Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Nesmiřitelní: Příbuzní Agáty chodili do porodnice zvlášť! Aby se nepotkali?! Nesmiřitelní: Příbuzní Agáty chodili do porodnice zvlášť! Aby se nepotkali?! Všichni doufali, že se znepřátelené rodiny spojí, až Agáta Prachařová (32) přivede na svět holčičku.… číst článek
Agáta zatajila mámě porod! Agáta zatajila mámě porod! Agáta Prachařová už nebude muset stále odpovídat na dotazy, kdy už konečně porodí potomka, kolem… číst článek
Agáta Prachařová po porodu: Radost trvala jen chvíli, Žilková dostala přísný zákaz Agáta Prachařová po porodu: Radost trvala jen chvíli, Žilková dostala přísný zákaz Místo, aby se těšili z nového přírůstku do rodiny a při té příležitosti zakopali válečnou sekyru,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Petra Faltýnová
Petra Faltýnová
zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Petr Adámek
Petr Adámek
zobrazit profil Sean Ellis
Sean Ellis
zobrazit profil Filip Jícha
Filip Jícha
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč