Alena Schillerová

Datum narození: 18.3.1964
Místo narození: Brno
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Právnička Alena Schillerová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryní financí, stejně jako roku 2018. V resortu dříve působil na postu náměstkyně.

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde promovala roku 1986, dva roky nato Alena Schillerová získala titul JUDr. a posléze tam dálkově absolvovala obor správní a zemědělsko-družstevní právo.

ALENA SCHILLEROVÁ O PÁDU WEBU ÚČTENKOVKY

Kariéru Alena Schillerová zahájila na Finančním úřadu Brno-venkov. Zde se vypracovala až na post ředitelky. Začala externě spolupracovat s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a přednášet mj. pro Komoru daňových poradců ČR. Roku 2009 se stala členkou vědecké rady Fakulty podnikatelské VUT v Brně.

V lednu 2016 byla Alena Schillerová jmenována náměstkyní ministra financí, tedy tehdy Andreje Babiše, a to pro daně a cla. Do povědomí široké veřejnosti se dostala zejména kvůli kritizované elektronické evidenci tržeb (EET), jejíž přípravu měla na starosti.

Jako náměstkyně se Alena Schillerová dostala na pranýř také za propagaci údajně podvodné statistiky, která měla prokazovat růst vykázaných tržeb díky EET v kempech, hospodách, penzionech či hotelích až o sto procent. Dle Českého statistického úřadu byl ale pouze necelých osm procent.

Po odchodu Andreje Babiše z postu ministra financi ve vládě Bohuslava Sobotky se dle názoru šéfa hnutí ANO 2011 měla právě Alena Schillerová ujmout vedení resortu. To ale tehdejší premiér odmítl.

Znovu se Alena Schillerová kandidátkou na funkci ministryně financí stala po volbách 2017. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval šéfkou tohoto resortu v menšinové vládě Andreje Babiše a 27. června 2018 i do jeho dalšího kabinetu.

O ALENĚ SCHILLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dcera Aleny Schillerové Petra, které se provdala za podnikatele Davida Rusňáka, se stala radní za hnutí ANO v Brně.

 

Články o celebritě

Babiš: „Pro obědy zdarma mám sakra dobré důvody.“ Expertku nepřesvědčil, co rodiče? Babiš: „Pro obědy zdarma mám sakra dobré důvody.“ Expertku nepřesvědčil, co rodiče? Je to prý věc, kterou Andrej Babiš (ANO) momentálně žije. A taky záležitost, na které lze nepochybně… číst článek
Babiš vyvezl vládu na „teambuilding“: Večeře v pivovaru, noc na zámku Babiš vyvezl vládu na „teambuilding“: Večeře v pivovaru, noc na zámku Na neformální výjezdní zasedání vyrazili v neděli ministři Babišovy vlády na zámek Štiřín. A i když… číst článek
Ministři jedou na teambuilding. Babiš pro ně má na zámku příjemnou zprávu Ministři jedou na teambuilding. Babiš pro ně má na zámku příjemnou zprávu Kdo chce být ve vládě Andreje Babiše (ANO), musí být ranní ptáče nebo raději nespat vůbec. Není totiž… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Miroslav Toman
Miroslav Toman
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal