Dan Ťok

Datum narození: 4.3.1959
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik za hnutí ANO, strojař, konstruktér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik za hnutí ANO Dan Ťok, někdejší šéf Skansky, byl roku 2017 jmenován ministrem dopravy v Babišově menšinové vládě. Stejnou funkci zastával i v Sobotkově kabinetu.

Po absolvování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně se Dan Ťok stal konstruktérem. Od roku 1983 pracoval v První brněnské strojírně, kde se vypracoval až na post generálního ředitele. Dále byl mj. šéfem ABB Energetické systémy, české a slovenské pobočky Alstom a generálním ředitelem Skansky.

DAN ŤOK CHTĚL PŘÍSNĚJŠÍ TRESTY PRO PIRÁTY

Po odsoupení Antonína Prachaře se v listopadu 2014 Dan Ťok stal dalším kandidátem na ministerskou funkci hnutí ANO 2011, proto také ukončil své působení ve Skansce. Místopředseda Poslanecké sněmovny z hnutí STAN Petr Gazdík vyslovil k tomuto rychlému přestupu své pochybnosti s výhradou k možnému středu zájmů.

Kandidaturu Dana Ťoka naopak podpořil poslanec a člen příslušného sněmovního výboru, europoslanec Stanislav Polčák. Dne 18. listopadu 2014 se s Danem Ťokem sešel osobně prezident republiky Miloš Zeman, který ho 4. prosince 2014 jmenoval ministrem dopravy.

Do parlamentních voleb 2017 byl nestraník Dan Ťok vyslán jako jednička kandidátky hnutí ANO v Karlovarském kraji. Stal se poslancem a Miloš Zeman jej 13. prosince 2017 opět jmenoval ministrem dopravy, tentokrát v menšinové vládě Andreje Babiše.

O DANU ŤOKOVI ČTĚTE ZDE>>

Dan Ťok je rozvedený; má dvě dcery. Jeho synovec Tomáš Ťok je fotbalový záložník.

 

Články o celebritě

Ťok má plán na ukončení války s Uberem: Licenci taxikářů i pro jeho řidiče Ťok má plán na ukončení války s Uberem: Licenci taxikářů i pro jeho řidiče Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce reagovat na protesty taxikářů proti službám typu Uber poslaneckou… číst článek
Travel Service si pořídil nový luxusní boeing: Celkem jich koupí 39, připojíte se tu i na wi-fi Travel Service si pořídil nový luxusní boeing: Celkem jich koupí 39, připojíte se tu i na wi-fi Během čtvrtečního deštivého odpoledne proběhlo první představení nového Boeingu 737 Max 8, který… číst článek
Hüner to na vládě slízl kvůli lithiu. Babiš: Memorandum je neplatné Hüner to na vládě slízl kvůli lithiu. Babiš: Memorandum je neplatné Lithium v Česku je ožehavým tématem, i když jeho těžba je zatím hudbou budoucnosti. O surovině důležité… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč
zobrazit profil Jan Mládek
Jan Mládek
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský
zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil François Hollande
François Hollande