Brad Pitt

Datum narození: 18.12.1963
Místo narození: Shawnee, Oklahoma, USA
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Brad Pitt je herec, kterému patří vrchol žebříčku nejkrásnějších mužů světa. Své herectví i přesto zakládá na charismatických a neobyčejných rolích. A je manželem jedné z nejkrásnějších hereček - Angeliny Jolie.

Brad Pitt studoval původně žurnalistiku, design a reklamu, ale vysokou školu nedokončil a pustil se za svým snem do Hollywoodu. Začátky vůbec nebyly snadné, ale jeho přivydělávání si v podobě kuřecího maskota pro živou reklamu se stalo dnes už jen úsměvnou vzpomínkou. Během let se vypracoval a dosáhl i na ta nejcennější ocenění. Dnes těžko najdete něco, co by mu v životě mohlo chybět.

Jeho herecká kariéra začínala několika drobnějšími štěky a trvalo dlouho, než se Brad Pitt přes drobné nenápadné role vypracoval k oceňovaným snímkům. Největším životním průlomem pro něho byl v roce 1995 Oskar za snímek Dvanáct opic.

BRAD PITT - VŠE O HVĚZDĚ ČTĚTE ZDE

Pak už se s úspěchy strhla lavina a mezi mnohými filmy vyčnívají například Sedm let v Tibetu, Klub rváčů nebo Hanebný pancharti. Za film Moneyball byl nominován na Oskara. Ve filmu Dannyho parťáci si zahrál se svým dobrým přítelem Georgem Clooneym. Brad Pitt se zapsal výběrem specifických zajímavých rolí. Změnu životní role však pro něj znamenala účast na natáčení filmu Pan a paní Smithovi.

Právě tady ztroskotalo pětileté manželství Brada PittaJennifer Aniston, se kterou byl od roku 2000. Vystřídala ji Angelina Jolie. Média si tuto partnerskou výměnu náležitě vychutnala, protože Jeniffer po boku Brada všichni zbožnovali, snad ještě více než její předchůdkyni Gwyneth Paltrow. Brad Pitt a Angelina Jolie, pár nazývaný často přezdívkou Brangelina, je jedním z nejsledovanějších párů na světě. Oba se umisťují v čele žebříčků nejkrásnějších lidí světa a kromě svých profesních úspěchů se společně věnují charitativní činnosti.

Brad Pitt se stejně jako Angelina Jolie zapojil do adopce dětí a mají ještě další tři vlastní. Společně tak vychovávají šest potomků. O jejich péči se kvůli natáčení často vzájemně střídají. Po sedmi letech vztahu oznámili v roce 2012 zasnoubení a později se vzali. Ale moc dlouho jim to nevydželo. V září 2016 podala Angelina Jolie žádost o rozvod.

 

Články o celebritě

Celebrity a jejich tetování: Které je vrcholem nevkusu? Celebrity a jejich tetování: Které je vrcholem nevkusu? Tetování, která si necháváme vytvořit na svých tělech, jsou zároveň i velmi důležitým módním doplňkem.… číst článek
Zpěvačka Beyoncé o jadranském ostrovu: Na Hvaru je ráj na zemi! Zpěvačka Beyoncé o jadranském ostrovu: Na Hvaru je ráj na zemi! Kdo chce strávit dovolenou v krásné přírodě, vykoupat se v průzračně čisté vodě, ochutnat skvělé… číst článek
Developer Brad Pitt a obchodnice Kate: Jak vypadají jmenovci slavných? Developer Brad Pitt a obchodnice Kate: Jak vypadají jmenovci slavných? Milujeme všechny filmové hvězdy, zpěváky a známé osobnosti. Lepili jsme si jejich plakáty na stěnu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Maroš Kramár
Maroš Kramár
zobrazit profil Ondřej Malý
Ondřej Malý
zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká