princezna Charlotte Elizabeth Diana

Datum narození: 2.5.2015
Místo narození: Londýn
Profese: princezna z Cambridge
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Princezna z Cambridge Charlotte Elizabeth Diana je právoplatnou anglickou princeznou a zároveň čtvrtou následnicí britského trůnu.

Na narození legitimní britské princezny čekal anglický dvůr celých 65 let. Již několik týdnů před jejím příchodem na svět se všichni dohadovali, jak se bude jmenovat. Nakonec vyhrálo spojení tří jmen, díky čemuž byla většina rýpavých hlasů umlčena.

PRINCEZNA CHARLOTTE - CO NA  NI PRÁSKNUL OTEC? 

Jméno Charlotte má v britských dějinách své místo, i přesto jsou pro nás zajímavější její dvě další přízviska. Druhé jméno - Elisabeth - patří jak nynější královně Alžbětě II., tak se vyskytuje v celém jméně Pippy, sestry vévodkyně Kate. Na tragicky zesnulou princeznu Dianu, babičku Charlotty, se také neopomenulo. Její jméno září na konci princeznina jména.

Velká událost, kterou sledoval celý svět, se přihodila 2. května 2015 v 8.34 hodin dopoledne. V odpoledních hodinách se rozezněly dělové salvy na počest novorozené princezny Charlotty. Celá Británie vítala malou princezničku, dceru prince Williama a jeho manželky Kate Middleton, všemožnými blahopřáními. Londýn na počest čtvrté následnice trůnu rozvěsil růžové praporky a i samotný Tower Bridge se díky světlům proměnil v růžový skvost.

Jediný, kdo nebyl u vítání své příbuzné - neteře, byl bratr prince Williama, tedy princ Harry. Ten alespoň poblahopřál na dálku, a to z australské armády.

O PRINCEZNĚ CHARLOTTĚ ČTETE ZDE>>

Média se po narození princezny Charlotty nejvíce dohadovala nad její budoucí podobou a financemi. Mnozí astrologové již předpověděli princezničce skvělý osud a zářnou budoucnost. Aby také ne, vždyť stejně jako její bratr princ George vlastní velký majetek a díky sledovanosti jejího narození vydělala a ještě vydělá Británii velké peníze.

 

Články o celebritě

Režisér pohádky Když draka bolí hlava odtajnil: Gott si roli kováře vydupal! Režisér pohádky Když draka bolí hlava odtajnil: Gott si roli kováře vydupal! Řadu diváků, kteří se vypravili do kina na pohádku Když draka bolí hlava, asi překvapilo, když Karel… číst článek
Největší životní přání Karla Gotta: Dcery si musí pospíšit! Největší životní přání Karla Gotta: Dcery si musí pospíšit! V nové pohádce Když draka bolí hlava si kromě Karla Gotta (79) zahrály také jeho dvě dcery. Po pracovní… číst článek
Princezna Eugenie zveřejnila unikátní snímek ze zákulisí své svatby Princezna Eugenie zveřejnila unikátní snímek ze zákulisí své svatby Čtyři dny po velkolepé svatbě, kdy v kapli sv. Jiří na hradě Windsor řekla princezna Eugenie (28)… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová
zobrazit profil Marek Veselý
Marek Veselý
zobrazit profil Diana Kobzanová
Diana Kobzanová
zobrazit profil Michal Maudr
Michal Maudr
zobrazit profil Jan Kolomazník
Jan Kolomazník
zobrazit profil Jaroslav Kučera
Jaroslav Kučera
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro