Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Nevěra, o které se v rodině Prachařů nesmělo mluvit: Batulková rozbila více manželství? Nevěra, o které se v rodině Prachařů nesmělo mluvit: Batulková rozbila více manželství? Nedávná krize v manželství Agáty a Jakuba Prachařových odkryla jedno dávné tajemství. Týká se Jakubovy… číst článek
Drsný vzkaz Žilkové pro Batulkovou! Agátin problém už řeší i Martin Stropnický… Drsný vzkaz Žilkové pro Batulkovou! Agátin problém už řeší i Martin Stropnický… Krize manželství Agáty a Jakuba Prachařových zatím podle všeho ke konci nespěje. Těhotná Agáta se… číst článek
Těhotná a opuštěná Agáta Prachařová: Utekla k mámě Žilkové a skončila u psychologa! Těhotná a opuštěná Agáta Prachařová: Utekla k mámě Žilkové a skončila u psychologa! Soužití s Jakubem Prachařem (33), který se s ní hodlá rozvést, začalo těhotné Agátě Prachařové (31)… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Sergej Pavovič Koroljov
Sergej Pavovič Koroljov
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Aneta Netolická
Aneta Netolická
zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Pavel Šámal
Pavel Šámal
zobrazit profil Patricie Solaříková
Patricie Solaříková
zobrazit profil Tereza Cinková
Tereza Cinková