Jan Skopeček

Datum narození: 21.10.1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, byl v parlamentních volbách 2017 vyslán jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájit poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic. V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 ODS Jana Skopečka vyslala obhájit křeslo ve sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Zrušme smlouvy po telefonu, apelují politici. Nevyužívají je jen šmejdi, varují firmy Zrušme smlouvy po telefonu, apelují politici. Nevyužívají je jen šmejdi, varují firmy Bez jakéhokoliv zaváhání by politici všech šesti nejsilnějších stran, které vzešly z předvolebního… číst článek
Debata o potravinách a cenách másla: Kdo umí dojit a kdo lže a blábolí? Debata o potravinách a cenách másla: Kdo umí dojit a kdo lže a blábolí? Třetí díl Blesk Volebního souboje 2017 se točil kolem kvality potravin, cen mléka, másla, ale také… číst článek
Blábolíte, pustil se Skopeček z ODS do soupeře. A schytal to i Juncker Blábolíte, pustil se Skopeček z ODS do soupeře. A schytal to i Juncker S výměnou operátora se pral jen několik dní, a když jede na služební cestu do Německa, rodinný nákup… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Ivana Stráská
Ivana Stráská
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský