Jan Skopeček

Datum narození: 21.10.1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2017 jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka porodila syna Jana.

 

Články o celebritě

Moc utrácíte, vzkázal EU Senát. Na papírování má dát každý Evropan tisícovku navíc Moc utrácíte, vzkázal EU Senát. Na papírování má dát každý Evropan tisícovku navíc Neulehčujete lidem čerpání fondů a sami navyšujete výdaje na administrativu. S těmito výtkami podpořili… číst článek
Nelogický a s populistickými dárečky. Opozice cupuje rozpočet a chce škrty Nelogický a s populistickými dárečky. Opozice cupuje rozpočet a chce škrty Sněmovní opozice kritizuje návrh státního rozpočtu na příští rok, který schválila vláda hnutí ANO… číst článek
Dva čeští politici slaví: Skopeček má kluka, Hilšer holku a na své ženy jsou pyšní Dva čeští politici slaví: Skopeček má kluka, Hilšer holku a na své ženy jsou pyšní Poslanec Jan Skopeček (ODS) se raduje z narození syna Jana. Chlapeček přišel na svět dva týdny před… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák