Bruce Willis

Datum narození: 19.3.1955
Přezdívka: Bruno
Místo narození: Idar-Oberstein, Německo
Výška: 183 cm
Profese: herec, producent, zpěvák
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Bruce Willis se proslavil zejména svými rolemi vtipných a tvrdých akčních hrdinů. Jeho kariéra započala v 80. letech v branži televizních seriálů a vedla až k ceně Emmy Award a trofeji Zlatý glóbus.

Hollywoodský ostřílenec Bruce Willis vyzkoušel před začátkem hvězdné herecké kariéry řadu zcela obyčejných profesí. Prodával trička, míchal koktejly, opravoval auta a také hlídal jadernou elektrárnu. Vystudoval vysokou školu v Montclair a první zkušenosti nasbíral na scénách menších amerických projektů. Poté se účastnil castingu krimiseriálu Měsíční svit. O roli detektiva Addisona se tehdy ucházely zhruba tři tisíce dalších zájemců. Charismatickému barmanovi ale nemohl žádný z nich konkurovat.

Za Měsíční svit získal Bruce Willis televizní cenu Emmy, Zlatý glóbus a hlavně slávu a řadu nabídek na další role. Svůj vybraný talent a sílu osobnosti předvedl v komediích Schůzka naslepo, Můj soused zabiják nebo v mysteriózním Šestém smyslu. Krásnou Millu Jovovich a k tomu i celý svět zachránil v Pátém elementu. V Sin City si zahrál Johna Hartigana, posledního čestného policajta ve Městě hříchu. V kultovním krváku od Quentina Tarantina Pulp fiction ukázal rozum i svaly jako boxer Butch.

Nejvíc se Bruce Willis proslavil svým nukleárním policistou Johnem McClainem ze zatím pětidílného akčního trháku Smrtonosná past. Oko nezůstalo suché, když se v Armageddonu rozhodl obětovat za záchranu Modré planety. Rozesmát naopak dokázal v akční komedii Red. Ne nadarmo má na hollywoodském Chodníku slávy svou hvězdu.

Bruce Willis se s hrubým výdělkem 2,64 miliardy dolarů stal devátým nejbohatším hercem na světě.

Kromě filmu holduje i hudbě. Hraje v rockové kapele The Accelerators. Vyjma toho založil spolu s dalšími neporazitelnými tvrďáky Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvestrem Stallonem síť restaurací Planet Hollywood. To, že rozhodně nepatří do starého železa, předvedli všichni tři v divácky úspěšném snímku Postradatelní.

V roce 1987 se oženil s herečkou Demi Mooreovou. Mají spolu dcery Rumer, Scout a Tallulah. Manželství se po třinácti letech rozpadlo. Poté se zamiloval do modelky Emmy Hemingové, která mu v roce 2012 porodila další dceru Mabel. Předtím uchvátil srdce hereček Brooke Burnsové nebo Tamary Feldmanové. Jeho partnerkou byla i česká kráska Petra Němcová.

 

Články o celebritě

Chandler z Přátel slaví 48. narozeniny! Zub času na něm řádně zahlodal Chandler z Přátel slaví 48. narozeniny! Zub času na něm řádně zahlodal Coby Chandler v populárním sitcomu Přátelé nikdy nepropásl šanci z někoho si utahovat. Teď by se… číst článek
Arnold slaví 70: Jaké byly jeho nejslavnější role? Arnold slaví 70: Jaké byly jeho nejslavnější role? Hora svalů, řeky testosteronu, křečovitý úsměv a zabijácké hlášky. Ale také kupa humoru a sebeironie,… číst článek
Zpověď herce Alexeje Pyška (60): Dneska už jsem věrný! Zpověď herce Alexeje Pyška (60): Dneska už jsem věrný! Rapl, Gangster Ka, Policie Modrava. V těchto projektech se během posledních let objevil Alexej Pyško… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Helena Dvořáková
Helena Dvořáková
zobrazit profil Simona Lewandowská
Simona Lewandowská
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke
zobrazit profil Jan Kačer
Jan Kačer