Dan Ťok

Datum narození: 4.3.1959
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik za hnutí ANO, strojař, konstruktér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik za hnutí ANO Dan Ťok, někdejší šéf Skansky, byl roku 2017 jmenován ministrem dopravy v Babišově menšinové vládě. Stejnou funkci zastával i v Sobotkově kabinetu.

Po absolvování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně se Dan Ťok stal konstruktérem. Od roku 1983 pracoval v První brněnské strojírně, kde se vypracoval až na post generálního ředitele. Dále byl mj. šéfem ABB Energetické systémy, české a slovenské pobočky Alstom a generálním ředitelem Skansky.

DAN ŤOK CHTĚL PŘÍSNĚJŠÍ TRESTY PRO PIRÁTY

Po odsoupení Antonína Prachaře se v listopadu 2014 Dan Ťok stal dalším kandidátem na ministerskou funkci hnutí ANO 2011, proto také ukončil své působení ve Skansce. Místopředseda Poslanecké sněmovny z hnutí STAN Petr Gazdík vyslovil k tomuto rychlému přestupu své pochybnosti s výhradou k možnému středu zájmů.

Kandidaturu Dana Ťoka naopak podpořil poslanec a člen příslušného sněmovního výboru, europoslanec Stanislav Polčák. Dne 18. listopadu 2014 se s Danem Ťokem sešel osobně prezident republiky Miloš Zeman, který ho 4. prosince 2014 jmenoval ministrem dopravy.

Do parlamentních voleb 2017 byl nestraník Dan Ťok vyslán jako jednička kandidátky hnutí ANO v Karlovarském kraji. Stal se poslancem a Miloš Zeman jej 13. prosince 2017 opět jmenoval ministrem dopravy, tentokrát v menšinové vládě Andreje Babiše.

O DANU ŤOKOVI ČTĚTE ZDE>>

Dan Ťok je rozvedený; má dvě dcery. Jeho synovec Tomáš Ťok je fotbalový záložník.

 

Články o celebritě

Ťok otvírá cestu ke zdražení dálničních známek na dva tisíce. O pětistovku Ťok otvírá cestu ke zdražení dálničních známek na dva tisíce. O pětistovku Dálničním známkám nalepených na předních sklech aut zřejmě brzy odzvoní. Ministerstvo dopravy má… číst článek
Babiš to schytal: Radši byl se Sáblíkovou, než řešit zoufalé dálnice, bouřil prezident Hanák Babiš to schytal: Radši byl se Sáblíkovou, než řešit zoufalé dálnice, bouřil prezident Hanák Na Žofíně se v pondělí řešila situace kolem četných problémů v české dopravě. Bouřil tam hlavně prezident… číst článek
Půl roku od voleb: Okamurovci a komunisté chtějí mluvit do vlády! Půl roku od voleb: Okamurovci a komunisté chtějí mluvit do vlády! Poté, co ČSSD dala košem možné koalici s ANO, jeví se jako nejpravděpodobnější spolupráce hnutí s… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton