Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Batulková se rozněžňuje nad vnučkou Miou: Je to dlouhonohá princezna! Batulková se rozněžňuje nad vnučkou Miou: Je to dlouhonohá princezna! S prvními dojmy z novorozené vnučky Mii, kterou Agáta Prachařová (32) přivedla před měsícem na svět… číst článek
Jakub Prachař konečně promluvil o dceři! Agáta zase ukázala první fotku Jakub Prachař konečně promluvil o dceři! Agáta zase ukázala první fotku V září se jim narodila zdravá a krásná holčička, a tak nyní manželé Prachařovi prožívají krásné momenty.… číst článek
Batulková s Prachařovou pod jednou střechou: Herečka konečně navštívila vnučku Miu Batulková s Prachařovou pod jednou střechou: Herečka konečně navštívila vnučku Miu Herečka Dana Batulková (59) se stala před časem babičkou. Manželka jejího syna Jakuba Prachaře (34)… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michael Madsen
Michael Madsen
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek
zobrazit profil Anna Linhartová
Anna Linhartová
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Marie Retková
Marie Retková
zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Petr Hořejš
Petr Hořejš