Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Žilková kontra Batulková: Válka tchyní v plném proudu! Žilková kontra Batulková: Válka tchyní v plném proudu! Válka tchyní pokračuje! Dana Batulková (59) prohlásila o Veronice Žilkové (55), že se chová jako… číst článek
Batulková vrací úder: Žilková bude koukat! Batulková vrací úder: Žilková bude koukat! Před několika týdny se hodně mluvilo o manželské krizi mezi Jakubem Prachařem (33) a Agátou Prachařovou… číst článek
Dana Batulková konečně promluvila o vztazích v rodině: Žilkové tvrdě vrátila úder! Dana Batulková konečně promluvila o vztazích v rodině: Žilkové tvrdě vrátila úder! Před časem českými médii hýbala kauza údajné nevěry modelky Agáty Prachařové (31), která dokonce… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth
zobrazit profil Rostislav Olesz
Rostislav Olesz
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Jaroslav Klemeš
Jaroslav Klemeš
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Miroslava Skovajsová
Miroslava Skovajsová
zobrazit profil Michal Krčmář
Michal Krčmář