Marek Taclík

Datum narození: 9.5.1973
Přezdívka: Tácek
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Taclík přezdívaný "Tácek" má za sebou bohatou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru. Ať už je to komedie Jedna ruka netleská či krimiseriál Kriminálka Anděl.

Marek Taclík vystudoval gymnázium v Duchcově, odkud následně pokračoval na pražskou DAMU. Nejprve působil jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po dokončení studií v Praze mu bylo nabídnuto angažmá v divadelním souboru CD94. Kvůli změnám ve vedení ale odešel a začal působit v pražském Činoherním klubu a objevoval se i na prknech Dejvického divadla.

První příležitost u filmu dostal v komedii Jedna ruka netleská. Nabídky na další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Marek Taclík se objevil v jedné z rolí ve filmu Milenci a vrazi a při castingu na film Grandhotel byl okamžitě vybrán do hlavní role podivína, snílka a údržbáře Fleischmana. Jak sám říká, rád ztvárňuje komplikované postavy s negativními vlastnostmi nebo „hraje debily“.

Na televizních obrazovkách se Marek Taclík objevuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice či v seriálu Kriminálka Anděl, kde hraje jednoho z vyšetřovatelů po boku Martina Stropnického.

Herec se opakovaně nechal slyšet, že by rád založil rodinu. Po jeho boku se dlouho žádná žena neobjevovala. Kvůli roli ve filmu Martin a Venuše začal Marek Taclík hubnout. Po skončení natáčení ale nepřestal a zhubl 15 kilo, což na něm bylo opravdu vidět. Jeho tajný recept? Nežrat.

Ve svých 40 letech se Marek Taclík nějaký čas objevoval na veřejnosti v doprovodu modelky Kateřiny Krňanské.

 

Články o celebritě

Herec Marek Taclík (45) po potížích s dluhy: Shání chůvu za balík peněz Herec Marek Taclík (45) po potížích s dluhy: Shání chůvu za balík peněz Marek Taclík (45) je v milionových exekucích a aby je splatil, doslova létá z role do role. Na malou… číst článek
Marek Taclík po problémech s exekucemi: HLEDÁ CHŮVU ZA VELKÉ PRACHY! Marek Taclík po problémech s exekucemi: HLEDÁ CHŮVU ZA VELKÉ PRACHY!  Kvůli milionovým exekucím se Marek Taclík (45) pořádně otáčí. Hvězda právě reprízovaného seriálu… číst článek
Marek Taclík: Razantní změna image! Marek Taclík: Razantní změna image! V životě každého muže, dříve nebo později nastane okamžik, kdy se rozhodne zbavit svých vlasů. Herec… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Adrian  Jastraban
Adrian Jastraban
zobrazit profil Roman Mrázik
Roman Mrázik
zobrazit profil Jack Nicholson
Jack Nicholson
zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk