Alena Schillerová

Datum narození: 18.3.1964
Místo narození: Brno
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Právnička Alena Schillerová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryní financí v Babišově menšinové vládě. V resortu tak povýšila z postu náměstkyně.

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde promovala roku 1986, dva roky nato Alena Schillerová získala titul JUDr. a posléze tam dálkově absolvovala obor správní a zemědělsko-družstevní právo.

ALENA SCHILLEROVÁ O PÁDU WEBU ÚČTENKOVKY

Kariéru Alena Schillerová zahájila na Finančním úřadu Brno-venkov. Zde se vypracovala až na post ředitelky. Začala externě spolupracovat s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a přednášet mj. pro Komoru daňových poradců ČR. Roku 2009 se stala členkou vědecké rady Fakulty podnikatelské VUT v Brně.

V lednu 2016 byla Alena Schillerová jmenována náměstkyní ministra financí, tedy tehdy Andreje Babiše, a to pro daně a cla. Do povědomí široké veřejnosti se dostala zejména kvůli kritizované elektronické evidenci tržeb (EET), jejíž přípravu měla na starosti.

Jako náměstkyně se Alena Schillerová dostala na pranýř také za propagaci údajně podvodné statistiky, která měla prokazovat růst vykázaných tržeb díky EET v kempech, hospodách, penzionech či hotelích až o sto procent. Dle Českého statistického úřadu byl ale pouze necelých osm procent.

Po odchodu Andreje Babiše z postu ministra financi ve vládě Bohuslava Sobotky se dle názoru šéfa hnutí ANO 2011 měla právě Alena Schillerová ujmout vedení resortu. To ale tehdejší premiér odmítl. Znovu se kandidátkou na funkci ministryně financí stala po volbách 2017. A tentokrát to vyšlo. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval šéfkou tohoto resortu v menšinové vládě Andreje Babiše.

O ALENĚ SCHILLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dcera Aleny Schillerové Petra, které se provdala za podnikatele Davida Rusňáka, se stala radní za hnutí ANO v Brně.

 

Články o celebritě

Kontroverzní slevy na jízdném budou až od 1. září. Ministerstvo školství chce zpět peníze Kontroverzní slevy na jízdném budou až od 1. září. Ministerstvo školství chce zpět peníze Slevy na jízdném budou zavedeny až od 1. září, a ne v původně plánovaném termínu 10. června.… číst článek
Pokuta 15 tisíc za Tic Tac za 15 korun? Kontrola EET „skřípla“ důchodkyni Pokuta 15 tisíc za Tic Tac za 15 korun? Kontrola EET „skřípla“ důchodkyni Jak přísné kontroly elektronické evidence tržeb (EET) můžou být, pocítil na vlastní kůži majitel… číst článek
ANO po bouřlivé debatě obnoví jednání s ČSSD. Okamura je zhrzený, plán s SPD padá ANO po bouřlivé debatě obnoví jednání s ČSSD. Okamura je zhrzený, plán s SPD padá Ráno byla podle Andreje Babiše jediná varianta, ležící na stole, spolupráce ANO s SPD a KSČM. Večer… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Markéta Wernerová
Markéta Wernerová
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd