Arnold Schwarzenegger

Datum narození: 30.7.1947
Místo narození: Graz, Rakousko
Profese: herec, politik
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Arnold Schwarzenegger je asi nejznámější jako Terminátor. Byl také uznávaným kulturistou a dokonce politikem.

Arnold Schwarzenegger se narodil v Rakouském městě Graz. Zde jako malý vyzkoušel několik sportů. Osudová ale byla jeho první návštěva posilovny, kam se prvně podíval ve čtrnácti letech. Svět činek a posilovacích strojů mu učaroval a od patnácti už byste ho těžko hledali jinde. Cvičením byl tak posedlý, že se o víkendech vloupával do zavřené posilovny, aby nevynechal svojí denní dávku. V sedmnácti se Arnold Schwarznegger začal hlásit do prvních soutěží. Posilovna zůstala jeho vášní i v době, kdy jiní odcházejí do důchodu. Nebyla ale jeho jedinou vášní. Skoro stejně poctivě chodil i do kina, aby mohl na velkém plátně vidět své idoly ze světa kulturistiky.

V roce 1971 zemřel při autonehodě jeho bratr Meinhard, řídil opilý. Schwarzenegger se nezúčatnil jeho pohřbu a nikdy o něm už nemluvil. Postaral se ale o jeho syna Gustava, kterému zaplatil vzdělání a pomohl mu dostat se do USA. Rok po bratrovi zemřel Schwarzeneggerovi i otec. Ani na jeho pohřeb nepřišel, prý zrovna trénoval na soutěž.

Arnold Schwarzenegger se od malička chtěl přestěhovat do USA. To se mu podařilo v roce 1968 a to i přes to, že prakticky neuměl anglicky. Teprve tady se dostal na vrchol své kulturistické kariéry, když v roce 1970 poprvé vyhrál v soutěži Mr. Olympia.

Ve stejném roce také začala jeho herecká kariéra, když získal roli ve filmu Hercules v New Yorku. Větší slávu si užil až díky filmu Zůstaň hladový, za který dostal Zlatý glóbus. Největší sláva ho ale teprve čekala. Opravdu proslavit ho dokázala až hlavní role ve filmu Barbar Conan. Schwarzennegrovu cestu za slávou dokončila kultovní role ve filmu Terminátor.

Arnold Schwarzenneger je také dlouhodobým členem Republikánské strany. Tím se liší od většiny hvězd Hollywoodu. Mnohem běžnější je podpora Demokratické strany. Už od osmdesátých let se podílel na kampaních republikánských prezidentů. Vrcholem ale bylo jeho zvolení guvernérem Kalifornie (ve filmu Simpsonovi ho pak dokonce zpodobnili jako prezidenta USA s komickým německým přízvukem). Prestižní časopis Time ho zařadil na svůj seznam nejvlivnějších lidí světa. V úřadu skončil na konci roku 2010 a již v lednu 2011 oznámil záměr vrátit se k herecké kariéře.

V roce 1986 se Arnold Schwarznneger oženil s televizní hvězdou Marií Schiver. S ní má 4 děti, dvě dcery a dva syny. Pár se ale rozvedl v roce 2011, poté co vyšly najevo Schwarzennegrovy aférky. Minimálně v jednom případě mu jeho zálety vynesly i potomka.

 

Články o celebritě

Schwarzenegger junior se jako romantik poprvé představí divákům v Půlnoční lásce Schwarzenegger junior se jako romantik poprvé představí divákům v Půlnoční lásce O titul legendárního akčního hrdiny svého otce Arnolda Schwarzeneggera syn Patrick nepřipraví. Určitě… číst článek
Hollywoodští hrdinové dorazili do Prahy. Unikátní muzeum podruhé v Evropě i v Česku! Hollywoodští hrdinové dorazili do Prahy. Unikátní muzeum podruhé v Evropě i v Česku! Desítky oblíbených hrdinů se sešly jen pár kroků od stanice metra Palmovka, kde se o uplynulém víkendu… číst článek
Nadávky, šťouchance i rány! Proč se Češi rvou o máslo jako šílení? Psycholog to prozradil Nadávky, šťouchance i rány! Proč se Češi rvou o máslo jako šílení? Psycholog to prozradil Kvůli kostkám másla už se lidé přetahují i u regálů. Páteční video z obchodu, které se stalo virálním… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Rajchert
Petr Rajchert
zobrazit profil Bára Štěpánová
Bára Štěpánová
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová
zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková