Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Celebrity vyrazily na Rudou volavku: Vyprsená Decastelo, Geislerová v dráždivě červené Celebrity vyrazily na Rudou volavku: Vyprsená Decastelo, Geislerová v dráždivě červené Snímek Rudá volavka s Jennifer Lawrence (27) v hlavní roli nalákal do kin hned v den premiéry řadu… číst článek
Prachař pod dohledem mámy: Po Agátě ani vidu, ani slechu! Prachař pod dohledem mámy: Po Agátě ani vidu, ani slechu! Ve středu se konala premiéra dlouho očekávané pohádky Zdeňka Trošky s názvem Čertoviny, ve které… číst článek
Premiéra pohádky Čertoviny: Laurinová s dcerami na schodech, Agáta nepřišla Premiéra pohádky Čertoviny: Laurinová s dcerami na schodech, Agáta nepřišla O novou pohádku Čertoviny byl takový zájem, že na některé hvězdy, které na premiéru dorazily, ani… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Roberto Esquivel Cabrera
Roberto Esquivel Cabrera
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Pavel Rychetský
Pavel Rychetský
zobrazit profil Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Tyra Banks
Tyra Banks
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská