Heath Ledger

Datum narození: 4.4.1979
Datum úmrtí: 22.1.2008
Místo narození: Perth, Austrálie
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Heatcliff Andrew Ledger byl vynikajícím hercem ale také režisérem videoklipů. Nejvíce se proslavil rolí ve filmu Zkrocená hora, za kterou byl nominován na Oscara i Zlatý globus.

Dne 22. ledna 2008 byl nalezen ve svém pokoji v New Yorku mrtvý. Nejednalo se však o sebevraždu, jak se na první pohled mohlo zdát, nýbrž o nešťastnou náhodu. Podle prohlášení soudních lékařů se otrávil kombinací více léků, jako jsou antidepresiva, prášky na spaní apod. Zřejmě zemřel na srdeční kolaps, v důsledku dlouhodobého fyzického vypětí. V té době měl roztočený film Imaginárium Dr. Parnasse. Režisér snímku Terry Gilliam se rozhodl film dotočit a výtěžek věnovat Heathovi dceři. Ve snímku se tedy vytřídali hned tři herci, kteří ztvárnili jednu postavu - Heath Ledger, Jude Law a Colin Farrell

 Na podzim téhož roku přišel do kin Batman: Temný rytíř, kde Heath bravůrně ztvárnil roli Jokera. Film za první víkend vydělal přes 158 miliónů dolarů a celosvětové tržby dosáhly jedné miliardy dolarů.

Během natáčení filmu Zkrocená hora se seznámil i se svou pozdější partnerkou Michelle Williams, se kterou měl dceru Matildu Ros. Matildiným kmotrem byl herec Jake Gyllenhaal, se kterým hrál Heath ve filmu Zkrocená hora.

Ledger se stal nositelem Ceny Kruhu newyorských filmových kritiků pro nejlepšího herce za hlavní roli Ennise Del Mara z filmu Zkrocená hora. Role padoucha Jokera ze snímku Temný rytíř mu bohužel již jen in memoriam vynesla celkem 32 posmrtných cen po celém světě a mezi nimi i Zlatý globus za vedlejší hereckou roli nebo Oscara v kategorii mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

Jeho filmový debut proběhl v roce 1997 v australském filmu Blackrock. První velkou roli ale obdržel až v roce 1999, kdy si zahrál v komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím.

Objevil se mimo jiné i ve filmech Patriot s Melem Gibsonem, romantické filmu Příběh rytíře, Kletba bratří Grimmů s Mattem Damonem, Casanova se Siennou Miller, nebo v životopisném filmu Legendy z Dodtownu.

 

Články o celebritě

Herec Heath Ledger bodoval: Fanynce vlepil takovou pusu, že to s ní seklo! Herec Heath Ledger bodoval: Fanynce vlepil takovou pusu, že to s ní seklo! Kdo by si nepamatoval na jednoho z nejtalentovanějších herců své doby Heatha Ledgera, který si zahrál… číst článek
Nezabiju tě, ale ublížím ti opravdu, opravdu hodně: Jared Leto děsí jako Joker Nezabiju tě, ale ublížím ti opravdu, opravdu hodně: Jared Leto děsí jako Joker Jsou to padouši každým coulem. Nejsou ničím jiným než vrahy, nájemnými zabijáky a násilníky. A teď… číst článek
Tragický osud hvězd: Zabily je drogy! Tragický osud hvězd: Zabily je drogy! Většinu svého života bavili lidi, ale bohužel často bojovali se závislostí na drogách, lécích nebo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Isteník
Michal Isteník
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Eva Čížkovská
Eva Čížkovská
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz