Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

POLEMIKA: Darida a Fotbalista roku? ANO, je výkonný a stabilní POLEMIKA: Darida a Fotbalista roku? ANO, je výkonný a stabilní Výkony Vladimíra Darida nejlépe charakterizují přívlastky jako stabilita a spolehlivost. Ať už Hertha,… číst článek
POLEMIKA: Darida a fotbalista roku? NE. Očekávaný progres se nedostavil POLEMIKA: Darida a fotbalista roku? NE. Očekávaný progres se nedostavil Předně: Rozhodně bych si ani v nejmenším nedovolil zpochybnit um Vladimíra Daridy. Vypracoval se… číst článek
Sparta odpovídala fanouškům: Nový stadion? Ne, ve hře je rekonstrukce Sparta odpovídala fanouškům: Nový stadion? Ne, ve hře je rekonstrukce Fotbalová Sparta na Letné? To bude platit i dál. Fanouškovský… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Šindelář
Jan Šindelář
zobrazit profil Karolína Grohová
Karolína Grohová
zobrazit profil Patrik Schick
Patrik Schick
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Richard Jarůšek
Richard Jarůšek
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková
zobrazit profil Gabriela Capová
Gabriela Capová