Dan Ťok

Datum narození: 4.3.1959
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik za hnutí ANO, strojař, konstruktér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Dan Ťok, bývalý šéf Skansky, byl i přes kritiku některých poslanců roku 2014 jmenován ministrem dopravy. Ve volbách 2017 se stal lídrem hnutí ANO v Karlovarském kraji.

Po absolvování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně se Dan Ťok stal konstruktérem. Od roku 1983 pracoval v První brněnské strojírně, kde se vypracoval až na post generálního ředitele. Dále byl mj. šéfem ABB Energetické systémy, české a slovenské pobočky Alstom a generálním ředitelem Skansky.

DAN ŤOK CHTĚL PŘÍSNĚJŠÍ TRESTY PRO PIRÁTY

Po odsoupení Antonína Prachaře se v listopadu 2014 Dan Ťok stal dalším kandidátem na ministerskou funkci hnutí ANO, proto také ukončil své působení ve Skansce. Místopředseda Poslanecké sněmovny z hnutí STAN Petr Gazdík vyslovil k tomuto rychlému přestupu své pochybnosti s výhradou k možnému středu zájmů.

Kandidaturu Dana Ťoka naopak podpořil poslanec a člen příslušného sněmovního výboru, europoslanec Stanislav Polčák. Dne 18. listopadu 2014 se s Danem Ťokem sešel osobně prezident republiky Miloš Zeman, který ho 4. prosince 2014 jmenoval ministrem dopravy.

O DANU ŤOKOVI ČTĚTE ZDE>>

Do parlamentních voleb 2017 byl nestraník Dan Ťok vyslán jako jednička kandidátky hnutí Andreje Babiše v Karlovarském kraji.

Dan Ťok je rozvedený; má dvě dcery. Jeho synovec Tomáš Ťok je fotbalový záložník.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Volby 2017: Lídři v Karlovarském kraji Volby 2017: Lídři v Karlovarském kraji Vizitky volebních lídrů stran v Karlovarském kraji (řazeno abecedně podle názvů stran):… číst článek
Z Prahy do Mnichova vlakem pod 4 hodiny? Do roku 2030, shodli se ministři Z Prahy do Mnichova vlakem pod 4 hodiny? Do roku 2030, shodli se ministři Modernizace a rozšíření železničního koridoru mezi Prahou a Mnichovem se zásadně urychlí. Český ministr… číst článek
V Česku chce BMW zřídit nový okruh, prozradil ministr. Pro auta bez řidičů V Česku chce BMW zřídit nový okruh, prozradil ministr. Pro auta bez řidičů Německá automobilka BMW chce v Česku vybudovat testovací centrum na nová auta, řekl ministr financí… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka