Tomáš Rosický

Datum narození: 4.10.1980
Přezdívka: Rosa
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický je známý po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu i v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický patří mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš). Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu. Bohatý je i jeho vztah s modelkou a televizní rosničkou Radkou Kocurovou.

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci. Hraje za ni už od patnácti. Góly střílí na mistrovstvích Evropy i Světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si hraje s počítačem nebo na kytaru. jeho partnerkou je Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky pro rok 2002, se s ním seznámila při focení sportovní značky. Žijí spolu přes deset let. V roce 2011 pár čekal dítě, Kocurová ovšem bohužel potratila. V roce 2013 se jim ale narodil syn Tomáš a začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Sparťan Rosický dovolenkuje s hvězdou Arsenalu: S "bráchou" v exotice! Sparťan Rosický dovolenkuje s hvězdou Arsenalu: S "bráchou" v exotice! Žije a umí žít! Fotbalový virtuos ze Sparty pronásledovaný ustavičnými zraněními Tomáš Rosický (36)… číst článek
Schick má smůlu. Narodil se do špatné doby, je příliš vidět Schick má smůlu. Narodil se do špatné doby, je příliš vidět Bylo to jedno z nejdiskutovanějších témat po sobotní kvalifikační remíze v Norsku (1:1). Měl Patrik… číst článek
Sestava na Nory? Když naskočí Dočkal, zůstane Schick na lavičce Sestava na Nory? Když naskočí Dočkal, zůstane Schick na lavičce PŘÍMO Z NORSKA | Vítězství, nebo další výrazný pokles nadějí na průnik na světový šampionát v Rusku.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Martin Fuksa
Martin Fuksa
zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
zobrazit profil Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová
zobrazit profil Petr Mrázek
Petr Mrázek
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink