Marek Taclík

Datum narození: 9.5.1973
Přezdívka: Tácek
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Taclík přezdívaný "Tácek" má za sebou bohatou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru. Ať už je to komedie Jedna ruka netleská či krimiseriál Kriminálka Anděl.

Marek Taclík vystudoval gymnázium v Duchcově, odkud následně pokračoval na pražskou DAMU. Nejprve působil jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po dokončení studií v Praze mu bylo nabídnuto angažmá v divadelním souboru CD94. Kvůli změnám ve vedení ale odešel a začal působit v pražském Činoherním klubu a objevoval se i na prknech Dejvického divadla.

První příležitost u filmu dostal v komedii Jedna ruka netleská. Nabídky na další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Marek Taclík se objevil v jedné z rolí ve filmu Milenci a vrazi a při castingu na film Grandhotel byl okamžitě vybrán do hlavní role podivína, snílka a údržbáře Fleischmana. Jak sám říká, rád ztvárňuje komplikované postavy s negativními vlastnostmi nebo „hraje debily“.

Na televizních obrazovkách se Marek Taclík objevuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice či v seriálu Kriminálka Anděl, kde hraje jednoho z vyšetřovatelů po boku Martina Stropnického.

Herec se opakovaně nechal slyšet, že by rád založil rodinu. Po jeho boku se dlouho žádná žena neobjevovala. Kvůli roli ve filmu Martin a Venuše začal Marek Taclík hubnout. Po skončení natáčení ale nepřestal a zhubl 15 kilo, což na něm bylo opravdu vidět. Jeho tajný recept? Nežrat.

Ve svých 40 letech se Marek Taclík nějaký čas objevoval na veřejnosti v doprovodu modelky Kateřiny Krňanské.

 

Články o celebritě

Nový seriál ČT Lynč napoprvé propadl. "Výchovný skvost!" čílí se diváci Nový seriál ČT Lynč napoprvé propadl. "Výchovný skvost!" čílí se diváci Česká televize po úspěšném Labyrintu vsadila v pondělí večer na další původní český seriál s kriminální… číst článek
Taclík s přítelkyní na mejdanu: Pijí, co jim pod ruku přijde a pálí jednu od druhé! Taclík s přítelkyní na mejdanu: Pijí, co jim pod ruku přijde a pálí jednu od druhé! V srpnu sháněl Marek Taclík (45) spolehlivou chůvu pro jejich desetiměsíční dceru Matildu. Sice měli… číst článek
Profesionální (ne)herec Leoš Noha (50): Navezl se do Taclíka a Lišky! Kvůli čemu? Profesionální (ne)herec Leoš Noha (50): Navezl se do Taclíka a Lišky! Kvůli čemu? Na rozdíl od mnoha jiných kolegů herectví nikdy nestudoval, přesto se dokázal výrazně prosadit. Leoš… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anežka Rusevová
Anežka Rusevová
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Josef Vinklář
Josef Vinklář
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Ivan Dejmal
Ivan Dejmal
zobrazit profil Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka