Marek Taclík

Datum narození: 9.5.1973
Přezdívka: Tácek
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Taclík přezdívaný "Tácek" má za sebou bohatou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru. Ať už je to komedie Jedna ruka netleská či krimiseriál Kriminálka Anděl.

Marek Taclík vystudoval gymnázium v Duchcově, odkud následně pokračoval na pražskou DAMU. Nejprve působil jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po dokončení studií v Praze mu bylo nabídnuto angažmá v divadelním souboru CD94. Kvůli změnám ve vedení ale odešel a začal působit v pražském Činoherním klubu a objevoval se i na prknech Dejvického divadla.

První příležitost u filmu dostal v komedii Jedna ruka netleská. Nabídky na další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Marek Taclík se objevil v jedné z rolí ve filmu Milenci a vrazi a při castingu na film Grandhotel byl okamžitě vybrán do hlavní role podivína, snílka a údržbáře Fleischmana. Jak sám říká, rád ztvárňuje komplikované postavy s negativními vlastnostmi nebo „hraje debily“.

Na televizních obrazovkách se Marek Taclík objevuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice či v seriálu Kriminálka Anděl, kde hraje jednoho z vyšetřovatelů po boku Martina Stropnického.

Herec se opakovaně nechal slyšet, že by rád založil rodinu. Po jeho boku se dlouho žádná žena neobjevovala. Kvůli roli ve filmu Martin a Venuše začal Marek Taclík hubnout. Po skončení natáčení ale nepřestal a zhubl 15 kilo, což na něm bylo opravdu vidět. Jeho tajný recept? Nežrat.

Ve svých 40 letech se Marek Taclík nějaký čas objevoval na veřejnosti v doprovodu modelky Kateřiny Krňanské.

 

Články o celebritě

Marek Taclík po exekučních kotrmelcích: SKONČIL V IKEM! Marek Taclík po exekučních kotrmelcích: SKONČIL V IKEM! Po boji s exekutory, kteří mu kvůli dluhům ve výši 2 500 000 korun málem zabavili střechu nad hlavou,… číst článek
Řepka brání Kristelku: Seš neúspěšný hovado… Kdo ho tak naštval? Řepka brání Kristelku: Seš neúspěšný hovado… Kdo ho tak naštval? Tak to je trojka! Mega válka se odehrává mezi Tomášem Řepkou a Pavlem Novotným, který se pustil do… číst článek
Překvapení v kauze zadluženého Marka Taclíka: Soudu poslal nečekanou žádost! Překvapení v kauze zadluženého Marka Taclíka: Soudu poslal nečekanou žádost! Z exekutorské oprátky se dostal za pět minut dvanáct. Jen pár hodin před dražbou svého bytu Marek… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivana Andrlová
Ivana Andrlová
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Kabir Bedi
Kabir Bedi
zobrazit profil Kate Winslet
Kate Winslet
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová