Luděk Sobota

Datum narození: 27.5.1943
Místo narození: Praha
Profese: herec, komik, dabér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Luděk Sobota byl léta pro značnou část diváků komikem se svérázným stylem nekňuby. Až v seriálu Okresní přebor dostal příležitost předvést, že mu nedělá problém zvládnout i jiné, než jen komediální role.

Luděk Sobota vystudoval dopravní průmyslovku, poté absolvoval herectví na DAMU. Jeho silnou stránkou byla komika, přestože měl schopnost hrát dobře i charizmatičtější role. Zakládal si především na vlastních textech a improvizaci.

JAK LUDĚK SOBOTA PŘIŠEL O SYNA

Komiku nasál v souboru Ypsilon pod vedením Jana Schmida, kde hrál od roku 1968. V letech 1973 až 1990 působil v pražském Semaforu, kde ve scénkách s Miloslavem Šimkem a Petrem Nárožným dovedl k dokonalosti typ svého poplety.

Svůj talent a mnohočetné zkušenosti z divadla dokázal Luděk Sobota zúročit i na stříbrném plátně. Jeho první celovečerní filmy Jáchyme, hoď ho do stroje (1974) a Zítra to roztočíme drahoušku (1976) se staly stálicemi na poli televizní zábavy a studnicemi vtipné hlášky se udržely do dnešních dnů. Po tomto úspěchu byl obsazován i do dalších hlavních rolí, kde nejčastěji spolupracoval se svým divadelním kolegou Petrem Nárožným.

I další filmy jako například Já to tedy beru, šéfe...!, Jen ho nechte, ať se bojí, Co je doma, to se počítá, pánové... nesou nesmazatelnou stopu Luďka Soboty. Pod filmy Nebát se a nekrást a Ještě větší blbec, než jsme doufali se Luděk Sobota zapsal také jako autor námětu a scénáře.

O LUĎKU SOBOTOVI ČTĚTE ZDE>>

Posléze se Luděk Sobota věnoval více než herectví dabingu a scénáristice. Vedl vlastní Směšné divadlo (stálá scéna v Praze na náměstí I. P. Pavlova), kde byl hercem, režisérem i autorem a kde hrála i jeho manželka Adriana. Divadlo v roce 2008 zkrachovalo. V roce 2011 se vrátil na televizní obrazovky v seriálu Okresní přebor, v němž předvedl, že není jen komikem a bavičem.

Se svou druhou ženou Adrianou má herec syna Ladislava (narozen 1988). První manželka Jana mu porodila syna Roberta (narozen 1964). 

 

Články o celebritě

Šokující zpověď ženy Luďka Soboty: O MANŽELOVI A JEHO ZÁLETECH Šokující zpověď ženy Luďka Soboty: O MANŽELOVI A JEHO ZÁLETECH Že se opil se a sápal na všechny ženy kolem sebe? Pro manželku nenasytného Luďka Soboty (75), který… číst článek
Řádění opilého Soboty: Dotíral s nabídkou kvalitního sexu u hřbitova! Řádění opilého Soboty: Dotíral s nabídkou kvalitního sexu u hřbitova! Luďka Sobotu (75) zřejmě na stará kolena omrzela manželka a hledá mimo domov. Na oslavě 80. narozenin… číst článek
Připitý proutník Sobota na oslavě Krampolových: LOUDIL SEX PO ŽENÁCH! Před očima manželky Připitý proutník Sobota na oslavě Krampolových: LOUDIL SEX PO ŽENÁCH! Před očima manželky Potvrdil svou pověst sukničkáře. Připitý Luděk Sobota (75) byl na předčasné oslavě 80. narozenin… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová
zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Rostislav Novák starší
Rostislav Novák starší
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Helena Dvořáková
Helena Dvořáková