Princezna Charlotte Elizabeth Diana

Datum narození: 2.5.2015
Místo narození: Londýn
Profese: Princezna z Cambridge
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Právoplatná anglická princezna a zároveň čtvrtá následnice trůnu - tak je titulována Charlotta Elizabeth Diana, princezna z Cambridge.

Na narození legitimní britské princezny čekal anglický dvůr celých 65 let. Již několik týdnů před narozením se celý svět dohadoval nad jejím jménem. Nakonec vyhrálo spojení tří jmen, díky čemuž byly všechny rýpavé hlasy umlčeny. Jméno Charlotta má v britských dějinách své místo, i přesto jsou pro nás více zajímavější následující přízviska. Druhé jméno Elisabeth patří jak nynější královně Alžbětě II., tak se i vyskytuje v celém jméně Pippy, sestry princezny Kate. Na tragicky zesnulou princeznu Dianu, babičku Charlotty, se také neopomenulo. Její jméno září na konci celého jména princezny.

Velká událost, kterou sledoval celý svět, se přihodila 2. května 2015 v 8,34 hodin dopoledne. V odpoledních hodinách se rozezněly dělové salvy, na počest novorozené princezny Charlotte. Celá Británie vítala malou princezničku, dceru prince Williama a jeho manželky Kate, všemožnými blahopřáními. Londýn na počest čtvrté následnice trůnu rozvěsil růžové praporky a i samotný Tower Bridge proměnil díky světlům v růžový skvost.

Jediný, kdo nebyl u vítání své příbuzné - neteře, byl bratr prince Williama, princ Harry. Ten ale poblahopřál alespoň na dálku z australské armády.

Média se po narození princezny Charlotte, nejvíce dohadují nad její budoucí podobou a financemi. Mnozí astrologové již předpověděli princezničce skvělý osud a zářnou budoucnost. Aby také ne, stejně jako její bratr, princ George, vlastní velký majetek a díky sledovanosti jejího narození vydělala a ještě vydělá Británii velké peníze.

 

Články o celebritě

Odvrácená tvář krásné vévodkyně: Tabu, o kterém se nemluví! Odvrácená tvář krásné vévodkyně: Tabu, o kterém se nemluví! Kate Middletonová vždy na veřejnosti působí jako usměvavá a milá žena. Jenže zaměstnanci z královského… číst článek
Královské děti Polsko nebaví, Kate: Musíme udělat nové! Královské děti Polsko nebaví, Kate: Musíme udělat nové! Dlouhé hodiny v letadle a autě, cizí prostředí a spousta divných lidí, kteří mluví nějak divně...… číst článek
Vévodkyně Kate v Polsku: Nejsem krásná, je to jenom make-up Vévodkyně Kate v Polsku: Nejsem krásná, je to jenom make-up Britský princ William a jeho žena Kate Middleton jsou oficiálně mimo "kancelář". Včera před polednem… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Princ George
Princ George
zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Cameron Diaz
Cameron Diaz
zobrazit profil Jan Moťovský
Jan Moťovský
zobrazit profil Jaroslav Klemeš
Jaroslav Klemeš
zobrazit profil Tereza Vlčková
Tereza Vlčková
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas