Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Žilková se bije za dceru: Dopustila se Batulková trestného činu? Žilková se bije za dceru: Dopustila se Batulková trestného činu? Rozvod Agáty a Jakuba Prachařových byl už dlouho předpokládán, co se však děje v pozadí je nečekané.… číst článek
Prachař opustil těhotnou Agátu: Žádá o rozvod! Prachař opustil těhotnou Agátu: Žádá o rozvod! Zdá se, že po téměř čtyřech letech definitivně končí manželství Agáty Prachařové (31) a jejího manžela… číst článek
Prachař opustil těhotnou Agátu: Žádost o rozvod a válka tchyní! Prachař opustil těhotnou Agátu: Žádost o rozvod a válka tchyní! Jejich manželství bylo jako na houpačce a teď to vypadá, že definitivně končí! Herec Jakub Prachař… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vladimír  Morávek
Vladimír Morávek
zobrazit profil Olga Hepnarová
Olga Hepnarová
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Michal Horáček
Michal Horáček
zobrazit profil Andrea Opavská
Andrea Opavská
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson