princezna Charlotte Elizabeth Diana

Datum narození: 2.5.2015
Místo narození: Londýn
Profese: princezna z Cambridge
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Princezna z Cambridge Charlotte Elizabeth Diana je právoplatnou anglickou princeznou a zároveň čtvrtou následnicí britského trůnu.

Na narození legitimní britské princezny čekal anglický dvůr celých 65 let. Již několik týdnů před jejím příchodem na svět se všichni dohadovali, jak se bude jmenovat. Nakonec vyhrálo spojení tří jmen, díky čemuž byla většina rýpavých hlasů umlčena.

PRINCEZNA CHARLOTTE - CO NA  NI PRÁSKNUL OTEC? 

Jméno Charlotte má v britských dějinách své místo, i přesto jsou pro nás zajímavější její dvě další přízviska. Druhé jméno - Elisabeth - patří jak nynější královně Alžbětě II., tak se vyskytuje v celém jméně Pippy, sestry vévodkyně Kate. Na tragicky zesnulou princeznu Dianu, babičku Charlotty, se také neopomenulo. Její jméno září na konci princeznina jména.

Velká událost, kterou sledoval celý svět, se přihodila 2. května 2015 v 8.34 hodin dopoledne. V odpoledních hodinách se rozezněly dělové salvy na počest novorozené princezny Charlotty. Celá Británie vítala malou princezničku, dceru prince Williama a jeho manželky Kate Middleton, všemožnými blahopřáními. Londýn na počest čtvrté následnice trůnu rozvěsil růžové praporky a i samotný Tower Bridge se díky světlům proměnil v růžový skvost.

Jediný, kdo nebyl u vítání své příbuzné - neteře, byl bratr prince Williama, tedy princ Harry. Ten alespoň poblahopřál na dálku, a to z australské armády.

O PRINCEZNĚ CHARLOTTĚ ČTETE ZDE>>

Média se po narození princezny Charlotty nejvíce dohadovala nad její budoucí podobou a financemi. Mnozí astrologové již předpověděli princezničce skvělý osud a zářnou budoucnost. Aby také ne, vždyť stejně jako její bratr princ George vlastní velký majetek a díky sledovanosti jejího narození vydělala a ještě vydělá Británii velké peníze.

 

Články o celebritě

Úlet Harryho a Meghan: Miminko za 235 milionů! Úlet Harryho a Meghan: Miminko za 235 milionů! 235 milionů Kč! Tolik se podle britského serveru bookmakers.tv bude sázet na nenarozené dítko prince… číst článek
Kate svými šaty způsobila poprask: Naštvaného výrazu si všiml celý svět Kate svými šaty způsobila poprask: Naštvaného výrazu si všiml celý svět Vévodkyně z Cambridge Kate Middletonová (37) na svou zatím poslední královskou povinnost zvolila… číst článek
Roztomilé laškování vévodkyně Kate: Inspirace rebelkou Meghan?! Roztomilé laškování vévodkyně Kate: Inspirace rebelkou Meghan?! Vévodkyně Kate (37) s princem Williamem (36) vyrazili na oficiální návštěvu do Skotska, u příležitosti… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Marie Knížáková
Marie Knížáková
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová