Richard Krajčo je frontman skupiny Kryštof a na začátcích své kariéry se stal nejmladším Hamletem v dějinách českého divadla.

Hraje v Národním divadle a v ostravském Divadle Petra Bezruče. Předtím kopal Richard Krajčo za Baník. Se svou kapelou Kryštof vydal několik alb.

Fotbal hrál i s Markem Jankulovkým nebo s Tomášem Ujfalušim. Pak kopačky zahodil a začal hrát na kytaru. Hudba ho chytla do takové míry, až na střední škole založil kapelu The Kryštof. První pecky Richard Krajčo skládal v punkovém stylu.

Vyučil se elektrikářem. Z Vysoké školy báňské přešel na Janáčkovu konzervatoř. Poté vyhrál konkurz do hudebního pořadu Medúza, který uváděl s kolegou Alešem Juchelkou. Chapadla televize ho držela přes deset let. V divadle si zahrál v Molièrově Lakomci nebo v Romeu a Julii od Williama Shakespeara. Za svého Hamleta získal ocenění Talent roku.

S Kryštofem koncertuje po celé republice. Nejlepší hity složil Richard Krajčo podle svých slov v depresi. Za své první album Magnetické pole přitáhl pět nominací na hudební cenu Anděl. Tři sošky si odnesl za desku Rubikon. Richard Krajčo si zahrál také v několika filmech. V roce 2003 zažil Nudu v Brně. Objevil se  i v chuligánském Non Plus Ultras. Předkus si nasadil do komedie Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Moderuje pořady i v rádiu.

V roce 2005 se jeho manželkou stala zpěvačka a modelka Iva Frühlingová. Manželství se rozpadlo už po roce. Po dvouleté známosti si poté vzal Martinu Poulíčkovou, bývalou manželku sportovního moderátora Pavla Poulíčka. Bývalá modelka Martina Poulíčková mu porodila dvě děti.

 

Články o celebritě

Přiznání Michala Davida: »Čachroval« s hlasy ve Slavíkovi! Přiznání Michala Davida: »Čachroval« s hlasy ve Slavíkovi! Čerstvý bronzový Slavík Michal David (56) je nadšen ze svého umístění. Ale byly doby, kdy usiloval… číst článek
Neslýchané! Gott (77) se vzdal Slavíka! Neslýchané! Gott (77) se vzdal Slavíka! Je sice držitelem 41 Zlatých slavíků, doma vám jich Karel Gott (77) může ukázat ale jenom 40. Jedné… číst článek
Český Slavík: Kdo všechno dostal pozvánku? Utajená dcera Kozderkové! Český Slavík: Kdo všechno dostal pozvánku? Utajená dcera Kozderkové! K prvnímu adventnímu víkendu už tradičně patří předávání Slavíků! Dnes večer je udělí v karlínském… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová