Dan Ťok

Datum narození: 4.3.1959
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik za hnutí ANO, strojař, konstruktér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Dan Ťok, bývalý šéf Skansky, byl i přes kritiku některých poslanců roku 2014 jmenován ministrem dopravy. Ve volbách 2017 se stal lídrem hnutí ANO v Karlovarském kraji.

Po absolvování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně se Dan Ťok stal konstruktérem. Od roku 1983 pracoval v První brněnské strojírně, kde se vypracoval až na post generálního ředitele. Dále byl mj. šéfem ABB Energetické systémy, české a slovenské pobočky Alstom a generálním ředitelem Skansky.

DAN ŤOK CHTĚL PŘÍSNĚJŠÍ TRESTY PRO PIRÁTY

Po odsoupení Antonína Prachaře se v listopadu 2014 Dan Ťok stal dalším kandidátem na ministerskou funkci hnutí ANO, proto také ukončil své působení ve Skansce. Místopředseda Poslanecké sněmovny z hnutí STAN Petr Gazdík vyslovil k tomuto rychlému přestupu své pochybnosti s výhradou k možnému středu zájmů.

Kandidaturu Dana Ťoka naopak podpořil poslanec a člen příslušného sněmovního výboru, europoslanec Stanislav Polčák. Dne 18. listopadu 2014 se s Danem Ťokem sešel osobně prezident republiky Miloš Zeman, který ho 4. prosince 2014 jmenoval ministrem dopravy.

O DANU ŤOKOVI ČTĚTE ZDE>>

Do parlamentních voleb 2017 byl nestraník Dan Ťok vyslán jako jednička kandidátky hnutí Andreje Babiše v Karlovarském kraji.

Dan Ťok je rozvedený; má dvě dcery. Jeho synovec Tomáš Ťok je fotbalový záložník.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Sobotka za sebou udělá tlustou čáru. Od ministrů chce soupis nedodělků Sobotka za sebou udělá tlustou čáru. Od ministrů chce soupis nedodělků Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chystá poslední velký krok ve své vládní funkci. Obejde si jednotlivé… číst článek
Desítky nehod na D11 u Prahy nutí ministerstvo konat: Dálnici opraví, přibudou pruhy Desítky nehod na D11 u Prahy nutí ministerstvo konat: Dálnici opraví, přibudou pruhy Cesta automobilem do Prahy po D11 by měla být rychlejší a především bezpečnější. Ministerstvo životního… číst článek
Ministři se poprvé „porvou“ o miliardy. Začíná jednání o rozpočtu Ministři se poprvé „porvou“ o miliardy. Začíná jednání o rozpočtu Ministři ve středu zahájí na vládní úrovni jednání o návrhu státního rozpočtu na příští rok. Resort… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk