Dan Ťok

Datum narození: 4.3.1959
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik za hnutí ANO, strojař, konstruktér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik za hnutí ANO Dan Ťok, někdejší šéf Skansky, byl roku 2018 jmenován ministrem dopravy v další Babišově vládě. Stejnou funkci zastával i v Sobotkově kabinetu.

Po absolvování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně se Dan Ťok stal konstruktérem. Od roku 1983 pracoval v První brněnské strojírně, kde se vypracoval až na post generálního ředitele. Dále byl mj. šéfem ABB Energetické systémy, české a slovenské pobočky Alstom a generálním ředitelem Skansky.

DAN ŤOK CHTĚL PŘÍSNĚJŠÍ TRESTY PRO PIRÁTY

Po odsoupení Antonína Prachaře se v listopadu 2014 Dan Ťok stal dalším kandidátem na ministerskou funkci hnutí ANO 2011, proto také ukončil své působení ve Skansce. Místopředseda Sněmovny z hnutí STAN Petr Gazdík vyslovil k tomuto rychlému přestupu své pochybnosti s výhradou k možnému středu zájmů.

Kandidaturu Dana Ťoka naopak podpořil poslanec a člen příslušného sněmovního výboru, europoslanec Stanislav Polčák. Dne 18. listopadu 2014 se s Danem Ťokem sešel osobně prezident republiky Miloš Zeman, který ho 4. prosince 2014 jmenoval ministrem dopravy.

Do parlamentních voleb 2017 byl nestraník Dan Ťok vyslán jako jednička kandidátky hnutí ANO 2011 v Karlovarském kraji. Stal se poslancem a Miloš Zeman jej 13. prosince 2017 opět jmenoval ministrem dopravy, tentokrát v menšinové vládě Andreje Babiše. Hlava státu jej 27. června 2018 jmenovala i do další vlády.

O DANU ŤOKOVI ČTĚTE ZDE>>

Dan Ťok je rozvedený; má dvě dcery. Jeho synovec Tomáš Ťok je fotbalový záložník.

 

Články o celebritě

Babiš je mezi politiky dál nejpopulárnější. Bartoš mu ale šlape na paty Babiš je mezi politiky dál nejpopulárnější. Bartoš mu ale šlape na paty Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš zůstává nadále nejpopulárnějším politikem. Aspoň… číst článek
Ťoka kritizují za privatizaci ČD Cargo. I Babiš a Hamáček jsou proti Ťoka kritizují za privatizaci ČD Cargo. I Babiš a Hamáček jsou proti Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce prosadit prodej minoritního podílu v nákladním železničním… číst článek
7 českých mostů v havarijním stavu: Všechny opravujeme, bránil se Ťok ve Sněmovně 7 českých mostů v havarijním stavu: Všechny opravujeme, bránil se Ťok ve Sněmovně Obavy z kolapsů mostů se po Evropě rozvinuly v souvislosti s pádem mostu v italském Janovu. Pozornost… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála