Arnold Schwarzenegger

Datum narození: 30.7.1947
Místo narození: Graz, Rakousko
Profese: herec, politik
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Arnold Schwarzenegger je asi nejznámější jako Terminátor. Byl také uznávaným kulturistou a dokonce politikem.

Arnold Schwarzenegger se narodil v Rakouském městě Graz. Zde jako malý vyzkoušel několik sportů. Osudová ale byla jeho první návštěva posilovny, kam se prvně podíval ve čtrnácti letech. Svět činek a posilovacích strojů mu učaroval a od patnácti už byste ho těžko hledali jinde. Cvičením byl tak posedlý, že se o víkendech vloupával do zavřené posilovny, aby nevynechal svojí denní dávku. V sedmnácti se Arnold Schwarznegger začal hlásit do prvních soutěží. Posilovna zůstala jeho vášní i v době, kdy jiní odcházejí do důchodu. Nebyla ale jeho jedinou vášní. Skoro stejně poctivě chodil i do kina, aby mohl na velkém plátně vidět své idoly ze světa kulturistiky.

V roce 1971 zemřel při autonehodě jeho bratr Meinhard, řídil opilý. Schwarzenegger se nezúčatnil jeho pohřbu a nikdy o něm už nemluvil. Postaral se ale o jeho syna Gustava, kterému zaplatil vzdělání a pomohl mu dostat se do USA. Rok po bratrovi zemřel Schwarzeneggerovi i otec. Ani na jeho pohřeb nepřišel, prý zrovna trénoval na soutěž.

Arnold Schwarzenegger se od malička chtěl přestěhovat do USA. To se mu podařilo v roce 1968 a to i přes to, že prakticky neuměl anglicky. Teprve tady se dostal na vrchol své kulturistické kariéry, když v roce 1970 poprvé vyhrál v soutěži Mr. Olympia.

Ve stejném roce také začala jeho herecká kariéra, když získal roli ve filmu Hercules v New Yorku. Větší slávu si užil až díky filmu Zůstaň hladový, za který dostal Zlatý glóbus. Největší sláva ho ale teprve čekala. Opravdu proslavit ho dokázala až hlavní role ve filmu Barbar Conan. Schwarzennegrovu cestu za slávou dokončila kultovní role ve filmu Terminátor.

Arnold Schwarzenneger je také dlouhodobým členem Republikánské strany. Tím se liší od většiny hvězd Hollywoodu. Mnohem běžnější je podpora Demokratické strany. Už od osmdesátých let se podílel na kampaních republikánských prezidentů. Vrcholem ale bylo jeho zvolení guvernérem Kalifornie (ve filmu Simpsonovi ho pak dokonce zpodobnili jako prezidenta USA s komickým německým přízvukem). Prestižní časopis Time ho zařadil na svůj seznam nejvlivnějších lidí světa. V úřadu skončil na konci roku 2010 a již v lednu 2011 oznámil záměr vrátit se k herecké kariéře.

V roce 1986 se Arnold Schwarznneger oženil s televizní hvězdou Marií Schiver. S ní má 4 děti, dvě dcery a dva syny. Pár se ale rozvedl v roce 2011, poté co vyšly najevo Schwarzennegrovy aférky. Minimálně v jednom případě mu jeho zálety vynesly i potomka.

 

Články o celebritě

Tahle kráska vypadá jako panenka! Až ji ale uvidíte od ramen dolů, budete hodně překvapeni! Tahle kráska vypadá jako panenka! Až ji ale uvidíte od ramen dolů, budete hodně překvapeni! Mladičké Tesse Barresi je teprve sedmnáct let, ale už teď se může pochlubit něčím, čím by se rád… číst článek
Arnold slaví 70: Jaké byly jeho nejslavnější role? Arnold slaví 70: Jaké byly jeho nejslavnější role? Hora svalů, řeky testosteronu, křečovitý úsměv a zabijácké hlášky. Ale také kupa humoru a sebeironie,… číst článek
První dáma Francie: Líbačka s Arnoldem! První dáma Francie: Líbačka s Arnoldem! Arnold Schwarzenegger (69) sice proslul jako osvalený drsňák, ale to už dávno není jeho jediná tvář.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Michal Isteník
Michal Isteník
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel
zobrazit profil Michaela Sejnová
Michaela Sejnová