princezna Charlotte Elizabeth Diana

Datum narození: 2.5.2015
Místo narození: Londýn
Profese: princezna z Cambridge
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Princezna z Cambridge Charlotte Elizabeth Diana je právoplatnou anglickou princeznou a zároveň čtvrtou následnicí britského trůnu.

Na narození legitimní britské princezny čekal anglický dvůr celých 65 let. Již několik týdnů před jejím příchodem na svět se všichni dohadovali, jak se bude jmenovat. Nakonec vyhrálo spojení tří jmen, díky čemuž byla většina rýpavých hlasů umlčena.

PRINCEZNA CHARLOTTE - CO NA  NI PRÁSKNUL OTEC? 

Jméno Charlotte má v britských dějinách své místo, i přesto jsou pro nás zajímavější její dvě další přízviska. Druhé jméno - Elisabeth - patří jak nynější královně Alžbětě II., tak se vyskytuje v celém jméně Pippy, sestry vévodkyně Kate. Na tragicky zesnulou princeznu Dianu, babičku Charlotty, se také neopomenulo. Její jméno září na konci princeznina jména.

Velká událost, kterou sledoval celý svět, se přihodila 2. května 2015 v 8.34 hodin dopoledne. V odpoledních hodinách se rozezněly dělové salvy na počest novorozené princezny Charlotty. Celá Británie vítala malou princezničku, dceru prince Williama a jeho manželky Kate Middleton, všemožnými blahopřáními. Londýn na počest čtvrté následnice trůnu rozvěsil růžové praporky a i samotný Tower Bridge se díky světlům proměnil v růžový skvost.

Jediný, kdo nebyl u vítání své příbuzné - neteře, byl bratr prince Williama, tedy princ Harry. Ten alespoň poblahopřál na dálku, a to z australské armády.

O PRINCEZNĚ CHARLOTTĚ ČTETE ZDE>>

Média se po narození princezny Charlotty nejvíce dohadovala nad její budoucí podobou a financemi. Mnozí astrologové již předpověděli princezničce skvělý osud a zářnou budoucnost. Aby také ne, vždyť stejně jako její bratr princ George vlastní velký majetek a díky sledovanosti jejího narození vydělala a ještě vydělá Británii velké peníze.

 

Články o celebritě

Meghan je těhotná! Co si budoucí maminka striktně nepřeje?! Meghan je těhotná! Co si budoucí maminka striktně nepřeje?! Spekulovalo se o tom dobré dva měsíce, teď radostnou novinu potvrdil Kensingtonský palác: manželka… číst článek
Tajemství družičky ze svatby Eugenie: Proč drží v ruce »houbu«? Tajemství družičky ze svatby Eugenie: Proč drží v ruce »houbu«? Kdo byl středem pozornosti na páteční královské svatbě princezny Eugenie (28)? Podle mnohých to byla… číst článek
Harry, Meghan, William, Kate, Alžběta II.: Královská veselka plná problémů! Harry, Meghan, William, Kate, Alžběta II.: Královská veselka plná problémů! Přesně 146 dní po veselce Meghan Markle (37) a prince Harryho (34) na hradě Windsor, si královská… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michal Jordán
Michal Jordán
zobrazit profil Jaroslav  Soukup
Jaroslav Soukup
zobrazit profil Daniela Frantzová
Daniela Frantzová
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Patrik Gedeon
Patrik Gedeon
zobrazit profil Jan Sýkora
Jan Sýkora
zobrazit profil Lady Dee Drahomíra Jůzová
Lady Dee Drahomíra Jůzová