Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Miss Jandová fandila na StarDance: Pobyt v blázinci už hodila za hlavu!  Miss Jandová fandila na StarDance: Pobyt v blázinci už hodila za hlavu! Prožila si peklo, když ji psychické problémy dohnaly až do blázince! Teď ale modelka Zuzana Jandová… číst článek
Válka v zákulisí StarDance: Pomsta za nevěru a vyhození z parketu?! Válka v zákulisí StarDance: Pomsta za nevěru a vyhození z parketu?! I když dřív patřila Lucie Hunčárová (32) ke stálicím StarDance, letos má smůlu a místo na parket… číst článek
Usmíření Prachařových! Po zpochybnění Jakubova otcovství první společné foto Usmíření Prachařových! Po zpochybnění Jakubova otcovství první společné foto Víc než rok a půl spolu nemluvili. Agáta (33) a Jakub (35) Prachařovi se po dlouhé době objevili… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Bára Štěpánová
Bára Štěpánová
zobrazit profil Karolína Kamberská
Karolína Kamberská
zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
zobrazit profil Arjen Robben
Arjen Robben
zobrazit profil Jiřina Jirásková
Jiřina Jirásková
zobrazit profil Johana Indráková
Johana Indráková
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Vin Diesel
Vin Diesel