Dan Ťok

Datum narození: 4.3.1959
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik za hnutí ANO, strojař, konstruktér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Dan Ťok, bývalý šéf Skansky, byl i přes kritiku některých poslanců roku 2014 jmenován ministrem dopravy. Ve volbách 2017 se stal lídrem hnutí ANO v Karlovarském kraji.

Po absolvování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně se Dan Ťok stal konstruktérem. Od roku 1983 pracoval v První brněnské strojírně, kde se vypracoval až na post generálního ředitele. Dále byl mj. šéfem ABB Energetické systémy, české a slovenské pobočky Alstom a generálním ředitelem Skansky.

DAN ŤOK CHTĚL PŘÍSNĚJŠÍ TRESTY PRO PIRÁTY

Po odsoupení Antonína Prachaře se v listopadu 2014 Dan Ťok stal dalším kandidátem na ministerskou funkci hnutí ANO, proto také ukončil své působení ve Skansce. Místopředseda Poslanecké sněmovny z hnutí STAN Petr Gazdík vyslovil k tomuto rychlému přestupu své pochybnosti s výhradou k možnému středu zájmů.

Kandidaturu Dana Ťoka naopak podpořil poslanec a člen příslušného sněmovního výboru, europoslanec Stanislav Polčák. Dne 18. listopadu 2014 se s Danem Ťokem sešel osobně prezident republiky Miloš Zeman, který ho 4. prosince 2014 jmenoval ministrem dopravy.

O DANU ŤOKOVI ČTĚTE ZDE>>

Do parlamentních voleb 2017 byl nestraník Dan Ťok vyslán jako jednička kandidátky hnutí Andreje Babiše v Karlovarském kraji.

Dan Ťok je rozvedený; má dvě dcery. Jeho synovec Tomáš Ťok je fotbalový záložník.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Babiš hledá experty do vlády. Stropnického asi přesadí, zmínil i Klause ml. Babiš hledá experty do vlády. Stropnického asi přesadí, zmínil i Klause ml. Šéf ANO Andrej Babiš se po neúspěších ve vyjednávání s dalšími stranami ve Sněmovně soustředí na… číst článek
Ministerstva potřebují průvan, říká Šlechtová a přemýšlí o změně místa v nové vládě Ministerstva potřebují průvan, říká Šlechtová a přemýšlí o změně místa v nové vládě Konkrétní podoba nové české vlády je zatím v nedohlednu, s hnutím ANO nechce kabinet nikdo sestavovat.… číst článek
„Tankodrom“ D1 a spol.: Jak chtějí politici zlepšit výstavbu českých dálnic? „Tankodrom“ D1 a spol.: Jak chtějí politici zlepšit výstavbu českých dálnic? Tankodrom. Jinak se snad dálnici D1 u nás ani neřekne. Nejpoužívanější tepna České republiky je už… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal
zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.
zobrazit profil Pavel Poc
Pavel Poc