Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Posily pro Spartu: Tetteh, Heča. A co třeba Ristič s Vukadinovičem? Posily pro Spartu: Tetteh, Heča. A co třeba Ristič s Vukadinovičem? Táborem sparťanských fanoušků zmítá neklid. Letní příprava je v plném proudu a letenský klub představil… číst článek
Jansta o Valachové: Za ní byl chaos! Řekl názor na Hušáka a chválil Peltu Jansta o Valachové: Za ní byl chaos! Řekl názor na Hušáka a chválil Peltu Symbolických třináct bouřlivých měsíců od loňského policejního zásahu proti manažerským České unie… číst článek
Český trenér v Íránu: Chodí na nás 90 tisíc. Lákal posily z ČR, Lafata odmítl Český trenér v Íránu: Chodí na nás 90 tisíc. Lákal posily z ČR, Lafata odmítl Osud se s ním nemazlil. V mládí hrál Jiří Saňák dorosteneckou bundesligu za Union Berlín, měl slušně… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Novák
Michal Novák
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský
zobrazit profil Taras Povoroznyk
Taras Povoroznyk
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida
zobrazit profil Karel Augusta
Karel Augusta
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová
zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová