Zdeněk Ondráček

Datum narození: 28.7.1969
Místo narození: Žacléř
Profese: politik KSČM, bývalý esenbák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik a bývalý policista Zdeněk Ondráček, který poslanecký mandát získal roku 2013, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem KSČM v Královéhradeckém kraji.

Krátce pracoval jako dělník ve výrobě státního podniku Krkonošské papírny Hostinné, než se Zdeněk Ondráček nechal naverbovat ke službě v Pohotovostním útvaru Veřejné bezpečnosti. Absolvoval praporčickou školu SNB. Do totalitní KSČ vstoupil v srpnu 1989.

REFLEX O ZDEŇKU ONDRÁČKOVI: LŽE A DOKONCE UČÍ

Vykonával službu u pohotovostního útvaru Veřejné bezpečnosti. V lednu 1989 Zdeněk Ondráček zasahoval proti demonstrantům na akci tzv. Palachova týdne. V rozhovoru pro časopis Mladý svět přiznal, že tehdy mlátil lidi a obuškem uhodil i dívku. Na základě rozkazu MV ČSSR po Sametové revoluci vystoupil z KSČ a povýšil do funkce vyšetřovatele.

Jako člen Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality mj. vedl vyšetřování kauzy Opencard či záležitosti týkající se někdejšího prezidenta NKÚ Františka Dohnala. U policie si Zdeněk Ondráček doplnil vzdělání; dopracoval se až k doktorskému studiu. Záhy po odchodu od policie (2011) vstoupil do KSČM a začal podnikat.

Do komunální politiky Zdeněk Ondráček vkročil ještě jako nestraník za KSČM ve volbách 2010, kdy se dostal do trutnovského zastupitelstva a post po čtyřech letech obhájil. Podobně úspěšný byl i v krajských volbách. Roku 2012 se stal zastupitelem Královéhradeckého kraje a ve volbách 2016 jej dokonce preferenční hlasy vynesly z páté příčky na druhou.

Ještě než Zdeněk Ondráček ve volbách 2013 získal poslanecký mandát, působil dva roky ve Sněmovně jako poradce Kontrolního výboru. Jeho vstup mezi poslance byl kvitován s nelibostí. Vznikla petice, aby rezignoval; séf TOP 09 Miroslav Kalousek jej tehdy trefně nazval „komunistickou mlátičkou“ a „komunistickým fízlem“.

O ZDEŇKU ONDRÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve Sněmovně kromě své esenbácké minulosti neblaze proslul, když prosazoval obnovení trestného činu hanobení prezidenta či chtěl seškrtat rozpočet Ústavu pro studium totalitních režimů. V parlamentních volbách 2017 se Zdeněk Ondráček stal lídrem KSČM v Královéhradeckém kraji. Jeho motto zní: "Bezpečnost zaručíme, levnou práci ukončíme."

Zdeněk Ondráček je ženatý.Bezpečnost zaručíme, levnou práci ukončíme

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Při okupaci bych byl partyzánem, uvedl v debatě o zbraních expolicista a komunista Ondráček Při okupaci bych byl partyzánem, uvedl v debatě o zbraních expolicista a komunista Ondráček Konec vojenským operacím pod taktovkou NATO a za určitých podmínek návrat povinné vojenské služby… číst článek
Vojáci s košťaty a zbraně jako Klausova amnestie. Poslanci se přeli o ozbrojování Čechů Vojáci s košťaty a zbraně jako Klausova amnestie. Poslanci se přeli o ozbrojování Čechů Mají mít Češi možnost držet zbraň a v případě potřeby ji použít proti teroristům? I o tom vedla osmička… číst článek
Češi nevěří policii a justici. ODS se pohádala s Piráty: „Podejte si ruku s Babišem!“ Češi nevěří policii a justici. ODS se pohádala s Piráty: „Podejte si ruku s Babišem!“ Tohle zjištění prý Janu Černochovou (ODS) vyděsilo – v předvolební debatě Blesk.cz se podivovala… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Petr Mach
Petr Mach
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Pavel Poc
Pavel Poc
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová