Lenny Filipová

Datum narození: 2.9.1994
Místo narození: Praha
Profese: Zpěvačka, hudební skladatelka, textařka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Lenny Filipová je zpěvačka, hudební skladatelka, textařka, klavíristka a mimo jiné dcera Lenky Filipové, po které má i stejné vlastní jméno.

Možná svůj talent zdědila po matce, možná ne. Každopádně Lenny vyrůstala v hudebním světě od mala, což se na ní projevilo už ve čtyřech letech, kdy začala hrát na klavír. Hře na klavír se Lenny Filipová věnovala naplno, od šesti do deseti let navštěvovala základní uměleckou školu ve stejném oboru a zároveň  jazykovou školu, kde se naučila mluvit plynule anglicky.

Nejdříve na škole hrála v dramatickém kroužku a zpívala ve sborech. Časem jí zklákal sólový zpěv s doprovodem klavíru a začala se mu plně věnovat. Svou první píseň složila už v jedenácti letech. Ve svých šestnácti letech začala Lenny Filipová hrát s kapelou, se kterou pak také doprovázela matku Lenku Filipovou na jejím turné v Evropě, Austrálii, Kanadě i Americe. V mezinárodní americké soutěži International songwriting competition se její píseň You're My Everything dostala až do semifinále.

Rok 2013 byl pro Lenny Filipová velkým, podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Universal Music a vydala své první EP se čtyřmi skladbami. Byla nominována na Objev roku v anketě Český Slavík Matonni. Ve stejném roce Lenny také odmaturovala na anglicko-českém gymnáziu AMAZON a od října studuje hudební školu v Londýně, obor songwriter (textař). V prosinci ještě stihla vydat své druhé EP s názvem Fighter na kterém je pět skladeb.

I když to vypadá, že Lenka Filipová si se svou dcerou rozumí ve všech směrech, najdou se často věci, ve kterých se prostě neshodnou. Milující matka je totiž zároveň přísnou manažerkou, pokud jde o společná vystoupení. "Jednou mi máma dokonce strhla plat. Řekla mi, že jsem byla nepříjemná, nesoustředěná a mé chování bylo nevhodné," svěřila se Lenny Filipová. A neshody nastaly také, když přišla domu s tetováním. „Mamka si dlouho myslela, že je to jen barvivo. Když se dozvěděla pravdu, málem ji trefil šlak,“ uvedla Lenny v talkshow 7 pádů Honzy Dědka.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Daniel Landa
Daniel Landa
zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey