Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

To je unikát! Draží se reprezentační dres Rosického s netradičním číslem To je unikát! Draží se reprezentační dres Rosického s netradičním číslem Jeho kariéra je spojená s číslem 10 na dresu. Ne vždy však nosil číslo určené jen pro ty největší… číst článek
Zlatý padák Jarolímovi? Za co? Českej fotbal nevedou odborníci Zlatý padák Jarolímovi? Za co? Českej fotbal nevedou odborníci Minule jsem psal, že Karel Poborský by byl novou nadějí českého fotbalu, k nároďáku ale nakonec nešel,… číst článek
Radakovič: Po Subotici jsem nejedl a nespal. Rosický a Ščasný nás probudili Radakovič: Po Subotici jsem nejedl a nespal. Rosický a Ščasný nás probudili Rudý dres Sparty obléká necelé dva měsíce, přesto už toho stihl spoustu. Stoper Uroš Radakovič (24)… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Jakš
Martin Jakš
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská
zobrazit profil Alex Čejka
Alex Čejka
zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Eva Samková
Eva Samková