Alena Schillerová | Celebwiki.cz

Alena Schillerová

Datum narození: 18.3.1964
Místo narození: Brno
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Právnička Alena Schillerová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryní financí, stejně jako roku 2018. V resortu dříve působil na postu náměstkyně.

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde promovala roku 1986, dva roky nato Alena Schillerová získala titul JUDr. a posléze tam dálkově absolvovala obor správní a zemědělsko-družstevní právo.

ALENA SCHILLEROVÁ O PÁDU WEBU ÚČTENKOVKY

Kariéru Alena Schillerová zahájila na Finančním úřadu Brno-venkov. Zde se vypracovala až na post ředitelky. Začala externě spolupracovat s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a přednášet mj. pro Komoru daňových poradců ČR. Roku 2009 se stala členkou vědecké rady Fakulty podnikatelské VUT v Brně.

V lednu 2016 byla Alena Schillerová jmenována náměstkyní ministra financí, tedy tehdy Andreje Babiše, a to pro daně a cla. Do povědomí široké veřejnosti se dostala zejména kvůli kritizované elektronické evidenci tržeb (EET), jejíž přípravu měla na starosti.

Jako náměstkyně se Alena Schillerová dostala na pranýř také za propagaci údajně podvodné statistiky, která měla prokazovat růst vykázaných tržeb díky EET v kempech, hospodách, penzionech či hotelích až o sto procent. Dle Českého statistického úřadu byl ale pouze necelých osm procent.

Po odchodu Andreje Babiše z postu ministra financi ve vládě Bohuslava Sobotky se dle názoru šéfa hnutí ANO 2011 měla právě Alena Schillerová ujmout vedení resortu. To ale tehdejší premiér odmítl.

Znovu se Alena Schillerová kandidátkou na funkci ministryně financí stala po volbách 2017. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval šéfkou tohoto resortu v menšinové vládě Andreje Babiše a 27. června 2018 i do jeho dalšího kabinetu.

O ALENĚ SCHILLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dcera Aleny Schillerové Petra, které se provdala za podnikatele Davida Rusňáka, se stala radní za hnutí ANO v Brně.

 

Články o celebritě

Babiš o handlu s ČSSD: „Rodičák“ 300 tisíc všem slíbila Maláčová. Ta slibuje další boj Babiš o handlu s ČSSD: „Rodičák“ 300 tisíc všem slíbila Maláčová. Ta slibuje další boj Rodičovský příspěvek 300 tisíc od nového roku pro všechny rodiče s dětmi do čtyř let nebude. Aspoň… číst článek
Do Maláčové šijí „podvedené“ matky: 80 tisíc jen pro děti narozené po Silvestru Do Maláčové šijí „podvedené“ matky: 80 tisíc jen pro děti narozené po Silvestru Koaliční jednání ANO a ČSSD skončilo pro mnohé zklamáním. A Jana Maláčová (ČSSD) se brání: „Nikoho… číst článek
Důchodci dostanou od ledna přidáno 900 korun. Mladé maminky vláda nepotěší Důchodci dostanou od ledna přidáno 900 korun. Mladé maminky vláda nepotěší Důchody by se měly od příštího roku zvýšit průměrně o 900 korun. Od ledna se zvýší také rodičovský… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Pisch
Pavel Pisch
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Lucie Orgoníková
Lucie Orgoníková