Tomáš Rosický

Datum narození: 4.10.1980
Přezdívka: Rosa
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický je známý po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu i v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický patří mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš). Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu. Bohatý je i jeho vztah s modelkou a televizní rosničkou Radkou Kocurovou.

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci. Hraje za ni už od patnácti. Góly střílí na mistrovstvích Evropy i Světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si hraje s počítačem nebo na kytaru. jeho partnerkou je Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky pro rok 2002, se s ním seznámila při focení sportovní značky. Žijí spolu přes deset let. V roce 2011 pár čekal dítě, Kocurová ovšem bohužel potratila. V roce 2013 se jim ale narodil syn Tomáš a začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Velký návrat? Pilař začne trénovat s Plzní, chce si v této sezoně zahrát Velký návrat? Pilař začne trénovat s Plzní, chce si v této sezoně zahrát Prokleté levé koleno se snad konečně umoudřilo a Václav Pilař může začít reálně snít o návratu na… číst článek
Na Slavii to chceme zlomit, říká Mareček. Rosického rady jsou k nezaplacení Na Slavii to chceme zlomit, říká Mareček. Rosického rady jsou k nezaplacení Spartu čeká ve 22. kole ePojisteni.cz ligy prestižní derby se Slavií. Do zápasu vstoupí jako favorit… číst článek
Hotel, muzeum, spodní prádlo, a teď i letiště! Co po Ronaldovi pojmenují příště?  Hotel, muzeum, spodní prádlo, a teď i letiště! Co po Ronaldovi pojmenují příště? Triumf portugalské reprezentace na fotbalovém EURO nese další ovoce. Osm měsíců na to se letiště… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal
zobrazit profil André Reinders
André Reinders
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš