Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Schneiderová toho má po krk, může za to Dědík! Schneiderová toho má po krk, může za to Dědík! V potu tváře začala Jitka Schneiderová (43) opět dřít na tanečním sále. S Markem Dědíkem (33), který… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec David Prachař slaví 58 Ťukněte si s celebritou! Herec David Prachař slaví 58 David Prachař je významný český herec. Jeho umělecké kořeny prorůstají až o… číst článek
Láska kvete v každém věku: Batulková s o 12 let mladším milencem na procházce Láska kvete v každém věku: Batulková s o 12 let mladším milencem na procházce Už jsou spolu léta a evidentně mezi nimi láska stále kvete. Herečka Dana Batulková (58) se objevila… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Rafael Nadal
Rafael Nadal
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Princ George
Princ George
zobrazit profil Alena Jáklová
Alena Jáklová
zobrazit profil Josif V. Stalin
Josif V. Stalin
zobrazit profil Viktor Teplý
Viktor Teplý