Marie Švestková

Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: herečka, autorka her, pianistka

Související celebrity

Životopis

Herečka Marie Švestková, která se věnuje především divadlu, a to i loutkovému, se televizním divákům předvedla striptýzem v seriálu Místo činu Plzeň.

Divadelní vzdělání Marie Švestková získala na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU v ateliéru u Miroslava Krobota. Už na škole společně se spolužáky založili Divadlo koňa a motora a záhy po absolutoriu i nezávislou uměleckou skupinu Lachende Bestien, protože chtěli dělat divadlo po svém.

MARIE ŠVESTKOVÁ - STRIPTÝZ SLEDOVALA KRIMINÁLKA

Talentovanou Marii Švestkovou mohli diváci vidět na prknech Studia Hrdinů, Divadla Disk, Městského divadla Kladno (Divadla Lampion), Strašnického divadla nebo Studia Damúza. Na představení Malá indiánka, v něm hraje jednu z hlavních rolí, se podílela jak autorsky, tak režijně.

Na televizní obrazovce Marie Švestková se zviditelnila v seriálu Jana Hřebejka Místo zločinu Plzeň. Dostala roli manželky tamního bosse v prvním dílu s názvem Kapka krve, kde je brutálně zavražděna. Předtím se ještě ale stačí svléknout donaha a vlézt do vany. Dále se objevila v epizodní roli v krimi sérii Mordparta, kde ústřední postavy ztvárnili Jiří Bartoška, Vojtěch Kotek a Markéta Plánková.

Kromě herectví se Marie Švestková začala věnovat také storytellingu, tedy umění vyprávět příběhy, je autorkou několika loutkových pohádek, hraje na piano v kapele a miluje sladkosti a zpěv.