Fotka není dostupná

Josef Čáp

Datum narození: 6.3.1946
Datum úmrtí: 5.12.2001
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Původní profesí herec, který se přeoorientoval na operní režii. Byl dvakrát ženatý.

Tento filmový a divadelní herec, už za svých studiích na pražském DAMU hostoval v Národním divadle. Po absolvování hrál v Realistickém Divadle Zdeňka Nejedlého, ale na sklonku své herecké kariéry se opět vrátil do Národního divadla. Svou hereckou  kariéru ukončil velmi brzy. Josef Čáp začal studoval operní režii, která ho už odmalička zajímala a po zbytek života se věnoval jen opeře. Už  za své herecké kariéry dával svou lásku k opeře znát, účinkoval například v televizních zpracování známých oper Naši Furianti, Vojna a mír, nebo Radúz a Mahulena.

K největším divadelním úspěchům patří hlavně  hry z Národního divadla. Hrál ve spoutě divadelních her, mezi nejznámější z nich patřily například Hamlet, Zkrocení zlé ženy, v triologie Hippodamie, Ženský boj, Jak se vám líbí, nebo Hrátky s čertem.

Filmový debut si Josef Čáp odbyl v roce 1965 ve filmu Souhvězdí panny, bohužel poté už se k významnějším rolím nedostal. Mohli jsme ho vidět pouze v několika vedlejších rolích ve filmech Nevěsta, Krásná Helena, Chalupáři, Otec nebo bratr, nebo v Okresu na severu.

V soukromém životě byla jeho přítelkyní tři roky herečka Jaroslava Obermaierová.

Poté v Shakespearově hře Zimní pohádka hrála i Klára Jerneková, do které se zamiloval a vzali se. V roce 1971 se jim narodil první syn Filip. Manželství ale dlouho nevydrželo, po třech letech se rozvedli. Josef Čáp se nedlouho poté vzal za ženu světoznámou operní pěvkyni Gabrielu Beňačkovou. Jeho druhé manželství bylo už více povedené. Šťastné manželství přerušila až vážná nemoc, které nedokázal dlouho vzdorovat. V prosinci roku 2001 jí podlehl.

 

Další Herci

zobrazit profil Csongor Kassai
Csongor Kassai
zobrazit profil Magda Vášáryová
Magda Vášáryová
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková
zobrazit profil Linda Rybová
Linda Rybová
zobrazit profil Stephen Amell
Stephen Amell
zobrazit profil Malgorzata Pikus
Malgorzata Pikus
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Melissa Rauch
Melissa Rauch