Dan Ťok

Datum narození: 4.3.1959
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik za hnutí ANO, strojař, konstruktér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik za hnutí ANO Dan Ťok, někdejší šéf Skansky, byl roku 2018 jmenován ministrem dopravy v další Babišově vládě. Stejnou funkci zastával i v Sobotkově kabinetu.

Po absolvování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně se Dan Ťok stal konstruktérem. Od roku 1983 pracoval v První brněnské strojírně, kde se vypracoval až na post generálního ředitele. Dále byl mj. šéfem ABB Energetické systémy, české a slovenské pobočky Alstom a generálním ředitelem Skansky.

DAN ŤOK CHTĚL PŘÍSNĚJŠÍ TRESTY PRO PIRÁTY

Po odsoupení Antonína Prachaře se v listopadu 2014 Dan Ťok stal dalším kandidátem na ministerskou funkci hnutí ANO 2011, proto také ukončil své působení ve Skansce. Místopředseda Sněmovny z hnutí STAN Petr Gazdík vyslovil k tomuto rychlému přestupu své pochybnosti s výhradou k možnému středu zájmů.

Kandidaturu Dana Ťoka naopak podpořil poslanec a člen příslušného sněmovního výboru, europoslanec Stanislav Polčák. Dne 18. listopadu 2014 se s Danem Ťokem sešel osobně prezident republiky Miloš Zeman, který ho 4. prosince 2014 jmenoval ministrem dopravy.

Do parlamentních voleb 2017 byl nestraník Dan Ťok vyslán jako jednička kandidátky hnutí ANO 2011 v Karlovarském kraji. Stal se poslancem a Miloš Zeman jej 13. prosince 2017 opět jmenoval ministrem dopravy, tentokrát v menšinové vládě Andreje Babiše. Hlava státu jej 27. června 2018 jmenovala i do další vlády.

O DANU ŤOKOVI ČTĚTE ZDE>>

Dan Ťok je rozvedený; má dvě dcery. Jeho synovec Tomáš Ťok je fotbalový záložník.

 

Články o celebritě

Hádka o České dráhy. Exministr vytkl Babišovu ministrovi: „Je to politický akrobat“ Hádka o České dráhy. Exministr vytkl Babišovu ministrovi: „Je to politický akrobat“ Antonín Prachař byl ministrem dopravy za ANO, než ho nahradil Dan Ťok. Ten přežil v křesle menšinovou… číst článek
Senátor se pustil do ministrů kvůli doktorům i zpackanému přejezdu. Sám mazal resty u pumpy Senátor se pustil do ministrů kvůli doktorům i zpackanému přejezdu. Sám mazal resty u pumpy Mizející zdravotní péče na Šluknovsku, nebo zfušované opravy železničního přejezdu u Markvartic.… číst článek
Malá nevyloučila konec ve Sněmovně. Prozradila i to, jak na skandál reagovala dcera Malá nevyloučila konec ve Sněmovně. Prozradila i to, jak na skandál reagovala dcera Po třinácti dnech na ministerstvu spravedlnosti si Taťána Malá (ANO) zvyká opět na život řadové poslankyně.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Jaromír  Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Jaroslava Němcová
Jaroslava Němcová
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová