Tomáš Rosický

Datum narození: 4.10.1980
Přezdívka: Rosa
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický je známý po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu i v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický patří mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš). Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu. Bohatý je i jeho vztah s modelkou a televizní rosničkou Radkou Kocurovou.

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci. Hraje za ni už od patnácti. Góly střílí na mistrovstvích Evropy i Světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si hraje s počítačem nebo na kytaru. jeho partnerkou je Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky pro rok 2002, se s ním seznámila při focení sportovní značky. Žijí spolu přes deset let. V roce 2011 pár čekal dítě, Kocurová ovšem bohužel potratila. V roce 2013 se jim ale narodil syn Tomáš a začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Tajnosti na Spartě. Kdo nebude hrát? Neřeknu, jste z Rostova, smál se Požár Tajnosti na Spartě. Kdo nebude hrát? Neřeknu, jste z Rostova, smál se Požár Seděli a pozorně naslouchali, kdo všechno bude Spartě ve čtvrtečním utkání play off Evropské ligy… číst článek
Požár: Dočkal dostal svolení jednat v Číně, Rosický má opět problémy Požár: Dočkal dostal svolení jednat v Číně, Rosický má opět problémy Čtyřgólové manko a také absence dvou hráčů ze základní sestavy. Fotbalová Sparta se bude čtvrtek… číst článek
Wenger pod palbou. Arsenal na to nemá. Tým je průměrný, řekl Keane Wenger pod palbou. Arsenal na to nemá. Tým je průměrný, řekl Keane Na polovinu února by se měl pravidelně objednávat k psychologovi, nezapínat televizi a ignorovat… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková
zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida
zobrazit profil Václav Skuhravý
Václav Skuhravý
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil Ondřej  Bank
Ondřej Bank
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková

Nejnovější profily celebrit