Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Dana Batulková konečně promluvila o vztazích v rodině: Žilkové tvrdě vrátila úder! Dana Batulková konečně promluvila o vztazích v rodině: Žilkové tvrdě vrátila úder! Před časem českými médii hýbala kauza údajné nevěry modelky Agáty Prachařové (31), která dokonce… číst článek
Žilková o Agátině krizi a "paní" Batulkové: Bouře byla veliká! Žilková o Agátině krizi a "paní" Batulkové: Bouře byla veliká! Herečka okomentovala problémy v manželství své dcery. A co řekla na adresu spolu-tchyně Batulkové?… číst článek
Drsná přestřelka mezi Agátou a sestrou Jakuba Prachaře! Jízlivé vzkazy plné zloby Drsná přestřelka mezi Agátou a sestrou Jakuba Prachaře! Jízlivé vzkazy plné zloby Kdysi se tvářily jako nejlepší kamarádky, dokonce spolu pracovaly, a teď se nemohou vystát! Mariana… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Marcus Tran
Marcus Tran
zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek
zobrazit profil Milena Štolpová
Milena Štolpová