Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Prachařová už je zase sama: Z lásky zbyly vrásky a pachuť zklamání Prachařová už je zase sama: Z lásky zbyly vrásky a pachuť zklamání Ještě na konci února se Mariana Prachařová (24) tulila k vysokému fešákovi, teď už je ale zase všechno… číst článek
Batulková slaví 60: Stihla zářit v seriálech i zfackovat kolegyni, která jí svedla manžela Batulková slaví 60: Stihla zářit v seriálech i zfackovat kolegyni, která jí svedla manžela Herečka Dana Batulková slaví právě dnes krásně kulaťoučké šedesátiny. Divákům je známá zejména z úspěšných… číst článek
Batulková vyvedla partnera do kina: Příliš se k němu ale nehlásila Batulková vyvedla partnera do kina: Příliš se k němu ale nehlásila Do společnosti chodí Dana Batulková (59) velmi zřídka a už vůbec ne se svým dlouholetým partnerem… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Alp Ozscan
Alp Ozscan
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Vendulka Křížová
Vendulka Křížová
zobrazit profil Jaromír Blažek
Jaromír Blažek
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek