Tomáš Rosický

Datum narození: 4.10.1980
Přezdívka: Rosa
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický je známý po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu i v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický patří mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš). Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu. Bohatý je i jeho vztah s modelkou a televizní rosničkou Radkou Kocurovou.

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci. Hraje za ni už od patnácti. Góly střílí na mistrovstvích Evropy i Světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si hraje s počítačem nebo na kytaru. jeho partnerkou je Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky pro rok 2002, se s ním seznámila při focení sportovní značky. Žijí spolu přes deset let. V roce 2011 pár čekal dítě, Kocurová ovšem bohužel potratila. V roce 2013 se jim ale narodil syn Tomáš a začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Bývalý marketingový ředitel Sparty: Je potřeba komunikovat, i když se nedaří Bývalý marketingový ředitel Sparty: Je potřeba komunikovat, i když se nedaří Tady stereotyp nepotkáte. Marketing ve fotbalovém klubu ovlivňuje mnoho prvků – a nejvíc ze všeho… číst článek
Další Řepka ve Spartě? Tommaso se chce porvat o šanci. Blikance nemá, říká otec Další Řepka ve Spartě? Tommaso se chce porvat o šanci. Blikance nemá, říká otec Byl by to pro něj splněný sen. Bývalý fotbalista Tomáš Řepka (43) by v budoucnu rád působil jako… číst článek
Adebayor o Rosickém: Pozdravili jste ho a zranil se na dva a půl měsíce Adebayor o Rosickém: Pozdravili jste ho a zranil se na dva a půl měsíce Fotbalista istanbulského Basaksehiru Emmanuel Adebayor si rýpl do bývalého spoluhráče z Arsenalu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Zaťovič
Martin Zaťovič
zobrazit profil Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Zdeněk Bahenský
Zdeněk Bahenský
zobrazit profil Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner