Jan Kraus

Datum narození: 15.8.1953
Místo narození: Praha
Výška: 172 cm
Profese: herec, moderátor, dramatik, publicista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jan Kraus je herec, moderátor a bavič. Často komentuje i politické dění. Unikátní je jeho humor a způsob vyjadřování a unikátní je i jeho vzhled.

Jan Kraus bryskními reakcemi zpovídá své hosty jako moderátor už několik let. Zároveň dostává do kolen i diváky, které rozesmává téměř každou větou. Herec, moderátor, publicista a bývalý podnikatel Jan Kraus se před kamerou objevil už v deseti letech. Od té doby ztvárnil několik nezapomenutelných rolí. Je jeden z hrotu milostného čtyřúhelníku. Jeho bývalá žena Jana Krausová chodí s hercem Karlem Rodenem. Toho naopak opustila herečka Ivana Chýlková, která teď žije s Krausem.

Jan Kraus vystudoval gymnázium. Na hereckou školu už nešel. Nemusel. Do rolí Spalovače mrtvol nebo Noci nevěsty se dostal i tak. Jako Miky Rousek nahlédl do Lexikonu kouzel v Dívce na koštěti. Udatně se utkal s Vladimírem Menšíkem v rouše medvědím v pohádce Jak se budí princezny. V dramatu Příběhu '88 si zahrál s Janou Krausovou.Musím tě svést pak s Ivanou Chýlkovou.

V divadle začínal Jan Kraus na Vinohradech. Předvedl se i ve studiu Bouře nebo v Národním divadle. S hercem a režisérem Jiřím Ornestem spoluzaložil Náhradní divadlo. S vlastní hrou Nahniličko exceluje v divadle Kalich. 

Jan Kraus v rádiu uváděl pořad Kraus a blondýna, kde glosoval dění ze všech stran. Velmi populárním se stal díky televizní show Uvolněte se, prosím!, která získala diváckou cenu TýTý i televizní Elsu. Pořad pokračuje pod názvem Show Jana Krause. Předtím moderoval Jan Kraus například Saunu nebo Další, prosím!. Dvakrát také moderoval Miss Slovensko. Do paměti našich sousedů se zapsal poznámkami na adresu tamní módní ikony, Andrey Verešové. Tu nepřímo označil za zlatokopku.

Známý komentátor a sloupkař Jan Kraus spoluzaložil i Nadační fond proti korupci. Byl také předsedou Českého filmového a televizního svazu. V roce 2010 zasedl jako jeden z členů poroty v soutěži Československo má talent.

Jan Kraus je synem publicisty a spisovatele Oty Krause. Bratr Ivan Kraus žije střídavě v Praze a v Paříži jako herec a spisovatel. Sourozenci Eliška a Michael působí na zahraničních univerzitách.

Jan Kraus má s Janou Krausovou syny Adama a Davida. David Kraus vystupuje se svojí kapelou mimo jiné v pořadu Show Jana Krause. S Ivanou Chýlkovou vychovává Jáchyma. Z dřívějšího vztahu má Jan Kraus ještě syna Marka, o němž dlouhá léta nevěděl.

 

Články o celebritě

Celoživotní smutek Luby Skořepové (†93): Krutá nehoda ji připravila o děti! Celoživotní smutek Luby Skořepové (†93): Krutá nehoda ji připravila o děti! Byla obklopená láskou, ta od vlastních dětí jí ale chyběla. Zesnulá herečka Luba Skořepová (†93),… číst článek
Bavič Kraus s tím seknul: Výhra, nebo prohra? Bavič Kraus s tím seknul: Výhra, nebo prohra? Jan Kraus (63) šel do sebe. Začal hubnout a dokonce skončil i s cigaretami. číst článek
Hvězda Tváře Jan Cina (28): Skončil u psychologa! Kvůli zvracení Hvězda Tváře Jan Cina (28): Skončil u psychologa! Kvůli zvracení Jde z role do role a patří k nejznámějším hercům své generace. A po vítězství v novácké show Tvoje… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Láďa Hruška
Láďa Hruška
zobrazit profil Pavlína Wolfová
Pavlína Wolfová
zobrazit profil Adela Banášová
Adela Banášová
zobrazit profil Zorka Hejdová
Zorka Hejdová
zobrazit profil Michal Hrdlička
Michal Hrdlička
zobrazit profil Jiří Krampol
Jiří Krampol
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Lenka Pastorčáková
Lenka Pastorčáková