Princezna Charlotte Elizabeth Diana

Datum narození: 2.5.2015
Místo narození: Londýn
Profese: Princezna z Cambridge
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Právoplatná anglická princezna a zároveň čtvrtá následnice trůnu - tak je titulována Charlotta Elizabeth Diana, princezna z Cambridge.

Na narození legitimní britské princezny čekal anglický dvůr celých 65 let. Již několik týdnů před narozením se celý svět dohadoval nad jejím jménem. Nakonec vyhrálo spojení tří jmen, díky čemuž byly všechny rýpavé hlasy umlčeny. Jméno Charlotta má v britských dějinách své místo, i přesto jsou pro nás více zajímavější následující přízviska. Druhé jméno Elisabeth patří jak nynější královně Alžbětě II., tak se i vyskytuje v celém jméně Pippy, sestry princezny Kate. Na tragicky zesnulou princeznu Dianu, babičku Charlotty, se také neopomenulo. Její jméno září na konci celého jména princezny.

Velká událost, kterou sledoval celý svět, se přihodila 2. května 2015 v 8,34 hodin dopoledne. V odpoledních hodinách se rozezněly dělové salvy, na počest novorozené princezny Charlotte. Celá Británie vítala malou princezničku, dceru prince Williama a jeho manželky Kate, všemožnými blahopřáními. Londýn na počest čtvrté následnice trůnu rozvěsil růžové praporky a i samotný Tower Bridge proměnil díky světlům v růžový skvost.

Jediný, kdo nebyl u vítání své příbuzné - neteře, byl bratr prince Williama, princ Harry. Ten ale poblahopřál alespoň na dálku z australské armády.

Média se po narození princezny Charlotte, nejvíce dohadují nad její budoucí podobou a financemi. Mnozí astrologové již předpověděli princezničce skvělý osud a zářnou budoucnost. Aby také ne, stejně jako její bratr, princ George, vlastní velký majetek a díky sledovanosti jejího narození vydělala a ještě vydělá Británii velké peníze.

 

Články o celebritě

William a Kate: Tak se rodí a rostou princátka! William a Kate: Tak se rodí a rostou princátka! Princ William s manželkou Kate (oba 35) oznámili, že čekají třetí miminko. Spoustě lidí by to dnes… číst článek
Potřetí těhotná Kate: Náhlý převoz do nemocnice! Přímo od královny Potřetí těhotná Kate: Náhlý převoz do nemocnice! Přímo od královny Před pár dny Buckinghamský palác oznámil radostnou novinu, že vévodkyně Kate (35) čeká třetího potomka.… číst článek
Potřetí těhotná Kate netrpí jen nevolnostmi: Nečekaný problém s malým Georgem! Potřetí těhotná Kate netrpí jen nevolnostmi: Nečekaný problém s malým Georgem! Vévodkyně z Cambridge Kate (36) je těhotná. A protože trpí silnými nevolnostmi tak jako v předchozích… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Miley Cyrus
Miley Cyrus
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Amal Clooney
Amal Clooney
zobrazit profil Petr Čáslava
Petr Čáslava
zobrazit profil Leopold König
Leopold König
zobrazit profil Lan Carlson
Lan Carlson
zobrazit profil Simon Štekl
Simon Štekl