Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Strach dát mládí šanci? Důvodů, proč "starci" vládnou v lize, je mnohem víc Strach dát mládí šanci? Důvodů, proč "starci" vládnou v lize, je mnohem víc Před necelým měsícem svět oslavoval devatenáctiletého Kyliana Mbappého. Francouzského teenagera,… číst článek
Známý analytik: Má ostrý názor na Mourinha a Čecha staví i nyní vysoko Známý analytik: Má ostrý názor na Mourinha a Čecha staví i nyní vysoko Liverpool v létě skvěle posiloval a letošní tým může být jeho nejlepší za poslední čtvrtstoletí,… číst článek
Sparta řeší, co dál. Dokdy zůstane Ščasný a jakou roli sehraje Hřebík? Sparta řeší, co dál. Dokdy zůstane Ščasný a jakou roli sehraje Hřebík? Když byl minulý pátek odvolán trenér Pavel Hapal, vytyčilo vedení Sparty duel se Suboticou jako mezník,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Moravčík
Michal Moravčík
zobrazit profil Václav Benda
Václav Benda
zobrazit profil Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Denisa Barešová
Denisa Barešová
zobrazit profil Jan Buchtele
Jan Buchtele