Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Rosický o nové roli: Nebylo příjemné říct bývalým spoluhráčům, že končí Rosický o nové roli: Nebylo příjemné říct bývalým spoluhráčům, že končí PŘÍMO ZE ŠPANĚLSKA | Jako by byl stále rozkročen mezi dvěma kluby. Arsenal, který ho v sobotu uvedl… číst článek
Kotalík odhalil pozadí přestupů Sparty. Jak bojoval o Stanciua, Kangu či Nitu? Kotalík odhalil pozadí přestupů Sparty. Jak bojoval o Stanciua, Kangu či Nitu? PŘÍMO ZE ŠPANĚLSKA | Hranice sto milionů korun za hráče odolala tuto zimu jen tak tak, ale není vůbec… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle
zobrazit profil Adam Sebastian Helcelet
Adam Sebastian Helcelet
zobrazit profil Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger
zobrazit profil Viktor Polášek
Viktor Polášek
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Michael Frolík
Michael Frolík
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong