Jan Skopeček

Datum narození: 21.10.1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, byl v parlamentních volbách 2017 vyslán jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájit poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic. V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 ODS Jana Skopečka vyslala obhájit křeslo ve sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Babiš a Kalousek se „porvou“ o volební hlasy migrantů. Ti kdysi potopili Paroubka Babiš a Kalousek se „porvou“ o volební hlasy migrantů. Ti kdysi potopili Paroubka Už podruhé za sebou. I tentokrát lidé žijící v zahraničí budou stejně jako v roce 2013 vybírat své… číst článek
Mrkvička (78) po smrti Brabce (†83): KRUTÁ NEMOC, JE VE ŠPITÁLU! Mrkvička (78) po smrti Brabce (†83): KRUTÁ NEMOC, JE VE ŠPITÁLU! Jedna rána za druhou! Ta v posledních dnech stíhá Ladislava Mrkvičky (78). Jen 3 dny po tom, co se… číst článek
Bělobrádek vyrazil se ženou na vztahový seminář. „Máme víkendové manželství,“ přiznal Bělobrádek vyrazil se ženou na vztahový seminář. „Máme víkendové manželství,“ přiznal Nevšedním způsobem se předseda lidovců Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) postavil k tomu, že s rodinou,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková