Tomáš Rosický

Datum narození: 4.10.1980
Přezdívka: Rosa
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický je známý po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu i v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický patří mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš). Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu. Bohatý je i jeho vztah s modelkou a televizní rosničkou Radkou Kocurovou.

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci. Hraje za ni už od patnácti. Góly střílí na mistrovstvích Evropy i Světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si hraje s počítačem nebo na kytaru. jeho partnerkou je Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky pro rok 2002, se s ním seznámila při focení sportovní značky. Žijí spolu přes deset let. V roce 2011 pár čekal dítě, Kocurová ovšem bohužel potratila. V roce 2013 se jim ale narodil syn Tomáš a začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Stramaccioni: Sudí k nám neměl respekt, dohnat Plzeň bude těžké Stramaccioni: Sudí k nám neměl respekt, dohnat Plzeň bude těžké Má za sebou zatím nejlepší zápas od příchodu do Sparty, ale radost z něj mít nemůže. Trenér Andrea… číst článek
CELÝ SESTŘIH: Sparta – Plzeň 0:1. Rozhodl Kolář, domácí trefili tyč CELÝ SESTŘIH: Sparta – Plzeň 0:1. Rozhodl Kolář, domácí trefili tyč Deset zápasů, deset výher. Fotbalisté Plzně vyhráli v šlágru na Spartě 1:0 a dál suverénně kralují… číst článek
Rosický před Plzní týden netrénoval. Do zápasu ale půjde, říká Stramaccioni Rosický před Plzní týden netrénoval. Do zápasu ale půjde, říká Stramaccioni V posledním ligovém kole před reprezentační pauzou stihl závěrečnou půlhodinu na Dukle (0:0), pak… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek
zobrazit profil Serena Williams
Serena Williams
zobrazit profil Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný
zobrazit profil Jan Rezek
Jan Rezek
zobrazit profil Patrik Gedeon
Patrik Gedeon
zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Jiří Beran
Jiří Beran