Marek Taclík

Datum narození: 9.5.1973
Přezdívka: Tácek
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Taclík přezdívaný "Tácek" má za sebou bohatou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru. Ať už je to komedie Jedna ruka netleská či krimiseriál Kriminálka Anděl.

Marek Taclík vystudoval gymnázium v Duchcově, odkud následně pokračoval na pražskou DAMU. Nejprve působil jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po dokončení studií v Praze mu bylo nabídnuto angažmá v divadelním souboru CD94. Kvůli změnám ve vedení ale odešel a začal působit v pražském Činoherním klubu a objevoval se i na prknech Dejvického divadla.

První příležitost u filmu dostal v komedii Jedna ruka netleská. Nabídky na další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Marek Taclík se objevil v jedné z rolí ve filmu Milenci a vrazi a při castingu na film Grandhotel byl okamžitě vybrán do hlavní role podivína, snílka a údržbáře Fleischmana. Jak sám říká, rád ztvárňuje komplikované postavy s negativními vlastnostmi nebo „hraje debily“.

Na televizních obrazovkách se Marek Taclík objevuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice či v seriálu Kriminálka Anděl, kde hraje jednoho z vyšetřovatelů po boku Martina Stropnického.

Herec se opakovaně nechal slyšet, že by rád založil rodinu. Po jeho boku se dlouho žádná žena neobjevovala. Kvůli roli ve filmu Martin a Venuše začal Marek Taclík hubnout. Po skončení natáčení ale nepřestal a zhubl 15 kilo, což na něm bylo opravdu vidět. Jeho tajný recept? Nežrat.

Ve svých 40 letech se Marek Taclík nějaký čas objevoval na veřejnosti v doprovodu modelky Kateřiny Krňanské.

 

Články o celebritě

Z Donutila bude detektiv: Doktor Martin řeší vraždu! Z Donutila bude detektiv: Doktor Martin řeší vraždu! Návrat do Beskyd v jiném stylu. Miroslav Donutil (67) sice coby Martin Erlinger neodloží lékařskou… číst článek
Miroslav Donutil řeší případ záhadné kostry! Doktor Martin se dočká celovečerního filmu Miroslav Donutil řeší případ záhadné kostry! Doktor Martin se dočká celovečerního filmu Svérázný morous, novopečený otec, doktor Martin Elinger se vrací do Beskyd. Pomáhat bude tentokrát… číst článek
Opěvovaný film Dukla 61: Co nebyla pravda? Taclík s rodinou neexistovali! Opěvovaný film Dukla 61: Co nebyla pravda? Taclík s rodinou neexistovali! Režisér David Ondříček (48) natočil svůj poslední film Dukla 61 podle skutečné a tragické události… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Andrea Kerestéšová Růžičková
Andrea Kerestéšová Růžičková
zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene
zobrazit profil Ondřej Sokol
Ondřej Sokol
zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Libuše Havelková
Libuše Havelková