Tomáš Rosický

Datum narození: 4.10.1980
Přezdívka: Rosa
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický je známý po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu i v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický patří mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš). Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu. Bohatý je i jeho vztah s modelkou a televizní rosničkou Radkou Kocurovou.

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci. Hraje za ni už od patnácti. Góly střílí na mistrovstvích Evropy i Světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si hraje s počítačem nebo na kytaru. jeho partnerkou je Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky pro rok 2002, se s ním seznámila při focení sportovní značky. Žijí spolu přes deset let. V roce 2011 pár čekal dítě, Kocurová ovšem bohužel potratila. V roce 2013 se jim ale narodil syn Tomáš a začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Na Slavii to chceme zlomit, říká Mareček. Rosického rady jsou k nezaplacení Na Slavii to chceme zlomit, říká Mareček. Rosického rady jsou k nezaplacení Spartu čeká ve 22. kole ePojisteni.cz ligy prestižní derby se Slavií. Do zápasu vstoupí jako favorit… číst článek
Hotel, muzeum, spodní prádlo, a teď i letiště! Co po Ronaldovi pojmenují příště?  Hotel, muzeum, spodní prádlo, a teď i letiště! Co po Ronaldovi pojmenují příště? Triumf portugalské reprezentace na fotbalovém EURO nese další ovoce. Osm měsíců na to se letiště… číst článek
Rosický si zaslouží obdiv. Vysmívat se mu je znakem ubohosti Rosický si zaslouží obdiv. Vysmívat se mu je znakem ubohosti Jak to často bývá, nejčerstvější informace o dalších zdravotních trablech Tomáše Rosického představuje… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Frydrych
Petr Frydrych
zobrazit profil Alex Čejka
Alex Čejka
zobrazit profil Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová
zobrazit profil Petra Kvitová
Petra Kvitová
zobrazit profil Lukáš Pollert
Lukáš Pollert
zobrazit profil Emmanuel Dapidran Pacquiao
Emmanuel Dapidran Pacquiao
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler
zobrazit profil Sergio Ramos García
Sergio Ramos García