Princezna Charlotte Elizabeth Diana

Datum narození: 2.5.2015
Místo narození: Londýn
Profese: Princezna z Cambridge
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Právoplatná anglická princezna a zároveň čtvrtá následnice trůnu - tak je titulována Charlotta Elizabeth Diana, princezna z Cambridge.

Na narození legitimní britské princezny čekal anglický dvůr celých 65 let. Již několik týdnů před narozením se celý svět dohadoval nad jejím jménem. Nakonec vyhrálo spojení tří jmen, díky čemuž byly všechny rýpavé hlasy umlčeny. Jméno Charlotta má v britských dějinách své místo, i přesto jsou pro nás více zajímavější následující přízviska. Druhé jméno Elisabeth patří jak nynější královně Alžbětě II., tak se i vyskytuje v celém jméně Pippy, sestry princezny Kate. Na tragicky zesnulou princeznu Dianu, babičku Charlotty, se také neopomenulo. Její jméno září na konci celého jména princezny.

Velká událost, kterou sledoval celý svět, se přihodila 2. května 2015 v 8,34 hodin dopoledne. V odpoledních hodinách se rozezněly dělové salvy, na počest novorozené princezny Charlotte. Celá Británie vítala malou princezničku, dceru prince Williama a jeho manželky Kate, všemožnými blahopřáními. Londýn na počest čtvrté následnice trůnu rozvěsil růžové praporky a i samotný Tower Bridge proměnil díky světlům v růžový skvost.

Jediný, kdo nebyl u vítání své příbuzné - neteře, byl bratr prince Williama, princ Harry. Ten ale poblahopřál alespoň na dálku z australské armády.

Média se po narození princezny Charlotte, nejvíce dohadují nad její budoucí podobou a financemi. Mnozí astrologové již předpověděli princezničce skvělý osud a zářnou budoucnost. Aby také ne, stejně jako její bratr, princ George, vlastní velký majetek a díky sledovanosti jejího narození vydělala a ještě vydělá Británii velké peníze.

 

Články o celebritě

ŽIVĚ: Vévodkyně Kate porodila! Princátko jako první uvidí cizí žena. Kdo? ŽIVĚ: Vévodkyně Kate porodila! Princátko jako první uvidí cizí žena. Kdo? Jeden z nejočekávanějších letošních okamžiků je tu! Vévodkyně Kate (36) již porodila třetího potomka.… číst článek
Kate po porodu vypadá zase fantasticky! Co všechno obnášel porod? Kate po porodu vypadá zase fantasticky! Co všechno obnášel porod? Dnes v 11.01 se v londýnské St. Mary´s Hospital narodil v pořadí třetí potomek prince Williama a… číst článek
Vévodkyně Kate porodila chlapce! Jaké mu dají jméno?! Vévodkyně Kate porodila chlapce! Jaké mu dají jméno?! Konec nervóznímu čekání, vévodkyně Kate (36) porodila svému choti Williamovi (35) třetí ratolest… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Edgar Allan Poe
Edgar Allan Poe
zobrazit profil Karol Kisel
Karol Kisel
zobrazit profil Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Markéta Irglová
Markéta Irglová
zobrazit profil Beata Rajská
Beata Rajská
zobrazit profil Lenka Plačková
Lenka Plačková
zobrazit profil Martin Konvička
Martin Konvička