Jan Skopeček

Datum narození: 21.10.1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, byl v parlamentních volbách 2017 vyslán jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájit poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic. V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 ODS Jana Skopečka vyslala obhájit křeslo ve sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

České politiky zaujal Trumpův tah na branku. Co říkají Babiš a spol. na summit s Kimem? České politiky zaujal Trumpův tah na branku. Co říkají Babiš a spol. na summit s Kimem? KLDR odstraní jaderné zbraně z Korejského poloostrova. To je výsledek asi 38 minut trvající historicky… číst článek
Černoch od Okamury v ODS, Dobeš z VV u STAN. Před volbami se mění stranické dresy Černoch od Okamury v ODS, Dobeš z VV u STAN. Před volbami se mění stranické dresy Tak jako řada lidí během života své zaměstnání, mění politici stranické dresy. Někdy je to ale pořádný… číst článek
Kalousek ryje do Babiše: „Rozpočtový zločin.“  Podle ODS marnotratnost, stěžují si i Piráti Kalousek ryje do Babiše: „Rozpočtový zločin.“ Podle ODS marnotratnost, stěžují si i Piráti Pravicová opozice kritizuje návrh rozpočtu na rok 2019 s plánovaným deficitem 50 miliard korun, který… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Romana Žatecká
Romana Žatecká
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen