Jan Skopeček

Datum narození: 21.10.1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2017 jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka porodila syna Jana.

 

Články o celebritě

„Kravina, extrém.“ Klaus ml. naštval i Kalouska. Návrhem trestů za mazání příspěvků „Kravina, extrém.“ Klaus ml. naštval i Kalouska. Návrhem trestů za mazání příspěvků Václav Klaus mladší coby předkladatel a podpisy řady poslanců se objevili pod návrhem, podle kterého… číst článek
V ODS zraje plán na návrat exministra Bendla. Ze Sněmovny ho vyřadil soud V ODS zraje plán na návrat exministra Bendla. Ze Sněmovny ho vyřadil soud To se ještě nestalo. Po posledních volbách do Sněmovny rozhodl soud o změně výsledků. Po přepočítání… číst článek
Obědy zdarma i pro děti boháčů? ČSSD sklízí kritiku. A Babiš sepsul ministra školství Obědy zdarma i pro děti boháčů? ČSSD sklízí kritiku. A Babiš sepsul ministra školství Obědy zdarma vzbudily rozsáhlou diskuzi. Návrh ČSSD počítá s plošným zavedením obědů zdarma pro děti… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Pavel Karpíšek
Pavel Karpíšek
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek