Bruce Willis

Datum narození: 19.3.1955
Přezdívka: Bruno
Místo narození: Idar-Oberstein, Německo
Výška: 183 cm
Profese: herec, producent, zpěvák
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Bruce Willis se proslavil zejména svými rolemi vtipných a tvrdých akčních hrdinů. Jeho kariéra započala v 80. letech v branži televizních seriálů a vedla až k ceně Emmy Award a trofeji Zlatý glóbus.

Hollywoodský ostřílenec Bruce Willis vyzkoušel před začátkem hvězdné herecké kariéry řadu zcela obyčejných profesí. Prodával trička, míchal koktejly, opravoval auta a také hlídal jadernou elektrárnu. Vystudoval vysokou školu v Montclair a první zkušenosti nasbíral na scénách menších amerických projektů. Poté se účastnil castingu krimiseriálu Měsíční svit. O roli detektiva Addisona se tehdy ucházely zhruba tři tisíce dalších zájemců. Charismatickému barmanovi ale nemohl žádný z nich konkurovat.

Za Měsíční svit získal Bruce Willis televizní cenu Emmy, Zlatý glóbus a hlavně slávu a řadu nabídek na další role. Svůj vybraný talent a sílu osobnosti předvedl v komediích Schůzka naslepo, Můj soused zabiják nebo v mysteriózním Šestém smyslu. Krásnou Millu Jovovich a k tomu i celý svět zachránil v Pátém elementu. V Sin City si zahrál Johna Hartigana, posledního čestného policajta ve Městě hříchu. V kultovním krváku od Quentina Tarantina Pulp fiction ukázal rozum i svaly jako boxer Butch.

Nejvíc se Bruce Willis proslavil svým nukleárním policistou Johnem McClainem ze zatím pětidílného akčního trháku Smrtonosná past. Oko nezůstalo suché, když se v Armageddonu rozhodl obětovat za záchranu Modré planety. Rozesmát naopak dokázal v akční komedii Red. Ne nadarmo má na hollywoodském Chodníku slávy svou hvězdu.

Bruce Willis se s hrubým výdělkem 2,64 miliardy dolarů stal devátým nejbohatším hercem na světě.

Kromě filmu holduje i hudbě. Hraje v rockové kapele The Accelerators. Vyjma toho založil spolu s dalšími neporazitelnými tvrďáky Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvestrem Stallonem síť restaurací Planet Hollywood. To, že rozhodně nepatří do starého železa, předvedli všichni tři v divácky úspěšném snímku Postradatelní.

V roce 1987 se oženil s herečkou Demi Mooreovou. Mají spolu dcery Rumer, Scout a Tallulah. Manželství se po třinácti letech rozpadlo. Poté se zamiloval do modelky Emmy Hemingové, která mu v roce 2012 porodila další dceru Mabel. Předtím uchvátil srdce hereček Brooke Burnsové nebo Tamary Feldmanové. Jeho partnerkou byla i česká kráska Petra Němcová.

 

Články o celebritě

Celebrity na síti: Pyšní rodiče a úlovek týdne Celebrity na síti: Pyšní rodiče a úlovek týdne Tento týden se slavní rodiče pochlubili svými dětmi. Ti, kteří rodinu zatím nezaložili, měli jinou… číst článek
Setkání Jirešové s Dykem poprvé po úrazu: Lekla jsem se ho, připustila Ivana Setkání Jirešové s Dykem poprvé po úrazu: Lekla jsem se ho, připustila Ivana Se zpěvákem Viktorem Dykem (49) to v poslední době vůbec nevypadalo dobře. Po ošklivém úrazu hlavy… číst článek
Čeká lidstvo Armageddon? Čeká lidstvo Armageddon? Pro děti dětí našich dětí může asteroid Bennu představovat fatální hrozbu. Vědci spočítali, že v… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Charlie Sheen
Charlie Sheen
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)
zobrazit profil Jana Prachařová
Jana Prachařová
zobrazit profil Simon Helberg
Simon Helberg
zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon