Jan Kraus

Datum narození: 15.8.1953
Místo narození: Praha
Výška: 172 cm
Profese: herec, moderátor, dramatik, publicista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jan Kraus je herec, moderátor a bavič. Často komentuje i politické dění. Unikátní je jeho humor a způsob vyjadřování a unikátní je i jeho vzhled.

Jan Kraus bryskními reakcemi zpovídá své hosty jako moderátor už několik let. Zároveň dostává do kolen i diváky, které rozesmává téměř každou větou. Herec, moderátor, publicista a bývalý podnikatel Jan Kraus se před kamerou objevil už v deseti letech. Od té doby ztvárnil několik nezapomenutelných rolí. Je jeden z hrotu milostného čtyřúhelníku. Jeho bývalá žena Jana Krausová chodí s hercem Karlem Rodenem. Toho naopak opustila herečka Ivana Chýlková, která teď žije s Krausem.

Jan Kraus vystudoval gymnázium. Na hereckou školu už nešel. Nemusel. Do rolí Spalovače mrtvol nebo Noci nevěsty se dostal i tak. Jako Miky Rousek nahlédl do Lexikonu kouzel v Dívce na koštěti. Udatně se utkal s Vladimírem Menšíkem v rouše medvědím v pohádce Jak se budí princezny. V dramatu Příběhu '88 si zahrál s Janou Krausovou.Musím tě svést pak s Ivanou Chýlkovou.

V divadle začínal Jan Kraus na Vinohradech. Předvedl se i ve studiu Bouře nebo v Národním divadle. S hercem a režisérem Jiřím Ornestem spoluzaložil Náhradní divadlo. S vlastní hrou Nahniličko exceluje v divadle Kalich. 

Jan Kraus v rádiu uváděl pořad Kraus a blondýna, kde glosoval dění ze všech stran. Velmi populárním se stal díky televizní show Uvolněte se, prosím!, která získala diváckou cenu TýTý i televizní Elsu. Pořad pokračuje pod názvem Show Jana Krause. Předtím moderoval Jan Kraus například Saunu nebo Další, prosím!. Dvakrát také moderoval Miss Slovensko. Do paměti našich sousedů se zapsal poznámkami na adresu tamní módní ikony, Andrey Verešové. Tu nepřímo označil za zlatokopku.

Známý komentátor a sloupkař Jan Kraus spoluzaložil i Nadační fond proti korupci. Byl také předsedou Českého filmového a televizního svazu. V roce 2010 zasedl jako jeden z členů poroty v soutěži Československo má talent.

Jan Kraus je synem publicisty a spisovatele Oty Krause. Bratr Ivan Kraus žije střídavě v Praze a v Paříži jako herec a spisovatel. Sourozenci Eliška a Michael působí na zahraničních univerzitách.

Jan Kraus má s Janou Krausovou syny Adama a Davida. David Kraus vystupuje se svojí kapelou mimo jiné v pořadu Show Jana Krause. S Ivanou Chýlkovou vychovává Jáchyma. Z dřívějšího vztahu má Jan Kraus ještě syna Marka, o němž dlouhá léta nevěděl.

 

Články o celebritě

Moderátor Jan Kraus: Vykašlal se na pohřeb svého přítele Šimáčka! Moderátor Jan Kraus: Vykašlal se na pohřeb svého přítele Šimáčka! Dojemné a důstojné poslední rozloučení s Milanem Šimáčkem (†56) alias Vatou z filmu Černí baroni… číst článek
Chlípník Šebrle: Trvalé následky z líbačky s vilnou sekretářkou Chlípník Šebrle: Trvalé následky z líbačky s vilnou sekretářkou Letní aférka se sekretářkou z televize se Romanu Šebrlemu (43) krutě vymstila. Nejen že to slíznul… číst článek
Šebrle promluvil o letní aférce se sekretářkou: Za úlet můžou 3 litry vína! Teď radši abstinuju Šebrle promluvil o letní aférce se sekretářkou: Za úlet můžou 3 litry vína! Teď radši abstinuju Ani dva měsíce po letním úletu se sekretářkou z televize se se svou aférou Roman Šebrle (43) nesrovnal.… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Miroslav Hejda
Miroslav Hejda
zobrazit profil Václav Moravec
Václav Moravec
zobrazit profil Pavel Poulíček
Pavel Poulíček
zobrazit profil Renáta Czadernová
Renáta Czadernová
zobrazit profil Adela Banášová
Adela Banášová
zobrazit profil Štěpánka Decastelo
Štěpánka Decastelo
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Kateřina Kristelová
Kateřina Kristelová