Tomáš Rosický

Datum narození: 4.10.1980
Přezdívka: Rosa
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický je známý po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu i v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický patří mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš). Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu. Bohatý je i jeho vztah s modelkou a televizní rosničkou Radkou Kocurovou.

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci. Hraje za ni už od patnácti. Góly střílí na mistrovstvích Evropy i Světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si hraje s počítačem nebo na kytaru. jeho partnerkou je Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky pro rok 2002, se s ním seznámila při focení sportovní značky. Žijí spolu přes deset let. V roce 2011 pár čekal dítě, Kocurová ovšem bohužel potratila. V roce 2013 se jim ale narodil syn Tomáš a začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

CELÝ SESTŘIH: Liberec – Sparta 1:1. Plno emocí, domácí srovnali v devíti CELÝ SESTŘIH: Liberec – Sparta 1:1. Plno emocí, domácí srovnali v devíti Tohle byla podívaná se vším všudy! Fotbalisté Sparty remizovali v 3. kole Het ligy v Liberci 1:1,… číst článek
Čtyři tutovky ve třech minutách. Plavšič zazdil sóla, Rosický trefil tyč Čtyři tutovky ve třech minutách. Plavšič zazdil sóla, Rosický trefil tyč Stačilo, aby jeden z nich mířil přesně, a mohla mít Sparta klid. Jenže nestalo se. Závěr pondělní… číst článek
Italiano bastardo! Fanoušci z kotle řvali na kouče, Rosický měl ovace Italiano bastardo! Fanoušci z kotle řvali na kouče, Rosický měl ovace Jeden z hlavních cílů nesplnil hned na startu sezony. Italský kouč Andrea Stramaccioni narazil se… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Filip Kuba
Filip Kuba
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink
zobrazit profil Martin Jiránek
Martin Jiránek
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek
zobrazit profil Vladimir Kličko
Vladimir Kličko
zobrazit profil Karel Hanika
Karel Hanika