Rostislav Novák mladší

Datum narození: 24.12.1979
Místo narození: Praha
Profese: herec, loutkář, akrobat, režisér, dramatik

Související celebrity

Životopis

Herec Rostislav Novák mladší, jehož proslavila role Olina Líbala v seriálu Rodinná pouta, posléze přejmenovaném na Velmi křehké vztahy, se stal principálem Cirku La Putyka.

Jako potomek nejstarších slavných českých kočovných loutkářů Kopeckých měl Rosťa Novák ml. vždy k divadlu vskutku blízko. Diváci jej mohli vidět v dětském divadle Minor, dále pak v Národním divadle či na prknech divadla Archa.

ROSTISLAV NOVÁK ML. – SKRYTÁ TRAUMATA Z DĚTSTVÍ

Společně s režijním tandemem Skutr (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský) Rostislav Novák ml. vytvořil hudebně-akrobatický projekt La Putyka, který působil nejdříve v holešovickém kulturním centru La Fabrika a posléze přesídlil do prostoru v Pražské tržnici Jatka 78.

Principálem týmu již pod názvem Cirk La Putyka se stal právě Rostislav Novák ml., který je též režisérem a autorem či spoluautorem řady inscenací. Jmenujme např. Dolls, Family, Roots, Black Black Woods nebo Hit, Tell the Difference. Za přestavení 8 – polib prdel kosům (2006) byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

Na televizní obrazovce se Rostislav Novák ml. předvedl jako svérázný Moravan Olin Líbal v seriálu Rodinná pouta, který později pokračoval pod názvem Velmi křehké vztahy. To odstartovalo sérii menších rolí v dalších seriálech (Kriminálka Anděl, Clona, Ulice, Mordparta, Případy 1. oddělení, Svět pod hlavou, Temný kraj či Ohnivý kuře).

Na stříbrném plátně se Rostislav Novák ml. v celovečerních snímcích poprvé objevil roku 2008. Šlo o dvě válečná dramata: německo-britský akčňák Rudý Baron a film Vladimíra Drhy Anglické jahody. Do své romantické komedie Miluji tě modře (2017) s Václavem Jílkem a Denisou Nesvačilovou v hlavních rolích jej obsadil Miloslav Šmídmajer.

O ROSŤOVI NOVÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Rostislava Nováka ml. je též herec, dlouholetý člen liberecké Ypsilonky, Rostislav Novák starší.