Alena Schillerová

Datum narození: 18.3.1964
Místo narození: Brno
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Právnička Alena Schillerová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryní financí v Babišově menšinové vládě. V resortu tak povýšila z postu náměstkyně.

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde promovala roku 1986, dva roky nato Alena Schillerová získala titul JUDr. a posléze tam dálkově absolvovala obor správní a zemědělsko-družstevní právo.

ALENA SCHILLEROVÁ O PÁDU WEBU ÚČTENKOVKY

Kariéru Alena Schillerová zahájila na Finančním úřadu Brno-venkov. Zde se vypracovala až na post ředitelky. Začala externě spolupracovat s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a přednášet mj. pro Komoru daňových poradců ČR. Roku 2009 se stala členkou vědecké rady Fakulty podnikatelské VUT v Brně.

V lednu 2016 byla Alena Schillerová jmenována náměstkyní ministra financí, tedy tehdy Andreje Babiše, a to pro daně a cla. Do povědomí široké veřejnosti se dostala zejména kvůli kritizované elektronické evidenci tržeb (EET), jejíž přípravu měla na starosti.

Jako náměstkyně se Alena Schillerová dostala na pranýř také za propagaci údajně podvodné statistiky, která měla prokazovat růst vykázaných tržeb díky EET v kempech, hospodách, penzionech či hotelích až o sto procent. Dle Českého statistického úřadu byl ale pouze necelých osm procent.

Po odchodu Andreje Babiše z postu ministra financi ve vládě Bohuslava Sobotky se dle názoru šéfa hnutí ANO 2011 měla právě Alena Schillerová ujmout vedení resortu. To ale tehdejší premiér odmítl. Znovu se kandidátkou na funkci ministryně financí stala po volbách 2017. A tentokrát to vyšlo. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval šéfkou tohoto resortu v menšinové vládě Andreje Babiše.

O ALENĚ SCHILLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dcera Aleny Schillerové Petra, které se provdala za podnikatele Davida Rusňáka, se stala radní za hnutí ANO v Brně.

 

Články o celebritě

„Hlavní udavač Bruselu,“ zuřil Babiš. Ubohé, žasne Zdechovský a zve premiéra marně na kafe  „Hlavní udavač Bruselu,“ zuřil Babiš. Ubohé, žasne Zdechovský a zve premiéra marně na kafe Andrej Babiš (ANO) to neměl s europoslanci v poslední době zrovna lehké. S ANO se rozešli Pavel Telička… číst článek
Vydání Babiše se oddaluje. SPD a KSČM smění průtahy za trafiky, míní poslanci Vydání Babiše se oddaluje. SPD a KSČM smění průtahy za trafiky, míní poslanci Rozhodnutí o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) se protáhne, jednání o vydání začne… číst článek
Manželé v Účtenkovce vyhráli nové auto. A státní loterie chystá překvapení Manželé v Účtenkovce vyhráli nové auto. A státní loterie chystá překvapení Mladí manželé z Náchodska vyhráli v loterii Účtenkovka rodinné auto a pro výhru si přijeli na ministerstvo… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso